NB I

2020.11.01. 20:37

Győzelemmel köszöntötték Dórikát

A kisvárdaiak először nyertek házigazdaként, kétszer a kapuvas mentett a diósgyőrieknek és a hazaiaknak.

Amíg idegenben vitézkednek a várdaiak – három győzelem, egy-egy döntetlen és vereség – addig hazai környezetben még nyeretlenek a mostani pontvadászatban. Kétszer játszottak a Várkerti Stadionban és előbb Puskás Akadémia, majd a Ferencváros is győzött. Vasárnap az élvonalbeli forduló zárómeccsén az első hazai győzelemre készültek Lucasék, mégpedig a Diósgyőr ellen.

Kisvárdai percekkel indult a találkozó, majd kiegyenlített lett a játék. Húsz perc elteltével Viana előtt adódott az első nagy lehetőség. Karan elcsúszott, így a legutóbb Miskolcon is gólt szerző brazil tizennégy méterről kapura ívelt, ám a labda a bal oldali kapuvason csattant. Nem sokkal később a tizenhatos vonalán szabálytalankodtak a hazai támadóval. Felélénkült a játék, egy vendégkontra az utolsó passznál maradt veszélytelen, majd Sassá került helyzetbe ám a kapuból jó kiinduló Danilovics hárított. A vendégek mélyen visszahúzva védekeztek és kontrákban bíztak. A fölényben játszó hazaiak játékából csak a gól hiányzott, amire a hajrában Bumbának is volt lehetősége, ám lövését védte a kapus.

Fotó: Szabó Miklós

A második félidő nagy hazai tűzijátékkal indult, ám két lövést védők blokkoltak a védők, a harmadikat pedig védte a kapus. Alig később Lucas bombáját is hárított Danilovics, aki nem unatkozott a második félidő elején. Nagy volt a hazai fölény és nyomás, a levegőben lógott a gól. Nem sokáig mert egy szöglet után Sassá már nem hibázott. A várdaiak a gól ünneplésével jelezték, hogy Rubus Tamásnak pénteken kislánya született,a akit Dórának hívnak.

A hátrányban lévő diósgyőrieknek immáron támadni kellett, ezt is tetették. Fordult a kocka, most a hazaiak álltak visszább és stabilan védekeztek. Aztán egy vendéghiba után Sassá 14 méterről fejelt kapura, a kapuvas ismét a diósgyőriekkel. A hajrára nyílt lett a játék és a vendégek közel álltak az egyenlítéshez, ám Hasani lövésénél a hazaiaknak is segített a kapuvas. Aztán egyenlítettek a borsodiak, szerencsére csak a kapuvasak számában, mert Rui Pedro nagy helyzetben szintén a jobb oldali vasat találta el. Aztán letelt a három perces ráadás és megszületett a várdaiak várva várt hazai győzelme. Megérdemelten, a diósgyőriek pedig bánhatják, hogy csak hátrányban igyekeztek támadóbban játszani.

Kisvárda Master Good–Diósgyőri VTK 1–0 (0–0) Várkerti Stadion, 1723 néző, v.: Bogár.

Kisvárda Master Good: Dombó – Melnyik, Datkovic, Rubus, Hej – Lucas, Simovic (Karaszjuk, 91.) – Navratil (Cukalasz, 80.), Bumba, Sassá (Kovácsréti, 84.) – Viana (Horváth Z., 80.). Vezetőedző: Supka Attila.

Diósgyőri VTK: Danilovic – Szűcs K., Karan, Hegedűs – Sesztakov (Hasani, 75.), Márkvárt, Max, Polgár K. – Ivanovski (Makrai, 87.), Grozav (Rui Pedro, 67.), Drazic. Vezetőedző: Feczkó Tamás. 61. perc: Bumba jobb oldali szögletét a hosszú oldalról középre fejelte Viana, Sassá pedig négy lépésről ballal a jobb sarokba passzolt, 1–0.

Supka Attila: – Sikerült elérni a számunkra legfontosabb célt, megszereztük hazai környezetben az első győzelmet. Mi tettük magunknak nehézzé a sikert azzal, hogy nehezen törtük fel a DVTK passzív játékát. Türelmesen kerestük azokat a területeket, ahol meg tudtuk bontani az ellenfelet. Már az első félidőben is kialakítottunk három ziccert, amivel megszerezhettük volna a vezetést. A második félidőre jól jöttünk ki, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, sajnos ebből csak egyet tudtunk értékesíteni. Ezt követően kinyílt az ellenfél, ha pontosan fejezzük be a támadásokat, akkor gólokkal nyerhettünk volna. A végén szerencsénk is volt, mert két-három hibát is elkövettünk.

Feczkó Tamás: – Az első félidőben a védekezésünk rendben volt, a támadójátékunkat viszont nem így terveztük. Az elképzeléseinkhez képest keveset birtokoltuk az ellenfél térfelén a labdát, kevés olyan mozgás valósult meg, amit kértünk a játékosoktól, ezért csak párszor jutottunk el az ellenfél kapujáig. A második félidő első 15 percében szétcsúszott a védekezésünk, ekkor több lehetőséget alakítottak ki a hazaiak. A gól után játékrendszert váltottunk, aminek meglett az eredménye, nyomás alatt tartottuk a hazaiakat. Az utolsó percekben pedig két ajtó-ablak ziccerünk is volt, amit értékesíteni kell, ez alól az sem mentség, hogy a kapufáról mindkétszer kifelé pattant a labda