A megyei másodosztály Nyírerdő csoportjában hat mérkőzést játszottak vasárnap.

Nyírkarász, 300 néző, v.: Major.

Nyírkarász: Kiss-Horváth J. (Király), Bombera, Baksa, Lovas, Deák, Rákóczi, Horváth G., Tóth, Csuka, Ujj K. Edző: Tóth Tibor.

Gyulaháza: Bandor-Köblös, Gáti Sz. (Németh), Szikszai (Molnár), Bálint (Torma), Savrnoh (dr. Bardi B.), Tóth, Csercsa, Kozma, Gáti S., Lévai. Edző: Bardi Gábor.

Gól: Lovas, Deák, illetve Tóth. Ifi: 2-3.

Tóth Tibor:- Mi nagyobb presztízst csináltunk a mérkőzésből, amelyen a rutin diadalmaskodott. Szoros volt a végeredmény, de volt a mérkőzésnek olyan periódusa amelyben nagyobb különbség is kialakulhatott volna. Mielőbbi gyógyulást kívánunk Bardi Béla gyulaházi polgármesternek. Őszinte részvétünk a Mándoki családnak Rudi bácsi elvesztéséért. Győzelmünket három törzsszurkolónknak ajánljuk, akik itallal vendégelték meg a csapatot.

Dudás László technikai vezető:- Kiélezett mérkőzésen nüanszok döntöttek. Sok múlott azon, hogy a hazaiak szerezték meg a vezetés, után jobban kinyíltunk. A második félidei teljesítményünkkel azonban elégedett vagyok, mentünk, küzdöttünk. Azt is el kell ismernünk, hogy ellenfelünk kontrából hamarabb lezárhatta volna a mérkőzést, azonban a 91. percben úgy érzem szabályos góltól fosztott meg bennünket az asszisztens. Nem volt jó érzés sírni látni játékosaimat az öltözőben. Gratulálok a Nyírkarásznak, további sok siker nekik.

Ópályi-Ladányi TC

Nézőtéri rendbontás miatt az 53. percben a játékvezető félbeszakította mérkőzést.

Szabolcsveresmart-Fényeslitke 2-5 (2-0)

Szabolcsveresmart, 350 néző, v.: Szabó I.

Szabolcsveresmart: Csernyu-Sajtos, Patai, Szemán, Nagy, Szoboszlai (György), Bandor, Rostás, Demeter, Meggyesi, Szidor (Jónás). Edző: Tara Sándor.

Fényeslitke: Márta-Gyüre Gábor, Miskolczi G. (Kovács J.), Jenei, Rusznák, Sajtos (Dancs), Gyüre Gergely, Miskolczi Á. (Arnóczki), Gégény (Kovács L.), Toma, Nagy M. Edző. Nagy Zoltán.

Gól: Rostás, Bandor, illetve Gégény, Kovács J. 2-2, Nagy M. Ifi: 0-8.

Tara Sándor:- A sportbál jól sikerült, ez azonban erősen rányomta a bélyegét második félidei teljesítményünkre.

Nagy Zoltán:- Az első félidőt szervezetlenül és rosszul kezdtük, hátrányba is kerültünk. A második félidőben csapatként, egymásért küzdve játszottuk végig, amelynek meg is lett az eredménye. Győzelmünket csapatkapitányunk Miskolczi Gábor Ádám születésnapjára ajánljuk.

Demecser-Dombrád 1-1 (1-1)

Demecser, néző, v.: Pethő.

Demecser: Fintor-Kiss, Kantár, Vantyuch (Kocsis), Csire, ifj. Gombkötő Z., Herceg, Varga, Gombkötő Z., Boldi, Gombkötő S. Edző: Gombkötő Sándor.

Dombrád: Szabolcsi-Molnár T., Birke, Fábián, Borbély, Horváth, Kósa, Illés (Szendrei), Orosi, Molnár P., Méhész. Edző: Tóth János.

Gól: Birke (öngól), illetve Kósa. Ifi: 8-4.

Gombkötő Sándor:- Az első félidő elég parázsra sikeredett, de a gyors gólváltást követően megnyugodtak a kedélyek. A hosszabbításban mindkét gárda eldönthette volna a mérkőzést, de egyik csapat sem tudta feltenni az i-re a pontot, így igazságos döntetlen született. Az új vezetőkkel egyeztetve úgy néz ki alakulunk, mint púpos gyerek a prés alatt.

Tóth János:- Korrekt játékvezetés mellett, kicsit brusztolós mérkőzésen sokat tettünk a győzelemért, ez a rossz helyzetkihasználásunk miatt azonban nem jött össze.

Vaja-Pátroha 3-0 (1-0)

Vaja, 250 néző, v.: Takács A.

Vaja: Vakarcs-Borsi, Lakatos, Nagy, Sándor (Konrád), Soltész Á., Zakor J. (Nagy), Mocsár (Simák), Mulutó, Zakor G., Soltész B. (Kiss) Edző: Kiss Attila.

Pátroha: Szabó-Kalu, Mozga, Mikó, Balogh G. (Fedor), Balogh S., Kovács Sz., Kovács D. (Boda), Molnár V., Csépke (Molnár), Varga. Edző: Vitalij Minyin.

Gól: Zakor J., Soltész Á., Soltész B. Ifi: 4-0.

Kiss Attila:- Jó idő, jó meccs, jó játék, sok ziccer, igazi csapatmunka, megérdemelt győzelemmel. Sokat tettünk ezért, gratulálok a csapatnak. Köszönjük a meccs utáni vacsorát. Hajrá Vaja!

Vitalij Minyin:- Ezen a találkozón saját magunkat vertük meg.

Ajak-Nyírmada 0-5 (0-0)

Ajak, 50 néző, v.: Debreceni.

Ajak: Leskovics-Bogacsovics, Balogh Tamás, Biró, Dancs, Magyar, Dobrai, Szopkó (Haga), Folytán, Balogh Tibor (Kertész), Czvik. Edző: Gyüre József.

Nyírmada: Csiki-Szőke, Pál, Farkas, Baráth, Szikszai, Barkasz, Ponczók, Tóth (Horváth), Csiki, Juhász. Edző: Szőke István.

Gól: Csiki 3, Baráth, Ponczók. Ifi: 7-3.

Gyüre József:- Két ellentétes félidőt játszottunk, az első félidőben kihagytuk helyzeteinket, ellenfelünk a másodikban kihasználta azokat, így megérdemelten vitték el a három pontot.

Szőke István:- Az első játékrészben gyengén muzsikáltunk, fordulás után azonban kihasználtuk adódó lehetőségeinket. Győzelmünk megérdemelt volt.

Pannónia Zrt. csoport

Bököny-Nyírbéltek 5-1 (4-1)

Bököny, 100 néző, v.: Kiss.

Bököny: Fábián – Ábrók, Vilmányi, Ugari, Bánfi (Horváth), Pelles, Asztalos, Bucsku, Kiss (Pallai), Danó (Marozsán), Tóth. (Szedlár) Edző: Marozsán Mihály.

Nyírbéltek: Nagy – László, Balogh, Tóth, Kevert (Köteles), Dobos, Rácz (Szatmári), Gyarmati, Kurucz, Mándi (Bakk), Sárga. Edző: Tóth Tibor.

Gól: Vilmányi, Danó 2-2, Kiss, illetve Tóth. Ifi: 1-7.

Marozsán Mihály: – Kellett, mint búzára az eső. Gratulálok a fiúknak.

Tóth Tibor: – Amit a csapatom játékáról gondolok, sajnos nem mondhatom el, mert sportember vagyok és lehet sok embert megbántanék. Ezt nem is akarom. Egy illúzió volt ez a mérkőzés, amit mi futballnak gondoltunk.

Nyíribrony-Levelek 0-2 (0-1)

Nyíribrony, 100 néző, v.: Kocsis.

Nyíribrony: Kerekréti – Gyarmati, Dobránszki, Szabó, Mihalovics (Kovács), Marincsák, Imre (Hornyai), Kantár, Galamb, Juhász, Tóth. (Somogyi). Edző: Marincsák Viktor.

Levelek: Varga – Gebri, Hatházi (Ruff), Anda, Mocsár (Svelta), Páter, Gulyás, Sitku (Törő), Vass, Csekk (Csoma), Pekk. Edző: Majláth Sándor.

Gól: Anda, Páter. Ifi: 2-6.

Marincsák Viktor: – Nincs itt már show, nincs itt semmi. A játékosok hitehagyottan, lélektelenül futballoztak, amit nekem nehéz elfogadnom, de ebben a helyzetben el kell.

Majláth Sándor: – Álmomban sem gondoltam volna, de a fiúk hatalmasat küzdöttek, egytől egyig. Gratulálok nekik, sok sikert a Nyíribronynak.

Kállósemjén-Apagy 1-2 (0-0)

Kállósemjén, 80 néző, v.: Németh.

Kállósemjén: Jenei – Erdei, Marozsán Zs., Kóth (Docsa), Mészáros T., Hamza, Szabó, Mészáros M., Marozsán M., (Bencs), Vass, Lábas. Edző: Mészáros Ákos.

Apagy: Polgári – Korpás, Balogh, Halastyák (Trencsényi), Árpási, Kozák (Márton), Hegedüs, Marics (Varga), Marcsek, Németh, Bakró. (Kiss). Edző: Németh Attila.

Gól: Hamza, illetve Márton 2, Ifi: 4-2.

Mészáros Ákos: – Igazából a mérkőzést mi veszítettük el és nem az ellenfél nyerte meg. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ennek ellenére a másik csapat két helyzetünket kihasználva eldöntötte a meccset.

Németh Attila: – Tény, hogy kevés helyzetünk volt, egy ötven méteres felívelésből kaptunk ez gólt ami kellett ahhoz, hogy a csapat magára találjon. Egy Márton Pistával a végén biztos jobbak voltunk. Születésnaposainkat ezzel az értékes három ponttal köszöntjük.

Rakamaz-Kék 4-0 (0-0)

Rakamaz,100 néző, v.: Homonai.

Rakamaz: Simkó – Kacsúr, Tóth, Kántor, Bagoly, Bíró (Anderka), Dudás M.(Venczel), Károlyi (Dudás B.), Kovács, Szívós, Cseh (Málik). Edző: Veigli Géza.

Kék: Szűcs – Kántor, Veress, Poór (Szurcsik), Szuromi, Bodó, Ignácz, Doue, Tóbiás (Horváth), Dócs. Edző: Fabók István. Gól: Szívós 2, Kántor, Anderka. Ifi: 15-0.

Veigli Géza: – Nem ez volt életünk meccse, nagyon nehezen indult, és simának tűnik de nem volt az. A sikertelen első félidő után nagyon jól odatettük magunkat a második részben és elsősorban ennek köszönhetjük a győzelmet. Összességében sok hibával játszottunk. A küzdés átsegített minket a nehézségeken. Sportszerűen szervezetten játszó ellenfelet győztünk le. Gratulálok mindkét csapatnak.

Fabók István: – A kezdő sípszóig szoros volt.

Encsencs-Tiszalök 4-3 (2-0)

Encsencs, 110 néző, v.: Oláh.

Encsencs: Szvára- Horánszki, Szilágyi (Kiss), Küzmös, Varjasi, Balogh, Biró, Csörgő, Konyha, Bíró, Sós. Edző: Szedlár János.

Tiszalök: Szombati – Balogh, Kovács (Kiss T.), Balogh A., Kiss R., Lakatos (Fábián), Puncsák, Kiss A., (Fodor), Majoros (Fábián R.), Aszalós, Bacskai. Edző: Nagy Gábor.

Gól: Csörgő 2, Szilágyi, Biró, illetve Aszalós 2, Balogh S. Ifi: 4-2.

Szedlár János: – A mai mérkőzésen sok helyzetet kihagytunk, és látszik, hogy hiába rúgunk négy kapufát az nem gól. A lelkes vendégek szépíteni tudtak a végére.

Nagy Gábor: – Hatvan percig nem voltunk a meccsben, igaz ez nem csak rajtunk múlt... Gratulálok az Encsencsnek.

Kálmánháza-Kótaj 0-3 (0-1)

Kálmánháza, 100 néző, v.: Knobloch.

Kálmánháza: Pécsi – Takács (Jakab), Szalka, Szabó, Sramkó, Kotricz (Ádám), Sziágyi (László), Fekete, Petics (Sira), Pogácsás (Bene), Korsoveczki. Edző: Kotricz Zoltán.

Kótaj: Szabó (Kanócz) – Fabu, Hangácsi, Karacs, Huncsik (Czeczeli), Sárközi, Lukács (Vass), Szitai (Ferenczi), Tóth (Rácz), Verner, Lakatos. Edző: Seregi Mihály.

Gól: Fabu, Lukács, Ferenczi. Kiállítva: Fekete (75.p) Ifi: 2-6.

Kotricz Zoltán: – Mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltunk a Kótajnak. Sajnos elkerülhető gólokat kaptunk. Hibáinkat kihasználta az kíméletlenül, nem hiába vezeti a tabellát. Emberhátrányban sem roppantunk meg ez dicséretes, csak a a balszerencsének köszönhetően nem sikerült szépítenünk abban a periódusban. Megérdemelt vendéggyőzelem született, de csalódottak vagyunk mert több volt ebben a mérkőzésben.,

Seregi Mihály: – Az első félidei játékunkkal nem voltam elégedett, a másodikban dinamikusabban gólra törően fociztunk.

Nyírlugos-Nagykálló 0-1 (0-0)

Nyírlugos, 100 néző,v.: Éva.

Nyírlugos: Fehér – Kavalecz, Illés, Horváth (Jávor), Dankó, Horváth, Nagy (Petrás), Tóth, Kállai, Csákányos, Holló. Edző: Kavalecz Béla.

Nagykálló: Pekk – Bakó, Málik, Soós, Matejkó, Árki, Fodor, Kertész (Sipos), Vámos (Parádi), Módis, Koskovits. Edző: Ifj. Koskovits György.

Gól: Árki. Ifi:7-0.

Kavalecz Béla: – Erősen ikszes szagú mérkőzésen egy szerencsés góllal nyertek a vendégek.

Ifj. Koskovits György: – Gratulálok a csapatomnak az idegenbeli sikerért. Múlt héten dicsértem Módis barátunkat a gól nélküli meccséhez, Pekit se hagyjuk ki a sorból. További sok sikert Nyírlugosnak.