röplabda

2020.02.02. 19:57

A Fatum kiütötte a Békéscsabát

A nyíregyházi együttes nagy győzelemmel zárta az alapszakasz második körét és az élre állt.

Fotó:

Akárhányadik helyen álljon a Békéscsaba, sosem lehet könnyű meccsre számítani ellene. Így van ez akkor is, ha a két csapat őszi összecsapását 3:0-ra a Fatum-Nyíregyháza nyerte. Már csak azért is lett volna felelőtlenség kiindulni az akkori eredményből, mert a csabaiak azóta jelentősen megerősítették a keretüket, érkezett Tanja Grbics, Milagros Collar és Mia Jerkov, a csapatuk így már egyre inkább az előző években megszokotthoz kezd hasonlítani.

A két együttes múltjából, na meg a nyíregyháziak remek szerepléséből kiindulva fergeteges hangulatban kezdődött az ezúttal a Tiszavasvári úti csarnokban rendezett mérkőzés. Hazai szempontból nem épp a legjobban indult a találkozó, a Fatum játékosai nehezen szedték össze a labdákat, a legtöbb békéscsabai ütés messzire elpattant a fogadó kezekről – egy alkalommal azért szerencsésen, így Tóth Fruzsina is pontot szerzett.

A hazaiak Olena Limareva révén 8:8-nál érték utol ellenfelüket, majd Molly Lohman ütésével fordítottak, ám Collar rendkívül eredményes volt, így elszakadni nem sikerült. A végig szoros szettben Pilar Victoriá blokkja jelentett fordulópontot, aztán a vendégek belehibáztak, ezzel előnyt szerzett a Fatum.

A nyíregyháziak rossz nyitásokkal ajándékoztak meg ellenfelükek, akiken jól látható volt, hogy minden pont létfontosságú nekik, edzőjük például egy hálóérintésnél kisebb magánszámot csinált azzal, hogy a földhöz vágta a mappáját. Hosszú ideig tartó kapaszkodás után egy blokk hozta meg az egyenlítést, majd a fordítást is, az izgalmas végjátékban Inneh-Varga Eliza 25:25-nél jól reagált le egy sáncot, csabai időkérés után pedig győztes pontot ütött.

A harmadik szettben a Fatum „benyelt” egy-két ászt, ám később hihetetlen lendületbe jött, Molly Lohman jó szerváival és az egyre magabiztosabb támadójátékkal nagy előnyt alakított ki. A kegyelemdöfést Genesis Francesco okos pontja jelentette – a nyíregyháziak nagy győzelemmel és a tabella élén zárták az alapszakasz második körét.

Röplabda: női Extraliga

Fatum-Nyíregyháza-Békéscsaba 3:0 (23, 25, 17)

Tiszavasvári úti csarnok, 1000 néző, v.: Jámbor, Horváth.

Nyíregyháza: Francesco 3, Limareva 16, Lohman 9, Inneh-Varga 12, Victoriá 9, Pintér 4. Csere: Tóth F. (liberó) 1, Szabó. Vezetőedző: Hollósy László.

Békéscsaba: Grbic 2, Klaric 15, Bodovics 2, Collar 15, Jerkov 9, Bodnár 2. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián, Szedmák, Pekárik 2. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.

A mérkőzés alakulása. 1. játszma (27 perc): 1:4, 4:7, 8:8, 10:9, 13:13, 17:17, 19:21, 23:22. játszma (29): 2:2, 3:5, 5:9, 8:9, 12:13, 16:16, 18:17, 19:19, 19:21, 22:21, 23:24, 25:25. 3. játszma (21): 3:0, 5:2, 6:4, 11:12, 15:12, 23:14, 24:16.