Nyíregyházi vb-bronzérmes

Sitku Zsuzsanna sokat játszott az U19-es magyar válogatottban.

Sitku Zsuzsanna fontos tagja volt a válogatottnak

Forrás: fiba

Múlt héten Debrecenben rendezték meg az U19-es női kosárlabda-világbajnokságot, amelyen a magyar válogatott a korosztály valaha volt legjobb eredményét elérve bronzérmet szerzett.

A mieink a Tajvan elleni 99–42-es sikerrel kezdték a csoportkört, majd a második meccsen sokáig pariban voltak az oroszokkal, ám 70–56-ra kikaptak a 20-20 pontig és lepattanóig jutó Olairi Kosu vezette csapattól. A magyar gárda az Argentína elleni sikerrel szerezte meg a kvartett második, nyolcaddöntőt érő helyét – a 80–29-es mérkőzés középső két negyedében 5, illetve 4 pontot kapott Cziczás László együttese.

Kétszer a kezdőcsapatban

Válogatottunk 54–48-as győzelemmel jutott túl Olaszországon, majd a negyeddöntőben Csehországot is megverte 78–71-re. Az elődöntőben sajnos nem bírt a bombaerős, későbbi világbajnok Egyesült Államokkal (75–42), de a bronzmeccsen 88–67-re diadalmaskodott Mali ellen.

A mieink legponterősebb játékosa, a 15 pontot átlagoló Boros Júlia bekerült a torna legjobb ötösébe, kiemelkedett Dombai Réka is, aki pontban, lepattanóban és gólpasszban is csapata három legeredményesebb játékosa között volt. A magyar válogatott alapembere volt a nyíregyházi Sitku Zsuzsanna, aki ma már a Soproni Darazsak kosárlabdázója. A még csak 17 éves, 188 centi magas játékos a nemzeti együttes mind a hat vb-meccsén pályára lépett, átlagban 20,4 percet töltött a parketten, két mérkőzésen kezdőként kapott lehetőséget. Zsuzsanna 6,4 pontot és 4 lepattanót átlagolt a tornán, legeredményesebb találkozója a tajvaniak elleni volt, amin 13 pontot, 8 lepattanót, 3 gólpasszt és 1-1 szerzett labdát, valamint blokkot jegyzett.