tenisz

2020.09.29. 07:02

Marci a medveölő ütővel játszott

Fucsovics a top tízes orosz legyőzésével a Roland Garros második körébe jutott .

Ez jól kezdődött és még jobban végződött. Miként arról keddi számunkban beszámoltunk az eső miatt alaposan csúszott a program a hétfőn a Roland Garroson. A francia nyílt teniszbajnokság főtáblájának első fordulóján Fucsovics Márton (63) és a negyedik kiemelt orosz Danyiil Medvegyev (5.) mérkőzése este negyedi kilenc után kezdődött. Korábban kétszer találkoztak a felek, mindkétszer az orosz nyert, viszont eddig nem tudott nyreni a Roland Garros főtábláján.

Az orosz kezdte a játékot, mégpedig egy kettős hibával. Az első szett hosszú labdameneteket hozott, Marci 4:4 után brékelt, majd hozta a szerváit és 51 perc alatt előnyhöz jutott. A második játszma hatalmas küzdelmet hozott, nyitásként mindkét teniszező elveszítette adogatójátékát. Marci egyre magabiztosabb lett, ellenfele pedig idegesebb. Aztán 6:6 után jött a rövidítés.

Izgalmas labdameneteket követően Marci 4-3-ra vezetett, majd elvette az orosz adogatásait, hozta a sajátját így három játszmalabdához jutott. Nem tudta ő befejezni a játszmát mert a korábban folyamatos szövegelésért figyelmeztetett Medvegyev földhöz vágta az ütőjét, amiért pontbüntetést kapott így az 1 óra 12 perces játékrészt is megnyerte.

A folytatás a tavalyi US Openen finalista oroszé volt, kétszer elvette Maci szerváit, a magyar teniszező pedig mintha elengedte volna ezt a játszmát, mit végül ellenfele 42 perc alatt nyert 6:2-re. Aztán jött a záróetap, amelyben magabiztosan teniszező maci ellenfele első és harmadik adogatójátékát is elcsente, a sajátjait biztosan hozta és 35 perc alatt győzött 6:1-re és léphet tovább a második fordulóba. Itt a spanyol Albert Ramos-Vinolasz (44.) lesz az ellenfele, aki az első körben a francia Adrian Mannarino (32.) ellen nyert 3:0-ra. Marci először győzött le top tízes teniszezőt, másodszor lépett túl a Roland Garros főtáblájának első fordulóján. Ez Medvegyevnek most sem sikerült.

- Karrierem egyik legnagyobb győzelme a mostani, Grand Slam-tornán búcsúztattam a világranglista ötödik helyezettjét. De ettől még úgy fogom fel ezt a sikert, mint egy első körös győzelem a Roland Garroson, most már a következő edzésre és mérkőzésre koncentrálok, nem gondolom túl ezt az egészet

- Kicsit olyan érzésem volt, mint az Australian Openen Denis Shapovalov ellen. Jó hangulatban, jó mozgással, eredményesen kezdtem a meccset, nem éreztem azt, hogy az ellenfelem lenyom a pályáról, sőt, volt időm odaérni a labdákhoz. Okosan játszottam, a nyesések nagyon jól működtek, hosszan tudtam megütni a labdákat, és a legfontosabb pillanatokban is igyekeztem maximálisan koncentrálni – mondta a meccs után az nso.hu érdeklődésére Fucsovics.

Roland Garros, Párizs (18 209 040 euró, salak)

Férfiak, 1. forduló, a 64 közé jutásért)

Fucsovics Márton 6:4, 7:6, 2:6, 6:1 Danyiil Medvegyev (orosz, 4.)