Feczkó Tamás győzelemmel mutatkozott be a Szpari vezetőedzőjeként.

ML

Gresó (középen) lövését a gólvonalról vágták ki

Fotó: nso/ Kovács Péter

Szülinapos debütálást is jelentett a Nyíregyháza Spartacus vasárnapi bajnokija. Az elsőben Gresó Mátyás volt az érintett, aki az NB II.-es focimeccs napján volt 25 esztendős.

Parádés akció volt

A debütáló Feczkó Tamás a Szpari új vezetőedzője volt. Az ellenfél Szolnok kispadján az a Csábi József dirigált, aki egykoron az élvonalbeli nyíregyházi csapat vezetőedzője is volt. Nem sokkal a félidő dereka után egy parádés akció végén Zamostny Balázs megszerezte a vezetést a Spartacusnak. Sőt, alig később Kovács Csanád szerzett labdát, ám lövését hárított a Tisza-partiak portása. Támadásban maradt a Szpari, egymás után adódtak a lehetőség, de az eredmény már nem változott az első játékrészben.

Maradtak ki helyzetek

A szünetben egyik öltözőben sem döntöttek cseréről. A folytatásból tíz perc sem telt el, amikor Gresó góllal ünnepelhetett volna, ám lövését a gólvonalon hárította egy védő.

Támadóan játszott a Szpari, mígnem Gresó remek beadása után Novák növelte az előnyt. Ezt követően is voltak még nyíregyházi lehetőségek. Kimaradtak, de ki bánta, mert ismét nyert a csapat.

Labdarúgás: NB II., 13. forduló

Nyíregyháza–Szolnok 2–0 (1–0)

Balmazújváros, 200 néző, v.: Szigetvári.

Nyíregyháza Spartacus: Fejér – Márkus, Szokol, Papucsek, Galambos – Paku (Sigér, 74.), Szabó B. (Nagy, 86.) – Zamostny, Vass (Hamed, 80.), Gresó – Novák. Vezetőedző:

Feczkó Tamás.

Szolnok: Kovács – Molnár (Lakatos, 67.), Szabó A., Papp, Tóth, Kurdics – Kovács (Kónya 74.), Tisza, Rokszin (Sipos, 74.) – Lakatos I. (Tóth L., a szünetben), Vólent (Tömösvári, 67.) Vezetőedző: Csábi József.

Gól: Zamostny (26.), Novák (65.)

26. perc: Paku bal oldali beadását Novák átlépte, a labda így Zamostny elé került, aki középről 12 méterről a léc alá bombázott, 1–0.

65. perc: Gresó bal oldali beadását Novák

az öt és felesről felugorva fejelte a bal sarokba, 2–0.

Feczkó Tamás: – Igazi nagybetűs csapat voltunk ma! Önbizalommal telve futballoztak a játékosaim, ez több mozdulatnál, így az első gólnál is látszott. Örülök a győzelemnek, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a találkozót, és annak, hogy Nagy Gábor személyében egy 17 éves saját nevelésű labdarúgónk bemutatkozhatott az NB II.-ben.