„Az első félidőben végre úgy kézilabdáztunk, amire hivatottak vagyunk”

Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák.

Mészáros Ákosék magabiztosan tartották otthon a két pontot

Fotó: Sipeki Péter

Női

Mátészalka–Salgótarján 33–32 (13–14)

Mátészalka, 50 néző, v.: Katona, Konyári. Mátészalka: Bágyi – Torma 13/4, Kovács 3, Deme F. 3/2, Czakó 4, Buzás 5, Ábri 4. Csere: Bodó (kapus), Gáspár, Ofra 1. Edző: Nagy Márkus Peónia. A hazai csapat az utolsó percben eladta a labdát, a vendégek azonban nem tudtak élni a lehetőséggel. Kiállítások: 4, illetve 12 perc. Hétméteresek: 10/6, illetve 5/4.

Nagy Márkus Peónia: – Az első félidőben nagyon fegyelmezetten játszottunk, a védekezésünkbe azonban becsúszott pár hiba. Fordulás után jött a szokásos hullámvölgyünk, így szorossá tettük a végét.

Kállósemjén–Kazincbarcika 29–31 (15–20)

Újfehértó, 50 néző, v.: Oláh, Szikszay. Kállósemjén: Száva – Sóvári 4, Sigér 8, Baraksó 9, Kósa Zs. 1, Páll 6/2, Zsuga-Fecsó 1. Csere: Kovács (kapus), Papp, Reszegi, Mészáros, Ferenci. Edző: Darius Sarca Alex. A hazai csapat jó második félidei teljesítményének köszönhetően közel volt idénybeli első győzelméhez. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/4.

Darius Sarca Alex: – Büszke vagyok a csapatra, mert jó mentalitással játszottunk végig. Ha a ziccereknél jobban koncentrálunk, akár nyerhettünk is volna.

DVSC U22–Vitka SE 30–19 (18–9)

Debrecen, 155 néző, v.: Czoldán, Fazekas. Vitka SE: Szabó – Kónya 4, Repák 7/2, Rózsa 2, Pál, Lipécz 1, Haraszti 2. Csere: Zih, Varga, Jaksics 2, Barati 1, Filek, Dévényiné. Edző: Dévényi János. A bajnokesélyes Debrecen már az első félidőben eldöntötte a találkozót. Kiállítások: 14, illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 2/2.

Dévényi János: – Teljesen megérdemelten nyert a Debrecen. Ami minket illet, két kivételtől eltekintve a többiek jobb lett volna, ha otthon maradnak a vasárnapi húsleves mellett.

További mérkőzések: Miskolc–Lóci DSE 31–30 (15–16), Hajdúböszörmény–Heves 32–28 (15–16), Hatvan–Füzesabony 22–22 (14–13).

Nyírbátor–Nádudvar 40–31 (25–11)

Nyírbátor, 101 néző, v.: Fibec, Herbák. Nyírbátor: Gadnai – Vasas 6, Gubó 2, Mészáros 7, Bor 3, Pánczél 9, Szedlacsek 4. Csere: Felföldi (kapus), Albecz 2, Siket K., Varga 2, Lapos, Tamás 1, Illés 4. Edző: Molnár András. A Nyírbátor már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. Kiállítások: 4, illetve 0 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 4/3.

Molnár András: – Az első félidőben végre úgy kézilabdáztunk, amire hivatottak vagyunk. A második játékrész pedig letelt...

Fehérgyarmat–Tiszavasvári 32–31 (22–17)

Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Major, Tarnavölgyi. Fehérgyarmat: Bihari – Oláh 8/3, Imre 1, Varga L. 9, Siket T. 4, Varga K. 6, Fekete I. Csere: Szenczi (kapus), Kovács, Czeglédi B. 1, Baros 3. Játékos-edző: Varga László. Tiszavasvári: Boczák – Balogh 2, Benyusz 5, Erdős, Balázs 7, Csikós 5, Gazdag 6. Csere: Szűcs 6. Edző: Hadas Sándor. A megyei derbin izgalmas végjátékban dőlt el a bajnoki pontok sorsa. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 0.

Varga László: – Ízig-vérig megyei rangadó volt. Az egész stáb nevében, sőt Fehérgyarmat nevében gratulálok a Tiszavasvárinak, férfias küzdelem volt. A sok hiányzó ellenére nagyot küzdöttünk. A kapuban Bihari Bence nagy mértékben hozzá tudott tenni ahhoz, hogy megnyerjük a meccset. Győzelmünket Szűcs Józsefnek ajánljuk.

Hadas Sándor: – Gyenge első félidei védekezésünket majdnem sikerült korrigálnunk a második félidőben. Mindkét csapat nyerhetett volna. Gratulálok a Fehérgyarmatnak.

Acélváros–Kisvárda 29–26 (14–16)

Miskolc, 100 néző, v.: Budai-Bock, Wenzel. Kisvárda: Simon – Papp 5/2, Csendes 5, Ruzsinszki 7, Radojevics 3, Kapdos 1, Bottka 4. Csere: Hostisóczki (kapus), Kovács, Kiss, Király 1, Vass, Virga. Edző: Türk Ferenc. A végig szoros mérkőzésen a végjátékban kerekedtek felül a hazaiak. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 3/2.

Türk Ferenc: – Nem bírtuk el a nyomást...

Kállósemjén–Berettyóújfalu 21–29 (10–14)

Újfehértó, 75 néző, v.: Dulai, Pisák. Kállósemjén: Nagy – Vizi, Barabás 6, Krisztián 1, Bod 2, Bereznai 4, Horváth 4. Csere: Hornyák, Lencsés (kapusok), Bakó, Bécsi 2, Csonka, Gyurina 1, Halmos 1, Hegedűs 1, Varga. Játékos-edző: Bécsi János. A hazai csapat a rövid kispadja mellett rengeteg technikai hibát vétett, így nem volt esélye még a szoros eredményre sem. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 0, illetve 3/2.

Bécsi János: – Ameddig bírtuk fizikálisan, addig partiban voltunk a vendégekkel.

További mérkőzések: Hajdúnánás–DEAC II. 19–38 (12–21), Hajdúböszörmény–Kazincbarcika 29–24 (13–12).

1. Nyírbátor 9 8 1 – 287–238 17

2. DEAC II. 9 7 – 2 279–222 14

3. Acélváros KK 9 7 – 2 284–262 14

4. Kisvárda 9 5 1 3 250–238 11

5. Kazincbarcika 9 4 1 4 272–263 9

6. Nádudvar 9 4 1 4 256–257 9

7. Fehérgyarmat 9 4 1 4 289–291 9

8. H.böszörmény 9 3 1 5 237–255 7