kézilabda

2020.09.28. 14:10

A Vitka SE döntetlennel nyitotta a szezont

Az elmúlt hétvégén NB II.-es női csapataink közül csak a Vitka SE lépett pályára.

Vakarcs Krissztina csapata vasárnap délelőtt a Füzesabonnyal játszott döntetlent. Férfiaknál a Kisvárdának szintén a Füzesabony volt az ellenfele, és a szabolcsi csapat idegenben szenvedett nagy különbségű vereséget. A Nyírbátor pedig bajnokesélyeshez méltóan ütötte ki a Bőcsöt.

NB II., női.

Vitka SE-Füzesabony 28-28 (14-17)

Vásárosnamény, v.: Gulybán, Juhász. Vitka SE: Csikós – Kónya 3, Repák 7/1, Pál 8, Rózsa 7, Lipécz 1, Haraszti 1. Csere: Friebesz 1, Varga, Jaksics. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 0, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 2/1. A hazai csapaton meglátszott a több, mint féléves kihagyás.

Vakarcs Krisztina: – Végig az eredmény után futottunk, az utolsó 5 másodpercben értük utol ellenfelünket. A sírból hoztuk vissza ezt a mérkőzést. A következő meccsekre mind mezőnyben, mind a kapuban jobb teljesítményre lesz szükségünk.

További eredmények: Hatvan-Lóci DSE 35-26 (17-11), DVSC U22-Kazincbarcika 34-24 (17-11)

Férfi

Füzesabony-Kisvárda 30-20 (17-11)

Füzesabony, 100 néző, v.: Dulai, Pisák. Kisvárda: Both – Ruzsinszki 1, Csendes 2, Kapdos, Götz 2, Kerezsi 6/1, Papp. Csere: Kovács, Bottka 2, Papp 2, Fábián 4, Borbély 1, Csatlós, Revák, Gazdag, Gyebnár. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 1/1. A hazai csapat végig vezetve magabiztosan nyerte meg a mérkőzést.

Türk Ferenc: – Négy hiányzónk volt. Azt gondoltam, hogy ezzel lekerül a teher a vállunkról és felszabadultan játszhatunk, ehelyett a lélektani előnyből hátrány lett.

Bőcs-Nyírbátori SC TV 24-44 (12-22)

Bőcs, 30 néző, v.: Réti, Szedmák. Nyírbátor: Felföldi – Albecz 3, Szűcs 4, Mészáros 2, Illés 8, Pánczél 13/2, Szedlacsek 3. Csere: Hostisóczki (kapus), Varga 3, Siket 3, Rácz 2, Losonczi 2, Laps. Edző: Csapos János. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 4/2. Viszontagságos hetek után is osztálykülönbség volt a két csapat között.

Csapos János: – A fiúk komolyan vették a feladatukat, amelynek meg is lett az eredménye.