Kézilabda

2020.01.18. 21:09

A Győr kiütötte a Kisvárdát

A mérkőzés végére összeomlott a szabolcsi csapat.

A szerdai Ferencváros elleni mérkőzéssel ellentétben szombaton jól kezdte a mérkőzést Győrben nagynevű ellenfele ellen a Kisvárda Master Good SE NB I.-es gárdája.

Pásztor Bettina védését követően Veronika Habanková és Siska Pálma is betalált, így a vendégek szerezték meg a vezetést. A folytatás azonban már nem sikerült ilyen jól, bár Orbán Adrienn találatával még egyenlő volt az állás. A egyre jobban bemelegedő győri világsztárok megérkeztek a mérkőzésbe és kihasználva a Kisvárda hibáit kezükbe vették a találkozó irányítását.

Szabó Nina ugyan 9-6-ra még szépített, ezt követően azonban sorozatban kilenc gólt szerzett a címvédő és már a szünetre jelentős előnyt kovácsolt magának.

Fordulás után sem változott a helyzet, a szabolcsiak rengeteg technikai hibát vétettek és ebből a hazaiak könnyű találatokkal tovább növelték az előnyüket. A játékrész derekán Dombi Luca gólját követően jött a teljes összeomlás, a következő tíz percben csupán egy találatra voltak képesek a vendégek, végül nagyon nagy különbségű vereséget szenvedtek.

Győr-Kisvárda 45-19 (21-10)

Győr, 3561 néző. V: Héjja, Kónya.

Győr: Leynaud-Bódi 2, Bulatovics 3, Oftedal 3, Brattset 3, Amorim 5, Puhalák 5. Csere: Kiss (kapus), Kurtovics 5/2, Nze Minko 6, Kristiansen 2/1, Edwige 1, Faluvégi 3, Hansen, Fodor 7. Edző: Danyi Gábor

Kisvárda: Pásztor-Orbán 1, Habánková 3, Ihnyeva, Milanovics-Litre 4, Siska 1, Milosevics 1. Csere: Lajtos (kapus), Szabó N. 1/1, Dombi 3, Rocha 1, Smid, Premovics 4, Dudás, Udvardi. Edző: Bakó Botond

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–3. 8. p.: 7–3. 21. p.: 16–6. 26. p.: 20–8. 38. p.: 27–13. 43. p.: 31–16. 52. p.: 38–18.

Kiállítások: 8, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1

Danyi Gábor: – Nagyon jó dinamikával játszottunk, támadásban szinte minden sikerült. A legfontosabb, hogy tudtunk gyakorolni az előttünk álló nagyon sűrű periódusra.

Bakó Botond: – Erről a mérkőzésről a nagyon nagy különbségű vereségünk után nem sok mindent lehet mondani.