röplabda

2019.05.25. 20:11

A férfi válogatott sem hibázott Nyíregyházán

A magyar férfi röplabda-válogatott Bosznia-Hercegovinát verte meg az Ezüst Európa-liga nyitányán.

A női után a magyar férfi röplabda-válogatott is Nyíregyházán kezdte meg szereplését az Európa-ligában. Bogdan Tanese csapata jól indított Bosznia-Hercegovina ellen, az elsősorban Horváth Kristóf, Kalmár Ákos és Dávid Csanád pontjaira építő hazai csapat megnyerte az első szettet, majd a másodikban sokat hibázott támadásban, egy-két vendég nyitást is elnéztek a hazaiak és mivel csak az előbb említett hármas tudott pontot szerezni, simán elveszítette a második szettet.

A harmadik játszmában egál közeli eredménnyel haladtak a felek a végjáték felé, de szinte végig a bosnyákok vezettek. A mieink 18:22-nél húztak bele – ugyancsak Dávid vezetésével – az utolsó momentumként Bozóki Bence bombájára nem volt válasza az ellenfélnek.

A negyedik játékrészben már korán nagy előnyt építettek ki Szabó Alpárék, akik nem is engedték már fel a riválist – a magyar válogatott győzelemmel kezdte az Ezüst Európa-ligát.

Férfi Ezüst Európa-liga, 1. forduló

Magyarország-Bosznia-Hercegovina 3:1 (22, -20, 23, 17)

Continental Aréna, 900 néző, v.: Macijewski, Tillmann.

Magyarország: Dávid 21, Szabó 4, Kalmár 10, Horváth 14, Flachner D. 4, Keen. Csere: Bán (liberó), Magyar, Bozóki 4. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase.

Bosznia-Hercegovina: L. Sormaz, Ristic 14, Colo 4, Osmanovic 16, N. Sormaz 11, Gajic 6. Csere: Mustafic (liberó), Vidovic, Milovanovic 2, Didovic 2. Szövetségi kapitány: Edin Bakovic.

Az eredmény alakulása

1. játszma (26 perc): 2:0, 3:1, 4:4, 7:4, 10:8, 14:9, 16:12, 18:16, 20:16, 21:18, 23:20.

3. játszma: (30 perc): 5:5, 7:10, 10:10, 11:13, 15:15, 17:18, 18:20, 21:21, 24:22.

4. játszma (19.21): 6:2, 9:4, 14:8, 16:9, 20:13, 22:17.