Kosárlabda

2021.02.09. 19:44

Volt magasan és mélyen – végül biztosan nyert a Blue Sharks

A nyíregyháziak huszonhattal is vezettek, majd sorozatban tizenkilenc pontot kaptak.

A MAFC lelkesen kezdett a listavezető Nyíregyháza ellen, a támadásait próbálta minél gyorsabban befejezni, és az első percekben kifejezetten jól védekezett. A vendégek viszont gyorsan ráéreztek, hogy a fővárosi gárda mivel, és leginkább kikkel sebezhető, ugyanis – ahogy az lenni szokott – Tóth Gergelyt csak szabálytalanul, vagy még úgy sem lehetett megállítani a palánk alatt. Mellette Bazsó Brúnó és a Veszprém elleni meccshez hasonlóan rendkívül aktív Bus Iván dobott pontot az első negyedben. A hazaiak támadásait leginkább Tóth Péter és Csapai Péter határozta meg, de hamar kiderült, hogy a Cápák több lábon állnak.

A második negyedben ugyanis a továbbra is nagyon ponterős Bus mellé csatlakozott a kispadról jól beszálló Emmanuel Ubilla és Mohácsi Máté. A nyíregyháziak egyre jobban védekeztek, sorra szerezték a labdákat, ami megalapozta azt, hogy a nagyszünetre már 18 ponttal vezessenek.

A Blue Sharks a fordulás után sem vett vissza a tempóból, sőt, 10–2-vel kezdte meg a második félidőt, Bazsó egymás után szerzett négy pontjával már 26 pont volt a különbség (34–60). Innen tizenkilenc, megválaszolatlan MAFC-pont következett, Siska János rövid időn belül kétszer is időt kért, de az ellenfél folytatta a felzárkózást. A negyedik negyedből másfél perc telt el, amikor 63–65-re alakult az eredmény és a hazaiak dobtak is a fordításért.

Bus vette kezébe az irányítást, ő dobott két kettest, majd Vaskó és Ubilla értékesített egy-egy hárompontost. A hajrában a MAFC legjobbja, Tóth Péter a második sportszerűtlenjét kapta, ami kiállítást ér, de akkora újra tizenegy ponttal ment a Blue Sharks. A végjátékot jól menedzselte a nyíregyháziak légiósa, a Cápák egy kis izgalom után nagy különbséggel nyertek.

Kosárlabda: férfi NB I./B, Piros-csoport

MAFC–Hübner Nyíregyháza BS 69–85 (17–21, 15–29, 26–14, 11–21)

Budapest, zárt kapuk mögött, v.: Boros, Menyhárt, Kapusi.

Nyíregyháza: Bus 23/3, Kiss, Szobi, Bazsó 12/9, Tóth 16. Csere: Vaskó 6/6, Czinger, Ubilla 22/9, Mohácsi 6/6, Mokánszki. Vezetőedző: Siska János.