Búcsú és valami új kezdete

2025.02.08. 14:30

Tradíció és innováció: diplomaosztó ünnepség az egyetemen – fotók, videók

Életük egy meghatározó mérföldkövéhez érkeztek a Nyíregyházi Egyetem friss diplomásai. A diplomaosztó ünnepség keretében 150-en kaptak oklevelet.

Dr. Szabó György rektortól vehették át diplomáikat az egyetem végzősei

Fotó: Sipeki Péter

– A Nyíregyházi Egyetem két fontos pillér köré építi a munkáját: a tradíció és az innováció. Ezt viszik tovább a ma ünnepelt friss diplomásaink is, akik tudásukkal és megszerzett képességeikkel hozzájárulhatnak az egyetem és az ország nagy ívű fejlődéséhez – mondta el szombaton, a Nyíregyházi Egyetem oklevélátadó ünnepi szenátusi ülésén Körei László, az intézmény oktatója és szenátusi tagja. A diplomaosztó ünnepség keretében 150-en vehették át az elmúlt évek fáradhatatlan munkájának gyümölcsét, a diplomájukat. A rendezvényen jelen volt Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár is, aki ünnepi beszédében arról számolt be, minden diplomás büszke lehet arra, hogy a magyar felsőoktatásban szerezte meg az oklevelét.

A diplomaosztó ünnepség búcsú és valami új kezdete is
A diplomaosztó ünnepség keretében 150-en vehették át az oklevelüket
Fotó: Sipeki Péter

A diplomaosztó ünnepség búcsú és valami új kezdete

– A magyar felsőoktatás az elmúlt években alapvető megújuláson esett át. A Nyíregyházi Egyetemen néhány éve még a háromezret sem érte el a hallgatók száma, ma pedig már az ötezret súrolja. Folyamatosan növekszik a külföldi hallgatók száma is – ez a tendencia azonban nemcsak a nyíregyházi intézményre igaz, hanem az egész magyar felsőoktatásra jellemző. 

Egyre több a kutatás, a vállalati kapcsolat és azt innováció is, nem véletlen, hogy ma már 12 hazai felsőoktatási intézményt tartanak számon a világ legjobbjainak felső 5 százalékában

 – hívta fel a figyelmet a helyettes államtitkár.

– A diplomaosztó mindig a búcsú, az elválás és egyben az útnak indulás kezdete is. Ilyenkor sokféle gondolat, érzés és emlék van mindenkiben. Biztosan sokan rájöttek, mennyit kell tenni a sikerért, s a kitartást a jövőben is kamatoztathatják – ezt már dr. Szabó Tünde kormánybiztos, országgyűlési képviselő mondta el a jelenlévőknek. A friss diplomásoknak azt javasolta, higgyenek és bízzanak önmagukban, a tudásukban, hiszen a jó teljesítmény mindig alapvető cél kell, hogy legyen.

– Ebben a rendszeresen változó világban folyamatosan képezni kell önmagunkat, és az is nagyon fontos, hogy tegyük azt, amiben hiszünk, és higgyünk abban, amit teszünk – hangsúlyozta az országgyűlési képviselő. A nagybetűs élet előtt állóknak dr. Mészáros József, a Nyíregyházi Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke is jó tanácsokkal szolgált. Köszöntőjében arról beszélt, a 150 friss diplomás a Nyíregyházi Egyetem teljes képzési spektrumát felvonultatja, hiszen valaki gazdasági képzésen, más tanár- vagy pedagógusképzésben, megint mások műszaki képzésen szereztek oklevelet.

A legdinamikusabban fejlődő egyetem

– Az egyetemek 2021-es átalakulása óta a Nyíregyházi Egyetem fejlődik a legdinamikusabban. Ez a siker nem lett volna lehetséges a hallgatók szorgalmas tanulmányai, az egyetem munkatársainak kitartó munkája és a térség támogató ereje nélkül. Ezzel az összefogással viszont az egyetem hallgatói létszáma, kutatási bázisa is nőtt. A folytatáshoz ennek a körnek továbbra is össze kell fognia – emelte ki a kuratórium elnöke. Arra is rávilágított, a diploma megszerzése egy nagyon fontos mérföldkő.

A szombaton végzett hallgatók dr. Szabó Györgytől, az egyetem rektorától vehették át a diplomájukat. A rektor a jelenlévőknek elmondta, a Nyíregyházi Egyetemnek 111 éves múltja van, de felmerül a kérdés: képes-e megküzdeni az intézmény azzal a feladattal, hogy a múlt értékeit megőrizve felvértezze a végzőseit a változó világ kihívásaihoz szükséges tudással.

– Megtiszteltetés, hogy én nyújthatom át az elmúlt évek kemény munkáját megkoronázó oklevelet végzőseinknek. Ez egyben egy jogosítvány a jövő formálására, és óriási felelősséggel is jár. Remélem, sokan rájöttek arra is az évek alatt, hogy nem omlik össze a világ, ha egy vizsga nem sikerült elsőre. Nem ez a kudarc, hanem az, ha elveszítik a motivációjukat, és feladják. Az ember hibátlanul nem képes létezni. A probléma gyökere nem a hibákban rejlik, hanem abban, ha nem tanulunk a hibáinkból – mondta el útravalóul dr. Szabó György.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában