röplabda

2021.11.13. 21:00

Fordulatos mérkőzésen, öt szett után nyert a Fatum

A nyíregyháziak kettő nullára vezettek, a végén mégis meccslabdákat kellett hárítaniuk a győzelemhez.

Fotó: DODO FERENC

A laikus azt hihette, hogy a Fatum-Nyíregyháza két, rangadón elszenvedett vereség után önbizalomnövelő sikert arat a sereghajtó, idáig csupán egy szettet nyerő MTK otthonában. A vendégek ennek érdekében ugyanúgy álltak fel, mint a hétközi, fehérvári kupameccsen, azaz négy megszokott játékos mellett Genesis Francesco és Vaida Beáta kapott lehetőséget a kezdőben.

Hamar kiderült viszont, hogy a szombat esti sem lesz könnyű menet a címvédő együttes számára, hiszen bár jól kezdett a nyíregyházi alakulat, a remekül blokkoló hazai gárda az első szett nagy részében vezetett. Németh Szabolcs 13:10-nél időt kért, majd már négy pont is volt az MTK előnye, amikor Nikola Radosováék elkezdtek zárkózni. Tizennyolc pontnál lett egál, ahonnan elléptek a lendületbe jött vendégek és Francesco nagyon okos megoldásával megnyerték az első játszmát.

Váratlanul szétesett a csapat

A második szettben már jobban játszott a Fatum, de nem tudta huzamosabb ideig ellenfelére erőltetni az akaratát. Ismét volt 18:18-as állás, amikor egy rossz hazai nyitás után, Bodovics Hanna ütött ászt, majd Vaida megmozdulása volt védhetetlen. Ezek a momentumok segítették ahhoz a nyíregyháziakat, hogy a második játékrészt is megnyerjék.

Úgy tűnt, simán meglesz a harmadik is, mert Ralica Vaszileváék sorra szerezték a pontokat, de 4:8-as állásnál elfogyott a lendület. Ritmustalanul támadott a Fatum, hiányzott a játékosok közötti összhang, az MTK pedig a szett második felére már uralta a játékot. Bodovics vezetésével 22:17-ről jött vissza a címvédő, a center sorra végezhette el a szervákat, s ászával már vezetett is a csapata. Előbb az MTK, majd a Fatum hárított játszmalabdát – végül nagy csatában a hazaiak kerekedtek felül.

Pontot veszítettek

A fővárosiak úgy harcolták ki a döntőszettet, hogy a negyedik játékrészben lényegében végig vezettek. Megtörték a nyíregyháziakat, ami az ötödik játszma elejére is kihatott. A csapatok 8:4-es hazai előnynél cseréltek térfelet, innen táltosodott meg a vendéggárda, amely nagyobbnál nagyobbakat mentett a mezőnyben és zsinórban öt pontot szerezve, Radosová ütésével fordított.

Így is az MTK jutott előbb meccslabdához (14:12), amit hárított a Fatum és 14:14-nél utolérte riválisát, hogy aztán Vaida két ásszal lezárja a mérkőzést.

A Nyíregyháza tehát két vereség után javított a bajnokságban, de pontot veszített, ami még fájhat a végelszámolásnál. Tóth Fruzsináék legközelebb csütörtökön lépnek pályára a Balatonfüred elleni hazai meccsen.

Röplabda: női Extraliga, 5. forduló

MTK–Fatum-Nyíregyháza 2:3 (-21, -20, 26, 20, -14)

Budaörs, 100 néző, v.: Jámbor, Varjasi. MTK: Giommarini 4, Kilyénfalvi 29, Windisch 18, Tatár 8, Tettamanti 4, Boskó 4. Csere: Szalai, Weidemann (liberók), Borsos, Sziládi 18. Vezetőedző: Leiszt Máté. Fatum: Radosová 14, Bodovics 9, Vaida 19, Vaszileva 26, Pintér 12, Francesco 3. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Dékány 2. Vezetőedző: Németh Szabolcs.A mérkőzés alakulása. 1. játszma (25 perc): 1:4, 5:5, 8:7, 13:10, 15:11, 15:14, 18:21, 20:23. 2. játszma (26): 2:1, 3:7, 6:7, 10:9, 11:13, 15:16, 18:18, 18:22. 3. játszma (32): 0:4, 3:5, 10:8, 13:11, 17:14, 19:16, 22:17, 23:24, 25:24. 4. játszma (24): 3:0, 6:3, 6:6, 11:9, 14:11, 16:15, 21:17, 23:19. 5. játszma (18): 1:0, 2:2, 5:3, 8:4, 8:9, 11:12, 14:12.

Leiszt Máté: – Hatalmas bravúrt hajtottunk végre. Mentálisan rendkívül erősek voltunk, és ennek köszönhetően a nagy küzdelemben elveszített első két szett után is vissza tudtunk jönni a meccsbe. Nagyon taktikus, agresszív röplabdát játszottak a lányok, és a csapategység is meghozta gyümölcsét: azt az egy pontot, amihez már korábban is közel jártunk.

Németh Szabolcs: – Végtelenül szomorú vagyok, hiszen játékosaim továbbra sem azt a teljesítményt nyújtják, ami ilyen szintű játékosoktól elvárható lenne. Tudtuk, hogy a fiatal és szimpatikus hazai csapat csúszni, mászni, harapni fog ellenünk. Simán nyerhettük volna a mérkőzést 0:2 után, de érthetetlen módon leblokkoltunk és szenvedtünk. Bár a mérkőzést megnyertük, de erre a győzelemre senki nem lehet büszke.