Úszás

2020.11.13. 16:43

Barna Bianka Dorottya országos bajnok

A Tüske Uszodában 2020. november 12-15-ig rendezik a Serdülő és Ifjúsági Országos Bajnokságot.

Urbin Tamás és tanítványa Barna Bianka Dorottya

Forrás: sportcentrum

A Nyíregyházi Sportcentrum úszói remekül kezdték a megméretést, a nyitónap délelőttjén Barna Bianka Dorottya serdülő bajnoki címet szerzett 100 méter mellen. A magyar bajnoki cím mellett megnyerte a párhuzamosan zajló Olimpiai Reménységek versenyét, ahol a magyarok mellett cseh, szlovák és osztrák úszók is rajtkőre álltak.

Fotó: sportcentrum

Még egy örömteli hírről is beszámolhatunk. A Magyar Úszó Szövetség szövetségi kapitánya, Dr. Sós Csaba meghívta az újdonsült bajnokott a magyar serdülő válogatottba, a 4x100 méteres vegyes váltóba, ahol ő úszhatja a mellet.

Délután az ifjúsági álltak a rajtkőre. Hatházi Dóra először 50 méter gyorsúszásban 0:26,85-tel lett bronzérmes, majd 200 méter pillangón 2:11,34-el ezüstérmesként állhatott fel a dobogóra.

Külön dicséret illeti még Tajthy Milánt, aki a serdülőknél 1500 méter gyorson új egyéni csúccsal hatodikként ért be a célba.