Nyíregyházi Sportcentrum

2021.09.17. 09:16

Úszás: Nemzetközi Senior Emlékverseny

Két héttel az országos bajnokság után ismét rangos szeniorversenyen vettek részt a Nyíregyházi Sportcentrum versenyzői.

A Sportcentrum győztes, 4x50 méteres gyorsváltója

Fotó: Nyíregyházi Sportcentrum

A hétvégén Eger adott otthont a XVI. Bitskey Aladár Nemzetközi Senior Úszó Emlékversenynek. A viadal a nemrég elhunyt olimpiai ezüstérmes mellúszó, az egri uszoda első igazgatója, Vermes Albán tiszteletére kiírt emlékszámmal kezdődött. A korcsoportfüggetlen verseny férfi kategóriáját Cseh Imre nyerte, míg a nőknél dr. Szokol Dianna állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

A nyíregyházi szempontból remekül induló verseny ugyanígy folytatódott, hiszen összesen egyéni számokban 12 arany, 12 ezüst, 6 bronz, valamint váltókban 2 arany- és 1 bronzérmet szerzett a csapat. Az értékes további helyezésekkel együtt a résztvevő 32 csapatból a csapatverseny 5. helyén végzett Nyíregyháza.

Érmes helyezések:

Cserés Miklós: 1. 400 m gyors, 200 m mell, 10 m mell, 200 m vegyes, 50 m gyors, 50 m hát. 2. 50 m pillangó. 3. 50 m mell.

Dr. Szokol Dianna: 1. 200 m mell, 400 m gyors. 2. 200 m vegyes.

Cseh Imre: 1. 200 m mell, 100 m mell. 2. 10 m pillangó, 50 m mell, 200 m vegyes. 3. 50 m pillangó.

Bódi Szabolcs: 1. 100 m gyors. 2. 50 m pillangó, 100 m pillangó. 3. 50 m gyors.

Hajdu Gyula: 1. 100 m hát. 2. 50 m pillangó, 50 m hát. 3. 200 m vegyes.

Hudáky Zoltán: 2. 200 mell, 50 mell, 200 vegyes, 100 mell. 3. 50 m gyors.Gazda Zsuzsanna: 3. 200 mell, 50 hát.

4×50 m férfi gyorsváltó: 1. (Bódi Szabolcs, Hajdu Gyula, Hudáky Zoltán, Cserés Miklós)

4×50 m férfi vegyesváltó: 1. (Hajdu Gyula, Cseh Imre, Bódi Szabolcs, Cserés Miklós)

4×50 m MIX gyorsváltó: 3. (Gazda Zsuzsanna, Miklós Éva, Cseh Imre, Hudáky Zoltán)