2025.03.06. 19:15
Magas szinten művelik a tehetséggondozást Fehérgyarmaton
Varga-Bajusz Veronika szerdán két fehérgyarmati oktatási intézménybe is ellátogatott, ahol hangsúlyozta és meg is köszönte a pedagógusok tehetséggondozásért végzett áldozatos munkáját.

A fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium több pedagógusa is nyert a Köbüki Tehetséggondozó Pályázaton
Fotó: Wachteinheim József
Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár szerdán Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében jár és több oktatási intézménybe is ellátogatott.

Fotó: Wachteinheim József
A tehetségekért végzett munka, a nemzet jövőjét szolgálja
Bakosné Balogh Andrea, a fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium megbízott igazgatója büszkén mesélte az államtitkárnak, hogy több pedagógus is nyert a Köbüki Tehetséggondozó Pályázaton. Pedagógusként is fontosnak tartom azt, hogy a mesterséges intelligencia világában figyeljünk arra, hogy ne kallódjanak el tehetségeink. Egy nemzet ereje a kiművelt emberfők sokaságában rejlik, ezért dolgozunk közösen – osztotta meg közösségi oldalán dr. Tilki Attila, a térség országgyűlési képviselője. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter látta el kézjegyével azt az oklevelet, mellyel megköszöni a tehetségekért, azaz a nemzet jövőjéért végzett áldozatos munkát.

Fotó: Wachteinheim József
A Pedagógusra emlékeztek Túristvándiban
A felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, felelős államtitkár, ha teheti mindig felkeresi ősei földjét, Túristvándit.
Molnár Mátyás, a Pedagógus, nevét két általános iskola viseli a vármegyénkben. Vaja mellett Túristvándi is büszke egykori tanár bácsijukra. Molnár Mátyás a szó nagybetűs értelmében volt tanár, hiszen nem csak oktatott hanem nevelt is. Annyi mindenhez értett a néprajz, a népművelés, a népköltészet, a történelem, a muzeológia és a képzőművészet területén is egyformán otthonosan mozgott.
A „Rákóczi-hagyományok nyomában" című könyvéhez szorgosan gyűjtötte a Szatmárban található emlékeket. Ő mentette meg a romos Vay kastély épületét az enyészettől, mert azt vallotta, a kommunista szokásokkal ellentétben, hogy a kastély nem arra való, hogy óvoda, napközi, orvosi rendelő és borbély műhely működjön benne. A kastélyban kitartó munkával múzeumot hozott létre, a benne lévő állandó kiállítás méltó emléket állít a Nagyságos Fejedelemnek – derült ki a kiváló pedagógus életútjáról és hagyatékáról. Szerdán Túristvándiban Molnár Mátyásra emlékeztek, Molnár Sándor a Vajai Múzeum igazgatójával, Molnár Mátyás fiával, és Nagy Csaba tárogatóművésszel.

Fotó: Wachteinheim József
Varga-Bajusz Veronika felkereste a Fehérgyarmati Petőfi Sándor Technikumot is, ahol ugyancsak magas szinten művelik a tehetséggondozást, ami kulcsfontosságú szerepet játszik a jövő társadalmi és gazdasági fejlődésében. A tehetség felismerése és gondozása egy folyamatos, szisztematikus folyamat, amelyben a pedagógusok, szülők és szakemberek együttműködnek. A jó hangulatú megbeszélésen a szakképzés lehetőségeiről beszéltünk a jelen lévőkkel. Vastag Józseffel a Móricz Zsigmond Szakközépiskola igazgatójával és a Kisvárdai Szakképző Centrum vezetőségével –olvasható az országgyűlési képviselő bejegyzésében.