Kézilabda

2019.05.20. 11:08

Nyolcadik győzelmét aratta a Nyírbátor

A hétvégén véget értek a küzdelmek a kézilabda NB II.-ben.

A hölgyeknél az utolsó fordulóban a Mátészalka magabiztos győzelmet aratott a debreceni juniorok ellen, ezzel megszerezte a második helyet. A férfiaknál zsinórba nyolcadik győzelmét aratta a Nyírbátor. Így Csapos János csapata mindössze egy góllal lemaradva a dobogó legalsó fokáról a negyedik helyen végzett.

Női, 22. forduló.

Mátészalka-DVSC U22 41-28 (18-13)

Mátészalka, 250 néző, v.: Orosz, Somodi.

Mátészalka: Papp-Toók 4, Márkus 2, Kiss B. 11, Deme B. 4, Tengyel 1, Rozman 3/3. Csere: Kónya, Bodó (kapusok), Kiss J. 3, Deme F. 2/2, Ábri 1, Mándi, Drabik 6/2, Deme V. 1, Vakarcs 3. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 9/9, illetve 2/2. A hazai csapat magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet.

Vakarcs Krisztina: – Gratulálok a csapatnak az egész évben nyújtott teljesítményéhez, az ezüstéremhez, a junioroknak pedig a bronzéremhez. Méltóképpen zártam le pályafutásomat. Köszönöm a csapatnak, a szurkolóknak és természetesen elsősorban anyukámnak, hogy mindig támogatott!

További eredmények: Füzesabony-Szepa KSE 42-18 (22-8), Heves-Lóci DSE 33-29 (15-10).

Tiszavasvári-Kisvárda 29-24 (17-13)

Tiszavasvári, 250 néző, v.: Kovács, Széles.

Tiszavasvári: Boczák-Gazdag 5, Feid 1, Nagy 2/1, Kovács 2, Kathi 1, Csébi 11. Csere: Volosinóczki, Bódor (kapusok), Benyusz 3, Lippai, Balázs 2, Bodnár, Nácsa. Edző: Hadas Sándor. Kisvárda: Lipécz-Nagy, Csendes 4, Mészáros 4, Hegyesi 5, Radojevics 3, Papp 2. Csere: Simon (kapus), Ruzsinszki 3/14/1, Dévényi, Kovács, Bottka. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 8/2. A jó iramú megyei derbin megérdemelten nyertek a hazaiak.

Hadas Sándor: – Ezt a győzelmet visszavonuló játékosunknak, Volosinóczki Robinak ajánljuk. Erőt, egészséget kívánunk neki a magánéletben!

Türk Ferenc: – Minden esélyünk megvolt arra, hogy megszerezzük legalább az egyik pontot, ami elég is lett volna az ötödik helyhez! Sajnos azonban a ziccereket és a büntetőket rendre elhibáztuk.

Nyírbátor-Kazincbarcika 31-29 (14-13)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Sándor, Szikszai.

Nyírbátor: Bíró-Albecz 5, Kovács 5, Kun, Pisák 3, Szedlacsek, Pálfi 4. Csere: Hostisóczki (kapus), Bod 9/7, Takács 4, Tóth 1, Varga. Edző: Csapos János. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 8/7, illetve 4/3. Igazi rangadót vívott a Nyírbátor a tavalyi bajnok ellen. Izgalmas mérkőzésen a hazai csapat zsinórban nyolcadik győzelmét aratva végül a negyedik helyen végzett.

Csapos János: – Nyolcból nyolc! Elértük a kitűzött célunkat. Gratulálok a fiúknak a tavasz teljesítményéhez!

Hajdúböszörmény-Fehérgyarmat 30-23 (14-12)

Hajdúböszörmény, néző, v.: Aczél, Paulovics.

Fehérgyarmat: Both P.-Kelemen 3, Siket 2, Krisztián 4, Pál 3/1, Fábián 1, Baros 5. Csere: Szenczi, Harangi (kapusok), Csobay 1, Farkas P., Farkas D. 1, Tóth 3, Bereznai. Edző: Török Péter. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 4/2. A Gyarmat egy félideig volt partiban a házigazdákkal.

Török Péter: – Az első félidő kiegyenlített játéka után a második félidőben teljes volt a rövidzárlat, amely végleg megpecsételte a mérkőzés sorsát.

További eredmények: Salgótarján-Füzesabony 28-26 (13-14), Nádudvar-Berettyóújfalu 26-23 (11-9), Hajdúnánás-Hatvan 27-25 (12-12).

1. Hatvan 22 19 – 3 641-513 38

2. Salgótarján 22 16 – 6 651-555 32

3. Füzesabony 22 12 3 7 586-545 27

4. Nyírbátor 22 13 1 8 638-598 27

5. Kazincbarcika 22 11 2 9 601-585 24

6. Kisvárda 22 10 4 8 581-579 24

7. Tiszavasvári 22 11 1 10 580-579 23

8. Nádudvar 22 10 1 11 588-597 21