tenisz

2021.02.08. 07:49

Marci nagy csatában lépett tovább

A második körben Stan Wawrinka vár Fucsovicsra, Babos is továbbjutott az első fordulóból.

Hétfőn hajnalban két magyar teniszező lépett pályára az Australian Openen. A női egyesben Babos Tímea (115.) másfél óra alatt nyert 7:6 (7–0) 6:4-re a belga Ysaline Bonaventure (123.) ellen. Emlékezetes napot kezdett Fucsovics Márton (55.), hiszen 29. születésnapján játszott az ausztrál Marc Polmans (125.) ellen. Az első szett a brékelésről szólt. Az első három játékban a fogadók örülhettek, szerencsére Marci kétszer is. Sajnos a játszma végén az ausztrálnak állt a zászló, ő többször már nem bukta el szervajátékait, Marci viszont kétszer is, így 40 perc után a hazainál volt az előny.

Feljavultak az adogatásai A második etapban összekapta magát Marci, feljavult adogatásainak köszönhetően 5:3 után harmadszor is brékelt, így 51 perc után egyenlített. A harmadik játszmában kivágta a rezet a magyar teniszező, 35 perc alatt kétszer vette el az ausztrál szervajátékát, a sajátjait hozva pedig szettelőnyhöz jutott.

Szurkolók a meccseken Aztán nem kis meglepetésre a dél-afrikai születésű Polmans nekidurálta magát, ebben bizonyára támogatást jelentett számára a szurkolás, hiszen korlátozott számban, de nézők is lehetnek a mérkőzéseken. A felek brékmentesen jutottak el a rövidítésig, amelyben a hazai teniszező jobban összpontosított, és az első négy pontot bekasszírozva egyenlített. Több mint háromórás játék után jöhetett a döntő etap. Erre feltámadt a szél, ráadásul helyi idő szerint délután négy óra után felhős lett az ég, a felkapcsolt reflektorok pedig zavarták Marcit. Ezt jelezte is, de igazából semmi sem történt. Polmans be is húzta ellenfele első adogatójátékát, szerencsére a magyar játékos a harmadik játékban visszabrékelt. Már 4:3-ra vezetett, amikor hosszú játék következett, ami alatt Polmansnak három bréklabdája volt, ám Fucsovics mindhármat hárította, és nyerte a játékot. Utána ismét elbukta az ausztrál a szerváit, majd Marci adogathatott, és a második meccs labdáját értékesítve nyerte a 4 óra 15 perces mérkőzést.

– Számítottam rá, hogy nagyon nehéz lesz. Ellenfelem hazai pályán bizonyítani akart, remekül teljesített, motiváltan, profin állt oda a másik térfélre, meg kellett vele küzdenem. Vannak ilyen mérkőzések, amelyeken nincs más út, valahogy le kell gyűrni a riválisod, rutinból, erőből, bárhogyan. Nem lehet mindig tökéletes tenisszel nyerni. A meccs közben egyébként eszembe jutott, hogy születésnapom van, ami pozitív gondolatokat adott, ezekre is szükségem volt, örülök, hogy továbbjutással ünnepeltem – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak a mérkőzést követően Fucsovics Márton.

Nehéz lesz a folytatás Ami a második kört illeti, Marcinak a svájci Stan Wawrinka (18.) lesz az ellenfele, aki a portugál Pedro Sousát (108.) győzte le három szettben. Babos Tímeára az az orosz Anastasia Popova (101.) vár, aki a 24. kiemelt amerikai Alison Riske (26.) ellen nyert két szettben. Balázs Attila (94.) a főtábla első fordulójában kedden hajnalban a spanyol Roberto Carballes Baena (98.) ellen mutatkozott be.