Futsal

2019.11.29. 08:47

Negyedóra alatt döntött az élvonalbeli alakulat

A Magyar Kupa második fordulójában a másodosztályú Nyírbátor az élvonalbeli Nyírgyulajt fogadta szerdán. Mindkét csapat hazai pályán érezhette magát, hiszen a Nyírgyulaj Nyírbátorban játssza bajnoki mérkőzéseit.

Lovas Norbert gárdája eddig remekül teljesít az NB I.-ben, jelenleg a harmadik helyen áll. A kupa első fordulójában a Kincsem Lovasparkot ütötték ki Tápiószentmártonban (1–6), a házigazda Nyírbátor pedig a MEAFC-ot gyűrte le nagy csatában (4–3).

A telt házas találkozón Csoma Alpár már a hetedik percben beköszönt, majd Ráti Gergő is betalált, igaz, a saját kapujába, így tíz perc után már kétgólos előnybe kerültek a vendégek. Két perc múlva Csoma Alpár ismét eredményes volt, ezzel – mint kiderült – alig negyedóra alatt eldőlt a továbbjutás kérdése a rendkívül sportszerű találkozón. A Nyírgyulaj a legjobb nyolc között várja a következő ellenfelét.

BB

Csoma Alpár
Fotó: NYÍRGYULAJ KSE

Futsal: Magyar Kupa, 2. forduló

Nyírbátor–Nyírgyulaj 0–3 (0–3)

Nyírbátor, 450 néző, v.: Katona, Balla.

Nyírbátor: Tóth K. – Fejes, Ráti, Tóth B., Balogh. Csere: Somogyi, Pálvölgyi, Brondics, Erdei, Mizsei, Kovács, Juhász. Edző: Baksa Csaba.

Nyírgyulaj: Opre – Sánta, Siska, Vlasovics, Lapa. Csere: Pallai, Vass, Nagy, Fekete, Pazonyi, Bajcur, Kondás, Csoma, Dobó. Edző: Lovas Norbert. Gól: Csoma 2, Ráti (öngól).