2020.02.02. 16:11

A Szpari rosszul jött ki a gólesőből

A Nyíregyháza Spartacus hazai pályán játszotta az idei első tétmeccsét.

Fotó:

A Nyíregyháza Spartacus vasárnap délután a Soroksárt fogadta az NB II. első tavaszi fordulójában. A találkozó első percében Fadgyas Tamásnak kellett védenie, jól támadtak a nagy lövőkedvvel érkező vendégek, mégis a Szpari szerzett először vezetést.

Potyogtak a szebbnél szebb találatok, a Spartacus kétszer is előnybe került az első félidőben, ráadásul nem kapott meg egy tizenegyest. Nem úgy a Soroksár, amely a hosszabbítás utolsó másodperceiben büntetővel alakította 4-3-ra az eredményt.

Noha a nyíregyháziak a második félidőben is kialakítottak egy-két helyzetet, a játékrész szinte eseménytelen volt az elsőhöz képest. A Soroksár az utolsó másodpercekben lesgyanús helyzetből indulva még egy gólt lőtt, ezzel megnyerte az egyébként rengeteg kétes játékvezetői döntéssel tarkított, a végére paprikás hangulatúvá váló mérkőzést.

Labdarúgás: NB II., 22. forduló

Nyíregyháza Spartacus-Soroksár 3-5 (3-4)

Városi Stadion, 1080 néző, v.: Hanyecz (Belicza, Baghy).

Spartacus: Fadgyas – Matyi (Kovács, a szünetben), Fodor, Talabér, Csilus – Szinanovics, Patvaros (Ötvös, 78.), Végső, Gyurján (Svedjuk, a szünetben) – Kártik, Hornyák. Vezetőedző: Lengyel Roland.

Soroksár: Abu – Molnár, Takács, Gyömbér, Völgyi – Csonka, Misic (Derekas, 88.) – Szánthó, Lőrinczy (Csernik, 84.), Pászka – Orosz (Erdélyi, 69.). Vezetőedző: Lipcsei Péter.

Gól: Hornyák (7., 43.), Szinanovics (36.), illetve Pászka (11., 44.), Lőrinczy (16., 45+3 – a másodikat 11-esből).

Kiállítva: Hornyák (a mérkőzés után).

7. perc: Gyurján balról a rövid oldali kapufához adott be, Hornyák megelőzte a védőjét és a kapu jobb oldalába belsőzött, 1-0.

11. perc: egy védőről kipattanó labdát Pászka egy állítás után 16 méterről a jobb alsóba lőtte, 1-1.

16. perc: Lőrinczy gyönyörű cselek után 11 méterről balról a bal alsóba tekert, 1-2.

27. perc: Lőrinczy 19 méterről végzett el szabadrúgást, ami a lécen csattant.

36. perc: Csilus bal oldali beadását Szinanovics mellel levette és nyolc méterről a léc alá bombázta, 2-2.

43. perc: Hazai szabadrúgás a kapu előtt megcsúszott egy fejen, a bal oldali kapufánál Hornyák érkezett és a kapuba fejet, 3-2.

44. perc: Pászka nagyon üresen maradt, 10 méterről nem is hibázott, 3-3.

45+3. perc: vendég szögletnél Patvaros kezezett a saját kapuja előtt, Lőrinczy a jobb oldalba lőtte a 11-est, 3-4.

93: egy lesgyanús helyzet után Erdélyi elé került a labda középen, aki ismétlésből a kapuba lőtt, 3-5.