Kosárlabda

2021.04.29. 08:44

Rangadót veszített a NyíKSE

A nyíregyházi együttes hazai pályán kapott ki a közvetlen üldözőjétől.

A Sunshine NyíKSE az NB II. rájátszásának harmadik fordulójában a második helyen álló Békéscsabát fogadta.

A nyíregyháziak jól védekeztek, támadóoldalon pedig több jó egyéni teljesítmény is akadt, ezekre építve már az első negyedben nagy különbség alakult ki. Fordulás után a vendéggárda dobóformája feljavult, a NyíKSE azonban még így is előnnyel várhatta a záró játékrészt, csakhogy abban aztán rendre kimaradtak a hazai dobások. A Békéscsaba 66–66-nál érte utol ellenfelét, és lendületből fordítva be is húzta a rangadót.

Idegenben folytatják

A nyíregyháziakra vasárnap újabb fontos meccs vár, akkor a Békés vendégeként javíthatnak. Az első hely megtartásához több vereség nem nagyon fér bele, hiszen abból már ugyanannyi van, mint a két meccsel kevesebbet játszó Békéscsabának.

Kosárlabda

Férfi NB II., Keleti csoport, rájátszás

Sunshine NyíKSE–Békéscsaba 70–76 (28–13, 19–18, 17–24, 6–21)

NyíKSE: Tisza 18/9, Zajácz 7/3, Kósa 17/3, Földesi 4, Asztalos 15. Csere: Balogh B.B. 4, Csirpák, Bíró 2, Pálkerti, Hegyi 3/3. Vezetőedző: Kovács Tibor.

A rájátszás állása

1. NyíKSE 19 16 3 236-223 0.922. Békéscsaba 17 14 3 76-70 0.913. Békés U23 18 13 5 181-146 0.864. DEAC C.feszt. 19 13 6 259-271 0.825. Szolnok 19 9 10 217-259 0.74