Sigér Petra 10 gólt dobott a Hajdúböszörménynek

Fotó: Dodó Ferenc

Női

Vitka SE–Füzesgyarmat 19–24 (12–11)

Vásárosnamény, 20 néző, v.: Oláh, Szikszai. Vitka SE: Deák – Haraszti, Jaksics 1, Rózsa 6, Pál 2/2, Lipécz 3, Kónya 3. Csere: Varga, Frunza-Kiss, Barati 1, Dévényiné 3/1. Edző: Vakarcs Krisztina. A hazai csapat formán kívül játszott, amelyet a vendégek jól kihasználtak a második félidőben. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 6/5.Vakarcs Krisztina: – Ezúttal védekezésben összeszedettek voltunk. Támadójátékunkban azonban nem volt dinamika, ötlet és rengeteg ziccert is elhibáztunk.Kállósemjén

Hajdúböszörmény 28–28 (12–16)

Újfehértó, 50 néző, v.: Móczár, Rácz. Kállósemjén: Kovács – Sóvári 1, Szentesi 4, Sigér 10/2, Ferenci 1, Páll 7/1, Baraksó 3. Csere: Száva, Kulcsár (kapusok), Kósa, Váradi, Zsuga 2, Németh. Edző: Darius Sarca Alex. A lelkes hazaiak megfordították a mérkőzést, a végén azonban kicsúszott a győzelem a kezeik közül. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 6/5.Darius Sarca Alex: – Gratulálok a csapatomnak, nyertünk egy fontos pontot. Megyünk tovább, biztosan egyre jobb lesz a játékunk.

Lóci DSE–Mátészalka 31–42 (17–23)

Ózd, 100 néző, v.: Frank, Mucza. Mátészalka: Bágyi – Torma 10/3, Drabik 14/3, Bordás 4, Ofra 4, Buzás 4, Ábri 2. Csere: Bodó (kapus), Czakó 3, Deme B., Deme F. 1, Gáspár, Toók. Edző: Nagy Márkus Peónia. A vendégek fokozatosan növelve előnyüket még ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. Kiállítások: 0, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 8/6.Nagy Márkus Peónia: – Az első félidei védekezésünk kellően agresszív volt és támadásban is azt csinálták a lányok, amit megbeszéltünk. Fordulás után kicsit alábbhagyott a lendületünk, de így sem forgott veszélyben a győzelmünk.

Férfi

Hajdúnánás–Kállósemjén 26–20 (12–8)

Hajdúnánás, 100 néző, v.: Major, Szuromi. Kállósemjén: Tóth – Horváth 5, Barabás 2, Buzás, Bereznai 3, Tiba, Bod 3/1. Csere: Nagy (kapus), Molnár 3, Krisztián 2, Havel, Vizi 2/2, Halmos. Játékos-edző: Bécsi János. A vendégek az első félidő második felében csak kétszer találtak be, amely megpecsételte sorsukat. Kiállítások: 2, illetve 10 perc. Hétméteresek: 0, illetve 4/3.Bécsi János: – Huszonnégy technikai hibával és húsz kihagyott ziccerrel nem lehet mérkőzést nyerni.

Nyírbátor–DEAC II. 30–26 (19–13)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Kovács, Széles. Nyírbátor: Gadnai – Varga, Gubó 5, Bor 7, Mészáros 2, Pánczél 6/1, Szedlacsek 4. Csere: Felföldi (kapus), Tamás 4, Albecz 1, Vasas 1, Kovács, Siket K., Lapos. Edző: Molnár András. Ellentétes félidőket követően biztos nyírbátori siker született, amelyen minden hazai játékos lehetőséget kapott. Kiállítások: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 6/5.Molnár András: – Gratulálok a fiatal és lelkes debreceni csapatnak. Ami minket illet, jól indítottuk a mérkőzést, periódusokban jól is kézilabdáztunk, de sajnos sokszor elsüllyedtünk. Látjuk a hibáinkat, szeretnénk javítani rajta.

Nádudvar–Tiszavasvári 28–31 (11–16)

Hajdúszoboszló, 150 néző, v.: Héjja, Kónya. Tiszavasvári: Boczák – Benyusz 3, Csikós 2, Gazdag 3, Feind 4, Szűcs 6/1, Sóvágó 9. Csere: Both, Balogh B. (kapusok), Erdős 4, Balázs, Balogh D., Orosz, Bálint, Lakatos. Edző: Hadas Sándor. A vendég Tiszavasvári a mérkőzésen végig vezetve megérdemelten nyert. Kiállítások: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 2/1.Hadas Sándor: – Nagyon örülök, hogy idegenben sikerült nyernünk, ezzel kicsit kompenzáltuk a múlt heti vereségünket.

Acélváros KK–Fehérgyarmat 42–34 (19–14)

Miskolc, 100 néző, v.: Bugyi, Nász. Fehérgyarmat: Cioroiu – Oláh 4, Tuska 2, Varga L. 14/5, Kovács 3, Imre 1, Baros 2. Csere: Szenczi (kapus), Siket T. 3, Csobay 5, Fekete. Játékos-edző: Varga László. A vendég Fehérgyarmat a mérkőzés elején nagy előnyt adott a házigazdának. Kiállítások: 4 perc, illetve, 10 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 6/5.Varga László: – Belealudtunk a mérkőzés elejébe. A második félidő 20. percében felzárkóztunk 2 gólra, de ez annyi energiát kivett a tartalékos csapatból, hogy a végjátékban fölénk kerekedett a Miskolc. Védekezésben nagyon sokat kell javulnunk, ha eredményesek szeretnénk lenni.

Kazincbarcika–Kisvárda 33–25 (18–14)

Kazincbarcika, 550 néző, v.: Gulybán, Juhász.Kisvárda: Hostisóczki – Csatlós, Csendes 4, Kovács, Kapdos, Radojevics 5/2, Bottka 8. Csere: Ruzsinszki, Petykó 8/2, Papp, Mucsicska, Kertész, Jenei, Vass, Széles. Edző: Türk Ferenc. A hazai csapat fokozatosan kerekedett felül a tartalékos Kisvárdán. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 5/4.Türk Ferenc: – Ennyit jelentett, hogy nem volt itt 4-5 játékosunk.