Nyíregyházi Sportcentrum

2020.12.10. 19:27

Dóra és Bianka A-döntős pénteken délelőtt

A kaposvári Csík Ferenc Versenyuszodában csütörtökön folytatódott a százhuszonkettedik alkalommal kiírt felnőtt úszóbajnokság. A tokiói olimpiai időrendre hangolódva ismét délelőtt rendezték a döntőket.

A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői közül csak Hatházi Dóra volt érintett. A 200 pillangón bronzérmes Dóri hatodikként került az 50 pille fináléjába. A 7-es pályán úszva végül hatodikként ért célba.

A délutáni előfutamokban több számban is érintettek voltak a Sportcentrum úszói. Hárman pénteken délelőtt is úsznak, hiszen 100 gyorson Hatházi Dóra a 7. – ugyanebben a számban Veress Fanni 50. lett –, 200 mellen pedig Barna Bianka Dorottya a 8. helyen jutott az A döntőbe. Tajthy Milán 400 vegyesen 15. volt, így B döntős, a 200 háton pedig a 20. helyen végzett. Ónodi Gyula a 100 gyorson 59. lett.

Csütörtökön este megszületett az első országos csúcs az országos bajnokságon: Németh Nándor két századdal írta felül saját rekordját 100 méter gyorson.