Úszás: dr. Regele Károly-emlékverseny

51. alkalommal adott otthont Gyula az úszóbajnokságnak.

A Nyíregyházi Sportcentrum szeniorcsapata

Fotó: Nyíregyházi Sportcentrum

Augusztus 27–29. között immár 51. alkalommal adott otthont Gyula a Nyitott Medencés Hosszúpályás Országos Szenior Úszóbajnokságnak, amely a dr. Regele Károly-emlékverseny is volt egyben.

A rekordszámú részt vevő csapat és versenyző között a Nyíregyházi Sportcentrum csapatát két hölgy és hét férfiversenyző képviselte. A nyíregyháziak összesen 12 egyéni magyar bajnoki címet és 16 más színű érmet szereztek a számos értékes helyezés mellett.

A csapatszellemet erősítve a 4x50 méteres férfi vegyesváltó is bronzéremmel zárt.

Eredmények

Cserés Miklós: 5 magyar bajnoki cím, egy ezüstérem. (100 m mell magyar bajnok, 400 m gyors magyar bajnok, 200 m vegyes magyar bajnok, 200 m mell magyar bajnok, 200 pillangó magyar bajnok, 200 gyors 2. hely)

Cseh Imre: 4 magyar bajnoki cím, két bronz­érem. (100 m mell magyar bajnok, 200 m mell magyar bajnok, 200 m pillangó magyar bajnok, 200 m vegyes magyar bajnok, 100 m pillangó 3. hely, 50 m mell 3. hely)

Dr. Szokol Dianna: 2 magyar bajnoki cím, két ezüstérem, egy bronzérem. (200 m mell magyar bajnok, 100 m gyors magyar bajnok, 200 m gyors 2. hely, 400 m gyors 2. hely, 100 m mell 3. hely)Bódi Szabolcs: 1 magyar bajnoki cím, egy ezüstérem, két bronzérem. (200 m hát magyar bajnok, 100 pille 2. hely, 200 m pillangó 3. hely, 200 m gyors 3. hely)

Hudáky Zoltán: három bronzérem. (100 m mell 3. hely, 200 m mell 3. hely, 200 m vegyes 3. hely)

Hajdu Gyula: két bronzérem. (50 m pillangó 3. hely, 50 m hát 3. hely)

Hanász Attila: egy bronzérem. (100 m gyors 3. hely)

Gazda Zsuzsanna: egy bronzérem. (200 m hát 3. hely)

4×50 m férfi vegyes váltó: 3. (Cserés Miklós, Cseh Imre, Hajdu Gyula, Bódi Szabolcs)A csapat tagja volt még Módy György, aki szintén értékes helyezéseket szerzett.