kézilabda eredmények, tabellák

2021.02.16. 09:48

Nagy rangadót nyert meg a Vitka

Kézilabda: NB II., bajnoki eredmények, tabellák

20200927 Nyíregyháza fotó: Pusztai Sándor PS Kelet-Magyarország VITKA SE - Füzesabonyi SC női kézilabda mérkőzés.

Fotó: Pusztai Sándor

Női

Heves–Mátészalka 25–37 (10–23)

Heves, zárt kapuk mögött, v.: Mészáros, Szűcs. Mátészalka: Bodó – Torma 11, Márkus 4, Gyökös 2, Deme B., Drabik 9/5, Deme F. 4. Csere: Szórádi (kapus), Őri 1, Balla 1, Ábri 4, Toók 1, Czakó, Móré, Czier, Gáspár. Edző: Drabik Péter. A mátészalkai csapat az első félidőben eldöntötte a találkozót. Kiállítások: 14, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 6/5.

Drabik Péter: – Az első félidőben jó védekezéssel és lendületes támadójátékkal megalapoztuk győzelmünket. Mindenkit pályára küldtem, és örülök, hogy a lányok éltek is a lehetőséggel.

Vitka SE–Hatvan 23–22 (10–11)

Vásárosnamény, zárt kapuk mögött, v.: Dohány, Harsányi. Vitka SE: Szabó – Kónya 2, Rózsa 5, Repák 8/3, Pál 3, Lipécz 2, Héjjas 1. Csere: Csikós (kapus), Jaksics 1, Varga, Friebesz, Vakarcs 1. Edző: Dévényi János. A Vitka SE szoros meccsen múlta felül az osztály egyik legjobb csapatát. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 8/5.

Dévényi János: – Óriási gratuláció a lányoknak, mert nagy rangadót nyertek meg. Ezt második félidei védekezésünknek és kapusteljesítményünknek köszönhetjük. Támadásban azonban még sokat kell javulnunk, főleg a lerohanásokban és az emberelőnyös szituációk kihasználásában.

További eredmények: Kazincbarcika–Füzesabony 19–24 (10–12), Lóci DSE–Hajdúböszörmény 22–28 (12–11).

Kisvárda–Tiszavasvári 33–33 (16–14)

Kisvárda, zárt kapuk mögött, v.: Tóth G., Tóth I. Kisvárda: Simon – Nagy 2, Csendes 9, Ruzsinszki, Petykó 4, Kerezsi 6, Bottka 2. Csere: Both (kapus), Kovács, Götz 1, Papp 1, Kapdos, Fábián 6, Gyebnár 2/1. Edző: Türk Ferenc. Tiszavasvári: Boczák – Benyusz 1, Szűcs 14/1, Földi 1, Feid 4, Gazdag, Sóvágó 4. Csere: Mezei, Vajda (kapusok), Nácsa 5, Csikós 1, Balázs 3, Lakatos, Kőszegi Ráduly. Edző: Hadas Sándor. A gólokban gazdag megyei rangadón megosztoztak a pontokon a felek. Kiállítások: 14, illetve 4 perc + 1 azonnali kizárás. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/2.

Türk Ferenc: – Örülök annak, hogy hátrányból fel tudtunk állni, viszont a végén elveszítettünk egy pontot. Hadas Sándor: – Örülök annak, végre sikerült Várdán pontot szereznünk, de nem örülök a játékban történteknek.

Nyírbátor–Kazincbarcika 31–28 (15–15)

Mátészalka, zárt kapuk mögött, v.: Sándor, Szikszay. Nyírbátor: Felföldi – Szedlacsek 4, Pánczél 8/1, Bor 7, Mészáros 2, Gubó 8, Albecz 1. Csere: Hostisóczki (kapus), Varga 1, Pál, Kun, Kovács. Edző: Csapos János. Négy pontos, igazi rangadón győzött a Nyírbátor. Kiállítások: 12, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 4/3.

Csapos János: – A második félidőben összekapta magát a csapat és a tétnek megfelelően kezdett el kézilabdázni.

Berettyóújfalu–Fehérgyarmat 20–25 (12–12)

Berettyóújfalu, zárt kapuk mögött, v.: Bozó, Mezei. Fehérgyarmat: Cioroiu 1 – Kelemen 2, Tóth 6, Kovács 1, Czeglédi P. 5/1, Imre 4, Csobay 1. Csere: Szenczi, Bihari (kapusok), Gaál 1, Juhász, Fekete, Tuska 2, Baros 2, Siket, Szabó. Játékos-edző: Juhász Zoltán. A Fehérgyarmat megszerezte idénybeli második győzelmét és pontszámban beérte a Berettyóújfalut. Kiállítások: 6, illetve 14 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 1/1.

Juhász Zoltán: – Helyén volt a srácok szíve, igazi csapatként küzdöttünk a jól játszó házigazda ellen. A remek védekezésünkhöz kiváló kapusteljesítmény párosult.

További eredmények: Hajdúnánás–Nádudvar 19–18 (10–8), H.böszörmény–Bőcs 35–31 (17–13).

1. Nyírbátor 11 10 – 1 373-291 20

2. Kazincbarcika 11 7 – 4 365-347 14

3. Hajdúnánás 10 6 1 3 271-265 13

4. Kisvárda 10 6 1 3 279-286 13

5. Tiszavasvári 9 5 1 3 288-263 11

6. Nádudvar 11 5 – 6 295-291 10

7. Füzesabony 7 4 1 2 190-189 9

8. H.böszörmény 10 2 1 7 286-319 5