Tenisz

2020.02.10. 18:44

Fucsovics búcsúja Rotterdamban

Fotós: dpa Picture-Alliance/AFP

A világranglista már csak ilyen. Fucsovics Márton ismét visszább csúszott, mivel kiestek a tavalyi szófiai döntővel szerzett pontjai. így a 66. helyről kezdte hétfőn Rotterdamban az ATP 500-es főtábla első körében a spanyol Roberto Bautista-Agut (12) elleni meccsét. Az első szettben Marci háromszor is bérkelt a spanyol ellen, és bár a sajt adogatójátékát ő is elveszítette kétszer, 5:4 után hozta és negyvenhat percnyi játék után megnyerte az első szettet.

A folytatásban mindketten hozták az adogatójátékát, így jutottak el 6:6-ig, közben pedig mindketten kirukkoltak egy-egy lávgémmel, így jöhetett a rövidítés. Ebben a spanyol összpontosított jobban, háromszor vette el Marci adogatását és 56 perc után 7-1-el egyenlített.

Sajnos a döntő játszma már Buatista-Aguté volt, aki brékkel indított, majd még egyszer elvette Marci adogatójátékát. Meglépett 5:1-re, majd izgalmas labdamenetek 36 perces játékot követően értékesítette a második meccsalbdáját. A folytatásban honfitársa Pablo Carreno-Busta (30.) lesz az ellenfele.