„Az egyik lábunkat feltettük a dobogó harmadik fokára”

Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák

Siket Tibort (69) keményen őrizték

Fotó: Dodó Ferenc

Férfi

Tiszavasvári–Fehérgyarmat 36–20 (17–6)

Tiszavasvári, 50 néző, v.: Dulai, Pisák. Tiszavasvári: Boczák – Balogh 3, Benyusz 1, Földi 3, Feind 8, Szűcs 5, Gazdag 6. Csere: Mezei (kapus), Balázs, Nácsa 3, Lakatos 1/1, Kőszegi, Sóvágó 6. Edző: Hadas Sándor. Fehérgyarmat: Cioroiu – Tuska 1, Tóth 2, Kotvász 2, Kovács 4, Gaál, Csobay 1. Csere: Bihari (kapus), Czeglédi P. 1/1, Kelemen 2, Fekete 2, Czeglédi B., Baros 3, Siket T., Szabó 2. Játékos-edző: Juhász Zoltán. A házigazda Tiszavasvári már az első félidőben eldöntötte a két pont sorsát a játékrészben betliző Fehérgyarmat ellen. Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 1/1.

Hadas Sándor: – Megérdemelt győzelmet arattunk. Minden pályára lépő játékos hozzátette a magáét. Győzelmünket Fedor Miki emlékének ajánljuk.

Juhász Zoltán: – Az első félidei 6 lőtt gólunkkal eldöntöttük a Tiszavasvári javára a mérkőzést. Csalódott vagyok, mert ezt az arcát, amit mutatott a csapat, még nem láttam, és nem is szeretném többet!

Hajdúnánás–Kisvárda 26–32 (14–16)

Hajdúnánás, néző, v.: Kovács, Széles. Kisvárda: Simon – Nagy 4, Petykó 3, Csendes 8, Fábián 11, Ruzsinszki 2, Bottka 2. Csere: Both (kapus), Dévényi 1, Csatlós 1, Kovács, Gyebnár, Papp, Kapdos. Edző: Türk Ferenc. A vendég Kisvárda győzelmével nagyot lépett a harmadik hely megszerzése felé. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 1/0.

Türk Ferenc: – Az egyik lábunkat feltettük a dobogó harmadik fokára.

Nyírbátor–Berettyóújfalu 31–25 (16–11)

Mátészalka, 50 néző, v.: Aczél, Tihaméri. Nyírbátor: Felföldi – Albecz 1, Pál 7, Mészáros 4, Bor 5, Pánczél 11/1, Szedlacsek 1. Csere: Hostisóczki (kapus), Varga 1, Kun 1. Edző: Csapos János. A végig jól játszó Nyírbátor a végjátékban tette biztossá győzelmét. Kiállítások: 4, ­illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 5/4.

Csapos János: – A bajnoki cím egy kicsit kényelmessé tette a fiúkat, de amikor kellett, rákapcsoltak.

További eredmények: Bőcs–Füzesabony 26–37 (10–15), Nádudvar–Hajdúböszörmény 26–25 (14–13).

H.böszörmény–Mátészalka 23–27 (13–15)

Hajdúböszörmény, 20 néző, v.: Ivanics, Praczu. Mátészalka: Bágyi – Torma 5, Márkus 3, Gyökös 5/2, Deme B. 1, Drabik 9/3, Deme F. 2. Csere: Bodó (kapus), Ábri 1, Gáspár, Balla B., Czakó, Toók 1. Edző: Drabik Péter. A kissé enerváltan játszó szalkaiak a vártnál nehezebben gyűjtötték be a két pontot. Kiállítások: 10, illetve 14 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 7/5.

Drabik Péter: – Küzdelmes, helyenként durva mérkőzésen a játékot végig irányítva nyertünk. A csillogás elmaradt, megküzdöttünk a két pontért.

Vitka SE–Heves 37–25 (17–12)

Vásárosnamény, zárt kapuk mögött, v.: Feind, Kathi. Vitka SE: Szabó – Kónya 2, Rózsa 6, Vakarcs, Pál 7 Lipécz 2/1, Friebesz 4/1. Csere: Csikós, Deák (kapusok), Varga 3, Frunza-Kiss 3/1, Repák 3/1, Jaksics 5, Márta. Edző: Dévényi János. A második félidőben állva hagyta ellenfelét a Vitka SE, és megérdemelt, nagy különbségű győzelmet aratott. Kiállítások: 4, illetve 14 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 3/3.

Dévényi János: – Az idény utolsó hazai mérkőzésén mindenki pályára lépett. Gratulálok a lányoknak, magabiztosan hozták a kötelezőt.

További eredmények: Füzesabony–Lóci DSE 33–23 (15–6), DVSC U22–Hatvan 22–22 (12–11).

1. Füzesabony 15 12 1 2 479-383 25

2. Mátészalka 14 10 1 3 436-384 21

3. Vitka SE 15 9 2 4 428-370 20

4. DVSC U22 14 8 2 4 416-363 18

5. Hatvan 14 7 2 5 332-322 16

6. H.böszörmény 14 6 1 7 360-391 13

7. Kazincbarcika 16 4 3 9 404-428 11

8. Heves 14 2 – 12 342-445 4