NB II.

2020.11.29. 19:42

Hiába küzdött a Szpari, pont nélkül maradt

A nyíregyházi együttes az Ajkát fogadta az NB II.-ben.

A koronavírus miatt még mindig megtépázott csapattal kiálló Nyíregyháza Spartacus, és a nehéz hetek után már egyre jobb formába lendülő Ajka is szimpatikus, gólra törő játékkal indította a mérkőzést. Kezdetben szinte semmiféle játék nem alakult ki a középpályán, hol az egyik, hol a másik kapu előtt járt a labda. A huszadik perctől aztán egyértelműen magához ragadta a kezdeményezést a vendéggárda, a hazaiak összezavarodtak.

A nagy ajkai nyomásnak a félidő hajrájában lett meg az eredménye: Nagy Mihály Krisztián fordult le a jobb oldalon Papucsek Barnáról, majd Jánvári Gábor mellől középre adta a labdát, az érkező Kenderes Zoltán négy méterről ballal a kapu jobb oldalába lőtte. 0–1

A második játékrészre jóval aktívabban és harcosabban jött ki a Szpari, többet birtokolta a labdát, mint korábban, az Ajka kontrákra rendezkedett be. Hiába támadott sokat a nyíregyházi együttes, mégis a vendégek növelték az előnyüket: Rétyi Róbert baloldali beadása után a labda a bevetődő Papucsekről felperdült, Rétyi ismételt, újabb centerezését követően a túlsó kapufánál Nagy Mihály Krisztián két méterről a kapu bal oldalába fejelte. Nagy immáron egyedül vezeti a góllövőlistát 13 találattal. 0–2

A Spartacus nem adta fel és gyorsan szépített is, miután Györgyi Arthur baloldali szögletét követő a lecsorgó labdát Hamed Yasin rúgta kapura, a kipattanót pedig a 18 éves, élete második NB II.-es mérkőzését játszó Szabó Bálint hét méterről jobbal a bal felső sarokba lőtte. 1–2

Gálhidi György csapata az egyenlítésért is mindent megtett, ám nem járt sikerrel.

Labdarúgás: NB II., 19. forduló

Nyíregyháza Spartacus–FC Ajka 1–2 (0–1)

Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezeti: Dolnegó (Kovács II., Punyi).

Nyíregyháza: Fejér – Herczku (Szabó B., a szünetben), Papucsek, Jánvári – Végső, Magyar G. – Svedjuk (Vasziljevics, 78.), Györgyi, Kártik (Sztankó, a szünetben), Kovácsréti – Hamed. Vezetőedző: Gálhidi György.

Ajka: Horváth T. – Görgényi, Heffler T., Tar, Tóth G. – Kenderes, Szekér – Soltész D. (Rétyi, 60.), Irimiás (Szűcs K., 67.), Csizmadia Z. – Nagy M. K. (Zamostny, 90.) Vezetőedző: Kis Károly.

Gól: Szabó B. (78.), ill. Kenderes (42.), Nagy M. K. (74.).