szparika

2019.11.10. 15:46

Véget ért a böjt, hazai pályán nyert a Szpari

A gólt és gólpasszt jegyző Jova Levente a mérkőzés embere.

A Szeged elleni, vasárnapi NB II.-es bajnoki előtt igen nehéz helyzetben volt a vezetőedzői feladatokat ideiglenesen ellátó Lengyel Roland, hiszen amellett, hogy csupán egy-két edzést tarthatott a forduló előtt kieső helyen álló Nyíregyháza Spartacusnak, nem is alakíthatta kedvére a csapatot, hiszen rengeteg sérüléssel küzd a gárda.

A hazaiaknál egy félcsapatnyi játékos harcképtelen, ráadásul az eredetileg kezdőbe beírt csapatkapitány, Fodor Ferenc sem tudta vállalni a játékot. Debütált a 18 éves Matyi Zoltán, lehetőséget kapott Alan Kovác és Szekszárdi Tamás, később a 17 éves Tóth Ádám is beállt.

Az eseménytelen első húsz percben is látszott, hogy a Szpari játékosai agresszívan repülnek rá a szabad labdákra – egy ilyen szituációt követően harcolt ki tizenegyest Kártik Bálint. A közönség azonnal éltetni kezdte a piros-kékek legmagabiztosabb tizenegyeslövőjét, Jova Leventét, a kapus érkezett is és ezúttal sem hibázott.

Tíz perccel később már a saját kapuja előtt villant és azzal a lendülettel kiosztott egy gólpasszt is. A hatalmas találatot jegyző Alex Svedjuk egyébként a középpálya jobb szélén kezdett és a sérülést szenvedő Csilus Ádám lecserélése miatt került át bal oldali védő pozícióba, innen indulva vezette végig a gólszerző akciót.

A második játékrészben inkább a Szeged kezdeményezett, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani – Jovának összesen kétszer kellett védenie –, miközben hátul sok hibával játszott, így érezhető volt, hogy még úgy is jöhet egy újabb Szpari-gól, hogy a hazaiak nem is nyomnak igazán. A 79. percben meg is érkezett a mérkőzést lezáró találat, a csereként beállt Gyurján Bence pontosan elvégzett szögletét befejelte Szekszárdi Tamás.

A Spartacus augusztus 18-a után nyert újra hazai pályán.

MK

Labdarúgás: NB II., 17. forduló

Nyíregyháza Spartacus–Szeged 3–0 (2–0)

Városi Stadion, 500 néző, v.: Zám (Garai, Tőkés).

Spartacus: Jova – Matyi (Gyurján, 70.), Talabér, Végső, Csilus (Tóth Á., 25.) – Szekszárdi, Cenaj – Svedjuk, Kártik, Kovác (Ötvös, 53.) – Hornyák. Vezetőedző: Lengyel Roland.

Szeged: Takács – Kárász, Tóth G., Deák, Mohl – Oláh – Pongrácz (Bitó, 68.), Varga, Germán (Cigan, 17.) – Kóródi, Dragóner (Gajdos, a szünetben). Vezetőedző: Joao Janeiro.

Gól: Jova (23. – 11-esből), Svedjuk (33.), Szekszárdi (79.).

23. perc: Dragóner Filip rövid hazaadására lecsapott Kártik Bálint, akit szabálytalanul szerelt Takács János. A tizenegyest Jova Levente értékesített, 1–0.

33. perc: Jova Levente lehúzott az égből egy beadást és kidobással indította Alex Svedjukut, aki negyven méter sprint után 25 méterről a kapu jobb felső sarkába lőtt, 2–0.

79. perc: Gyurján Bence jobb oldali szögletét Szekszárdi Tamás 4 méterről a kapuba fejelte, 3–0.