Nyíregyháza

2021.05.27. 11:00

Virágba borul Nyíregyháza

Elkezdődött Nyíregyháza közterületeinek beültetése egynyári virágokkal. A Hősök tere szalagágyaiban idén is városunk színeit jelenítik meg, élénk színekkel keretezve.

Kertészmérnökünk gondos tervezése és munkatársaink pontos kivitelezése révén ismét virágba borul Nyíregyháza. Az idei virágkompozíciók nemcsak szemet kápráztató, hanem gondolatébresztő hatásukkal is elvarázsolják majd városunk lakóit és a hozzánk látogatókat – írja honlapján a NyírVV.

Elsősorban a nyár meleg színei – piros, sárga, narancssárga – köszönnek vissza ágyásainkban, melyek kontrasztjaként jelennek meg a hideg színek (kék, lila) is. A levéldísznövények – mint például a virágcsalán – mintegy oldani fogják városunk virágainak csokrát. Idén először különleges évelő növény is feltűnik: a díszsás, a tűzszínű díszfüvet pedig mandarin fajtájú törpe pillangóvirágok fogják keretezni.

A motívumokban gazdag ágyások mellett a természetközeli érzetet is erősíteni kívánjuk: a belvárosban és Sóstón virágos rétet szimbolizáló ágyások is életre kelnek – zárul a közlemény.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában