MEGYEHÁZA

2021.12.17. 11:39

Együttműködés a foglalkoztatás erősítéséért

A támogatáshoz továbbra is a kormányhivatal foglalkoztatási főosztályán keresztül lehet majd hozzájutni.

Fotó: DODO FERENC

A megyei önkormányzat - konzorciumi együttműködésben a megyei kormányhivatallal - a már működő megyei foglalkoztatási együttműködések és partnerségek továbbfejlesztésére közel 1,7 milliárd forintot fordíthat az elkövetkező esztendőben.

 

Aláírták a megállapodást

 

Az erről szóló együttműködési megállapodást péntek délelőtt írták alá a programba bevont szervezetek, vállalkozások, szakképzési centrumok és az egyes települési önkormányzatok képviselői, vezetői a megyeházán.

 

Az ünnepélyes aláírás előtt Seszták Oszkár, a megyei közgyűlés elnöke köszöntötte a vendégeket. Elmondta, a projekt újabb képzési és foglalkoztatási programok megvalósítására nyújt lehetőséget.

 

– További célkitűzés, hogy közelebb kerüljön egymáshoz a munkavállalói és a munkáltatói oldal, s ennek hatására a munkáltatói részről felmerülő igényekre a dolgozó megfelelő módon tudjon reagálni – mondta Seszták Oszkár, aki hozzátette, a támogatásokhoz, az eddigi gyakorlatot folytatva, a kormányhivatal foglalkoztatási főosztályán keresztül lehet majd hozzájutni.

 

– Továbbra is a munkaalapú társadalom kiépítésén dolgozunk, ám ehhez szükség van még a közmunkaprogramokra is, hiszen ezeknek köszönhetően lehet a közfoglalkoztatottakat az elsődleges munkaerő-piacra átvezetni – fogalmazott a megyei közgyűlés elnöke.

 

Remek lehetőség
 

A projektbe konzorciumi partnerként bevont megyei kormányhivatalt dr. Gégény Zoltán igazgató képviselte. Köszöntőjében rámutatott, a TOP 2-es munkacímre hallgató projekt egy remek lehetőség, ami a megye gazdasági fejlődését szolgálja. Az igazgató szerint az elmúlt négy év TOP-os programjai is hatékonyak voltak, sikerült egy széles réteget megszólítani és munkát adni nekik az elsődleges munkaerőpiacon.

 

A köszöntők után az érintett szervezetek képviselői aláírták az együttműködési megállapodást, majd megválasztották az irányítócsoport tagjait, amibe a megyei önkormányzat, a megyei kormányhivatal, a megyei kereskedelmi és iparkamara, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének megyei szervezete, a mátészalkai önkormányzat és a Groska Kft. került be.

 

A pénteki rendezvényen a „Foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében” című projekt részleteiről dr. Illés Angéla projektmenedzser beszélt a megjelenteknek. Kiemelte, a program célcsoportjai a hátrányos helyzetű álláskeresők és a potenciális foglalkoztatók.

 

– El szeretnénk készíteni egy befektetés-ösztönzési kézikönyvet, ami összegzi a megye legfontosabb befektetési helyszíneit a befektetési döntésekhez szükséges adatokkal, információval – fogalmazott a szakember, majd beszélt a tervezett munkaerő-piaci képzésekről és programokról is, melyekbe 150, illetve 1096 személyt kívánnak bevonni, az álláshoz jutók száma várhatóan 125 fő lesz.

 

A rendezvényen elhangzott, a célcsoportokba tartozó álláskeresők után háromfajta bérjellegű támogatást igényelhetnek a munkáltatók: 90 napos munkatapasztalat-szerzési támogatást, a foglalkoztatás bővítését szolgáló támogatást, valamint de minimis bérköltség támogatást.

Címkék#megyeháza

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában