Magyar Kupa

2020.09.20. 17:10

Nem ezt érdemelte a Sényő

Az NB III.-as együttes vezetett is a Vasas elleni Magyar Kupa-meccsen, de kikapott nagynevű riválisától.

Az MTK, a Ferencváros és a Mezőkövesd után újabb jó nevű csapat látogatott Sényőre a Magyar Kupában. A nagy múltú Vasas ugyan jelenleg a másodosztályban szerepel, ám rengeteg, élvonalbeli tapasztalattal rendelkező játékost tudhat a keretében. A fővárosi ellenfél érkezése meg is mozgatta a sényői, nyíregyházi és a környékbeli szurkolókat.

A vendégek határozottan kezdtek, az első 5-10 percben nagy nyomás alá helyezték a hazaiakat, már a harmadik percben gólt lőhettek volna, ám a Gazsi Tamáson túljutó Murka Benedek lövését blokkolta Farkas Márk. Tíz perc elteltével egyre nyugodtabb lett a Sényő, amely már megtehette, hogy nem csak előrevágja a labdát, hanem türelmesen támadást épít.

A következő nagy védenivaló mégis Gazsié volt, a hazai kapus nagyot vetődve fogta a kapuba tartó labdát, az ellentámadásból aztán Lizák Bence sprintelt nagyot a bal oldalon és kiszorított szögből kevéssel mellélőtt. Ez a helyzet fordulópont volt, Kapacina Valerék átvették a játék irányítását. A 29. percben Ivan Radosnak kellett védenie, a labda azonban kipattant róla, a tizenhét éves Páll Zsombor pedig nem habozott, közelről megszerezte a vezető találatot.

A következő percek ismét a Vasasé voltak, nem is maradt el az egyenlítés: Pekár László harcolt ki tizenegyest, amit higgadtan a kapu bal alsó sarkába lőtt.

Ezen a tizenegyesen nem nagyon lehet vitatkozni, az 57. percben befújton viszont annál inkább. Szilágyi Sándor játékvezető a partjelzőjét felülbírálva, másodpercekig tartó gondolkodás után a tizenegyespontra mutatott. Birtalan Botond köszönte a lehetőséget és értékesítette a büntetőt. Mint kiderült, ezzel el is dőlt a találkozó, a Vasas egyre másra váltotta gólra a rendezetlen védelem elleni helyzeteit.

A sényőieknek nincs okuk szégyenkezésre, hetven percig teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a Vasasnak.

Labdarúgás: Magyar Kupa, 6. forduló

Sényő-Carnifex FC-Vasas FC 1-5 (1-1)

Sényő, 1000 néző, v.: Szilágyi (Márkus, Kövér).

Sényő: Gazsi – Bodó, Klepács (Boros), Hadházi, Fenyőfalvi (Fabu), Szokol, Farkas, Lizák (Jócsák), Páll, Kapacina V., Orosz. Edző: Fiumei Viktor, Imrő László.

Vasas: Rados – Szivacski, Litauszki, Birtalan (Kapornai), Kovács, Hinora, Kleisz (Szarmári), Csató, Murka (Vernes), Pekár, Kilyén. Edző: Schindler Szabolcs.

Gól: Páll (29.), illetve Pekár (39. – 11-esből), Birtalan (58., 63. – az elsőt 11-esből), Kovács (75.), Vernes (83.).

Imrő László: – Nagyon jó mérkőzést láthatott a kilátogató publikum. Gratulálunk Páll Zsombornak, hogy ismét gólt szerzett és Jócsák Dávidnak, hogy megmutathatta magát egy NB II.-es csapat ellen. Az első félidő teljesen rendben volt, tudtuk, hogy a másodikban el fogunk fáradni és nagy nyomást helyez ránk a Vasas. A második büntető nagyon véleményes volt, a játékvezetőnek a lelke rajta, majd kettő egynél Orosz Máté egy az egyben vezethette volna a kapusra a labdát, de visszafújta a saját térfelünkre a labdát, szabadrúgást ítélt nekünk. Ha nincs a két momentum, akkor is jobb csapat a Vasas, megérdemelten nyertek meg a mérkőzést.

Schindler Szabolcs: – Nehéz mérkőzés volt, az első félidőben szervezetten játszottak a hazaiak. Volt egy-két lehetőségünk, amit nem tudtunk kihasználni, miközben egy figyelmetlenségből gólt kaptunk. Azt kértem, hogy a második félidőben is agresszívan játsszunk, előre védekezzünk, amit maradéktalanul megoldottak a játékosok és szép gólokat szereztek. Gratulálok a csapatnak a továbbjutáshoz, hiszen ez volt a cél!