A Sényő a végén tette fel a pontot az i-re

Megszakadt a Kisvárda II. hosszú veretlenségi sorozata.

A Sényő négyszer talált be vasárnap

Fotó: Pusztai Sándor

A „tavasz” első mérkőzésén remekül kezdett a Sényő. A Fiumei Viktor, Imrő László edzőpáros dirigálta hazaiak már a harmadik percben előnyhöz jutottak: Kapacina Valer szabadrúgását követően Klepács volt eredményes. Fél óra elteltével Páll Zsombor növelte az előnyt, majd Boros is betalált.

A Kisvárda szerzett vezetést

Ekkor úgy nézett ki, hogy sima hazai sikerrel zárul a mérkőzés, a Tiszafüred azonban váratlanul szépített, izgalmassá téve ezzel a találkozót. A hazaiak többször is lezárhatták volna a meccset, de a csatárok sorra puskázták el a lehetőségeket, és a vendégek kapusa is bemutatott pár bravúrt, a kontrákban pedig benne volt az újabb tiszafüredi találat lehetősége. Az utolsó negyedórára fordulva még közelebb lopakodtak a vendégek, nem sokkal később még kapufát is fejeltek. A Schmidt helyett beálló Molnár azonban kontrából megszerezte a Sényő negyedik találatát, amely a győzelmet jelentett

e. A Sényő ezzel visszavágott az alföldi gárdának az augusztusi vereségért, és a pályán továbbra is őrzi több mint két hónapos veretlenségét.

A Kisvárda második számú csapata a Füzesgyarmat vendége volt. A szabolcsiak kezdték jobban a találkozót, Szőr Levente találatával a vezetést is megszerezték negyedóra elteltével. A hazaiak ekkor magasabb fokozatba kapcsoltak, pár perc múlva ki is egyenlítettek, fordulás után pedig megszerezték második találatukat is, ami a győzelmet jelentette számukra.

A Kisvárda a következő fordulóban vasárnap a Gyöngyös ellen javíthat hazai pályán, míg a Sényő a Salgótarján vendége lesz.

Labdarúgás: NB III., Keleti csoport, 20. forduló

Sényő-Carnifex FC–Tiszafüred 4–2 (3–1)

Sényő, v.: Kátai (Balla, Tóth Á.).

Sényő: Gagyi – Klepács, Hadházi, Fenyőfalvi (Lakatos), Szokol, Bors, Farkas, Schmidt (Molnár), Páll (Barcsay), Kapacina V. (Bodó), Orosz. Edző: Fiumei Viktor, Imrő László.

Tiszafüred: Sándor – Háda, Gajda (Csikós), Kalóz, Szanku, Csiki, Kalmár, Szövetes, Tóth, Szántó (Barzó), Mészáros. Edző: Tóth Tibor.

Gól: Klepács, Páll, Boros, Molnár, illetve Szanku 2.

Imrő László: – Egy könnyű mérkőzést tettünk magunknak nehézzé. Már fél óra elteltével 3–0-ra vezettünk, addig hibátlanul teljesített a csapat. Megvoltak a lehetőségeink arra, hogy végleg eldöntsük a találkozót. Ekkor még nem gondoltuk, hogy izgalmas lehet a vége. Ellenfelünk azonban két találattal nyílttá tette a mérkőzést, el kell ismernem, hogy akár ki is egyenlíthettek volna. A végén viszont a negyedik gólunkkal bebiztosítottuk győzelmünket.

Füzesgyarmat–Kisvárda II. 2–1 (1–1)

Füzesgyarmat, v.: Darók (Hovanecz, Rozsnaki).

Füzesgyarmat: Fildan – Achim S., Achim Á., Raducu, Szabó, Ramos, Cigan (Árvai), Shadi, Kis, Vajda (Balogh), Popescu. Szakmai koordinátor: Boros Tibor.

Kisvárda II.: Odincov – Atamasz, Vass, Baranyai, Sikorszki (Luscsik), Szőr, Karaszjuk, Himics, Mihalik, Czérna (Bokor), Jelena (Szentes). Edző: Kocsis János.

Gól: Kis, Balogh, illetve Szőr.

Kocsis János: – A mérkőzés elején az történt, amit elterveztünk, és amit akartunk játszani. Az első húsz percben ennek megfelelően voltunk a pályán, nagyon szép gólt sikerült szereznünk. 1–0 után volt egy komoly lehetőségünk, hogy esetleg rárúgjuk a másodikat, 1–1 után szintén volt egy nagyon nagy sansz arra, hogy visszavegyük a vezetést, sajnos ez nem sikerült. Azután viszont azt kell hogy mondjam, hogy a hazaiak fölénk kerekedtek, azok a jó teljesítmények, melyek hetekig jellemzőek voltak ránk, most azért igazából átlagosra sikeredtek. A második félidőben a cserék sem tudtak annyit hozzátenni, mint a korábbiakban, de tragédia nem történt.

További eredmények: BVSC-Zugló–Salgótarján 5–1, Putnok–Balassagyarmat 0–2, Tállya–Tiszakécske 0–1, Hatvan–Cegléd 4–1, Gyöngyös–Sajóbábony 5–1, Jászberény–Tiszaújváros 2–0, DVSC II.–DVTK II. 3–0, Mezőkövesd II.–Eger 1–2.