Hübner Nyíregyháza BS

2021.09.27. 10:08

Dupla fordulat helyett a bánat maradt

A Kecskemét az utolsó másodpercben fordított, amire a Cápák csak időn túli kosárral tudtak válaszolni.

MK

Szerdán visszatérés, szombaton hazai bemutatkozás. A Hübner Nyíregyháza BS múlt héten megkezdte szereplését az élvonalbeli bajnokságban, s rögtön két meccset játszott: a debreceni nyitány után hétvégén már saját közönsége előtt lépett pályára.

A szombati összecsapást ráadásul jó reményekkel várhattuk, mert a Cápákhoz hasonlóan a Kecskemétet sem várja rájátszásba a közvélemény, ráadásul a „hírös” városiak is vereséggel kezdték az idényt.

Az első félidő nagyon hasonlított a DEAC ellenihez. Noha a KTE szerzett néhány könnyű kosarat, amivel gyorsan hétpontos előnybe került, összességében szembetűnő volt már az első negyedben, hogy a védekezés dominál a meccsen.

A nyíregyháziak többször is labdát csentek, Rytis Pipirasnak és Seth LeDaynek is volt hatalmas blokkja, s bár elöl a hazaiak is sokat hibáztak, Nigel Johnson vezetésével sikerült fordítani. Ebben az időszakban a magyar játékosok is hozzátették a magukét, a negyed utolsó kosara például Bus Iván és a születésnapos Mokánszki Máté szép akciójából született.

Elrontott utolsó negyed

Johnson a második játékrészben is rendületlenül termelte a kosarakat (egy félidő után 18 ponttal állt), csatlakozott hozzá C. J. Bryce is, aki nagy zsákolással talpra ugrasztotta a közönséget, de a negyed második felében támadásban megállt a csapat.

Fordulás után is a két amerikai volt a Blue Sharks vezére, a hazai gárda 12–0-s futással 57–43-ra vezetett. Kecskeméti büntetők törték meg a nagy sorozatot, és ez az a játékelem, amiben alulteljesítettek a Cápák, akik egymás után több egypontos lehetőséget is kihasználatlanul hagytak.

A záróetapban egyre nyilvánvalóbb volt, hogy hiába vezettek meggyőző fölénnyel a nyíregyháziak, a hajrá nagy izgalmakat tartogat. Nemanja Jaramaz és Andreja Milutinovics vezetésével zárkózott a KTE, amely hamarosan kettő pontra közelítette meg a Hübnert. Ekkor is voltak még nagy momentumai a hazaiaknak, például Bryce hárompontosa vagy LeDay zsákolása. Mokánszki két büntetője után 75–71-ről kezdődött az utolsó perc, a Blue Sharksnak több labdája is volt, hogy lezárja a meccset, de rendre rossz döntést hozott a csapat. Másodpercekkel a vége előtt John­son hárompontos kísérlete lejött a gyűrűről, a lepattanóval Jaramaz iramodott meg, majd a sarokból, két ember szorításában hihetetlen triplával fordított. Ezután még úgy tűnt, a maradék fél másodperc is elég arra, hogy a Nyíregyháza hosszabbításra mentse a mérkőzést, mert Mokánszki az alapvonalról előrevágta a labdát Pipirasnak, aki ziccert dobott. Robbant a csarnok, a hazai játékosok örömükben berohantak a pályára, de a játékvezetők hosszas videózás után úgy ítélték meg, hogy időn túl született a kosár, így két nyeretlen csapat meccsét a vendég Kecskemét nyerte meg.

Kosárlabda: férfi NB I/A csoport, 2. forduló

Hübner Nyíregyháza BS–Kecskemét 75–77 (19–15, 19–21, 22–17, 15–24)

Continental Aréna, 700 néző, v.: Győrffy, Nagy, Szilágyi.Nyíregyháza: Johnson 24/9, Bryce 25/9, Kiss B., Pipiras 7/3, Tóth 2. Csere: LeDay 9, Mokánszki 4, Bus 2, Bazsó 2. Vezetőedző: Pethő Ákos.Kecskemét: Pollard 18, Jaramaz 24/12, Milutinovics 12/3, Kucsera 4, Karahodzsics 6. Csere: Kiss D. 3, Dramicsanin 9/3, Wittmann 1. Vezetőedző: Váradi Kornél.

A mérkőzés alakulása. 2. perc: 0–4., 4. p.: 2–9, 6. p.: 6–13, 8. p.: 13–13, 10. p.: 17–15, 12. p.: 23–17, 14. p.: 23–24, 17. p: 33–28, 19. p.: 36–32, 24. p.: 45–43, 28. p.: 57–43, 30. p.: 60–53. 33. p.: 63–60., 35. p.: 65–63. 38. p.: 73–67.

Pethő Ákos: – Előfordulnak az ilyen kosarak, inkább az a bosszantó, hogy megadtuk nekik a lehetőséget erre a szerencsés kosárra. A végjátékban több hibát is elkövettünk. Mindenkinek meg kell értenie, hogy ez már az A csoport, itt nem férnek bele ilyen hibák, ha meccseket akarunk nyerni. Két találkozó n megmutattuk, hogy itt a helyünk, de győzelmeket is gyűjtenünk kell.

Váradi Kornél: – Kemény, férfias mérkőzést játszottunk, az első fél­időben engedtük, hogy a Nyíregyháza a saját ritmusában kosárlabdázzon. A harmadik negyedben nem játszottunk jól, de a tartásunkat mutatja, hogy vissza tudtunk jönni nagy hátrányból. A végén szerencsés dobással nyertünk, de megdolgoztunk érte.