„Sajnos oxigén hiányos állapotba kerültünk... Lehet, hogy túl sok volt a szigetelő szalag”

A megyei II. osztály vasárnapi eredményei.

Tisztaberek, 50 néző, v.: Oláh.

Tisztaberek: Gergorics – Lancsár, Molnár Róbert, Molnár Roland, Molnár K. (Balogh), Szilágyi (Kosztya), Bencze, Tóth, Bodó, Jóni, Garda (Papp). Edző: Oroszi István.

Nábrád: Beregszászi – Balogh, Fehér, Rácz, Turai, Kovács, Szegedi, Máté, Garda, Tóth, Doma. Edző: Kónya Zoltán.

Gól: Bencze 2, Garda, Molnár Roland, Tóth, illetve Szegedi. Ifi: 9-1.

Oroszi István: – A második félidőben helyenként már jó játékot is fel tudtunk, a legfontosabb azonban, hogy magabiztosan győztünk.

Kónya Zoltán: – Köszönjük a hazai csapatnak, hogy hozzájárult az időpont módosításához. Ami mérkőzést illeti, ahhoz képest, hogy csak tizenegyen voltunk és mezőnyjátékos állt a kapuban, voltak periódusaink, amikor jól játszottunk és helyzeteket tudtunk kialakítani. Ezeket azonban kihagytuk, az ellentámadásokból viszont ellenfelünk rendre betalált. Megérdemelten nyertek a hazaiak, további sok sikert kívánok nekik.

Nyírcsaholy-Sonkád 3-1 (2-0)

Nyírcsaholy, 80 néző, v.: Tóth I.

Nyírcsaholy: Gáspár – Tanka, Petrohai L., Botos S., Szabó, Farkas (Bozsányi), Baráth D., Székely, Petrohai M., Makszim, Baráth J. Játékos-edző: Makszim Gábor.

Sonkád: Geiger – Siket, Kölcsi, Cigus (Csokai), Balog, Fülöp, Blanár, Horváth, Németh (Botos V.), Német, Botos Á. Edző: Homoki Endre.

Gól: Baráth D., Petrohai L., Petrohai M., illetve Balog. Ifi: 2-3.

Makszim Gábor: – Kezdésre éppen megvoltunk. Az első félidőben támadtunk, a másodikban védekeztünk, a végén pedig győztünk.

Homoki Endre: – Végig mezőnyfölényben játszottunk, helyzeteinket azonban kihagytuk, hibáinkat azonban a hazai csapat könyörtelenül kihasználta.

Kocsord-Ópályi 2-2 (1-1)

Kocsord, 60 néző, v.: Tomori.

Kocsord: Sztároszta – Bakos, Huszti, Erdei (Algács A.), Pálfi (Horváth), Haga, Szimuly, Jónás A. (Jónás M.), Algács M., Gere, Varga. Edző: Disznós Gusztáv.

Ópályi: Oláh – Terjék (Bartha), Máté Gy. (Patály L.), Szender, Varga, Máté A., Patály A., Bartha, Szilágyi, Almássy, Balogh. Edző: Kósa József.

Gól: Erdei, Horváth, illetve Terjék, Balogh. Ifi: 2-3.

Disznós Gusztáv: – Megkérném a szövetség, hogy mérlegelje a szomszédvári rangadók súlyát, mert ez már a második mérkőzés, amelyre két játékvezetőt küldtek. Mivel rangadóról volt szó, könnyen elszabadulhattak volna az indulatok. Gratulálok azonban a sporiknak, mert korrektül lehozták a mérkőzést. Ha nem az én csapatom játszik, nagyon jól szórakoztam volna, mert halálra nevettem magam a sok szerencsétlenkedésen, így viszont sírni lenne kedvem. Túl hamar, minden előzmény nélkül hittük el magunkról, hogy sztárok vagyunk, az utolsó két meccsre jó lenne, ha mindenki magában szállna és összeszedné magát.

Kósa József: – A 92. percben Joe szenzációs szabadrúgás góljával megmentettünk egy pontot. Ami még ennél is fontosabb, hogy megszületett a negyedik unokám, aki mindennél többet ér!

Nyírerdő csoport

Ajak-Nyírkarász 0-1(0-0)

Ajak, 100 néző, v.: Vitkai.

Ajak: Leskovics – Magyar D., (Komló), Balogh, (Homoki), Gergely, Markos, Szopkó, Kovács, Horváth (Balogh T.), Czvik, Magyar P. (Czap). Edző: Kovács Tibor.

Nyírkarász: Hengsperger – Kántor, Tóth G., Tóth T., (Nagy), Baksa, Kovács, Deák (Liptai), Szikszay, Mocsár (Ujj), Bombera, (Simon), Kasza. Edző: Tóth Tibor.

Gól: Deák. Kiállítva: Hengsperger (60. p.) Ifi: 3-2.

Kovács Tibor: – Gratulálok az ifik győzelméhez, ezen a meccsen a felnőtt csapat homlokegyenest mást csinált, mint amit kértem tőlük.

Tóth Tibor: – Jó játékvezetés mellett, harminc percet emberhátrányban játszva is megérdemelt a győzelmünk. Nagyot dobbant a karászi szív.

Szabolcsveresmart-Jéke 3-2 (1-1)

Szabolcsveresmart, 100 néző, v.: Luzsinszki.

Szabolcsveresmart: Bandor – Meggyesi, Nagy, Selyem, Gombkötő (Rézműves), Bandor, Rostás (Kovics), Ponczók, Szidor (Kantár), Győri,(Jónás), Gáti. Edző: Tara Sándor.

Jéke: Szűcs – Boda, Szatmári, Végső Á. (Eszenyi), Borzák, Huszti Sz. (Dankó), Farkas, Huszti Cs., Kovács, Végső SZ., Szabó. Edző: Dolhai Máté.

Gól: Ponczók (11-esből), Kantár, Selyem, illetve Boda, Farkas (11-esből). Ifi: 0-2.

Tara Sándor: – Nagyon parázs meccs volt, már az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát. Gratulálok a srácoknak. Gyógyulást a sérült játékosoknak.

Pátroha-Ladányi TC 6-0 (3-0)

Pátroha, néző, v.: Kovács.

Pátroha: Csáki – Kalu, Mozga, Jenei, Balogh, Mikó, Borbély (Kiss), Molnár, Kovács (Kovács), Méhész, Csáki.(Mohl). Edző: Vitalij Minyin.

Ladányi TC: Csiki – Jónás K., Szilágyi D., Balogh, Demeter, Kun, Jónás D., Jónás J., Szilágyi G., (Rákóczi), Cser (Demeter L.), Boda. Edző: Sajtos András.

Gól: Mikó 3, Balogh, Molnár, Borbély. Ifi: 5-1.

Vitalij Minyin: – Közönségszórakoztató jó játékkal megérdemelten győztünk.

Sajtos András: – Nagyon sajnálom a csapatomat, mert a két gárda között nem volt ekkora különbség. További sok sikert Pátrohának.

Tiszakanyár-Újdombrád 2-1 (0-1)

Tiszakanyár, 80 néző, v.: Tordai.

Tiszakanyár: Kanyári – Dócs Gergő., Tóth (Dobrai), Bodnár, Csire (Giesenger), Csépke (Balogh), Szarvas, Nagy, Dócs Gábor, Nagy, Pásztor. Edző: Bodnár Gábor.

Újdombrád: Balla D. – Kocsi, Balla J., Feka A., Feka L.(Petercsák), Tóth, Balla K.(Timkó), Jóni (Lakatos),Tóth (Lippai), Oláh, Ignéczi. Edző: Balla János.

Gól: Csépke 2, illetve Oláh. Ifi: 2-1.

Bodnár Gábor játékos-edző: – Végre sikerült itthon tartani a három pontot. A srácok ezúttal nagyot küzdöttek. Gratulálok minden játékosomnak, és az ifiknek is.

Balla János: – Gratulálok Tiszakanyárnak.

Vaja-Kék 4-0 (1-0)

Vaja, 50 néző, v.: Ésik.

Vaja: Vakarcs (Illyés) – Borsi (Simák), Bálint, Soltész, Lakatos, Sándor, Zakor J. (Katona), Zakor G. (Repelik), Jónás (Pálfi), Zakor M., Lakatos. Edző: Siska Attila.

Kék: Kerekréti – Mátrai, Veress Á., Poór, Duan, Szuromi, Bodó, Ignácz, Dócs, Veress M. (Varga), Gazsi. (Papp). Edző: Fabók István.

Gól: Sándor 3, Pálfi. Ifi: 2-1.

Siska Attila: – Aki ismeri a pályánkat az tudja, hogy ilyen időben lehetetlen közönségszórakoztató játékos játszani rajta. Ennek ellenére mind a négy gólunk bravúros teljesítmény után a született.

Fabók István: – Sajnos oxigén hiányos állapotba kerültünk. Lehet, hogy túl sok volt a szigetelő szalag.

Záhony-Gergelyiugornya 2-0 (1-0)

Záhony, 200 néző, v.: Homonai.

Záhony: Mucsicska – Gombkötő Z. (Sárkány), Kacsúr, Tar, Zán, Setét, Bara, Balogh (Gombkötő S.), Pálosi, Györke, Lupcsa. Edző: Gombkötő Sándor.

Gergelyiugornya: Révész – Balogh, Baráth (Lakatos), Danku (Czirják), Mándi, Sebestyén (Bancsi), Lovas, Peregrin, Csonka, Danku, Illés. Edző: Szilágyi Bertalan.

Gól: Zán, Gombkötő S. Ifi: 0-8.

Gombkötő Sándor: – Jó játékvezetés mellett, ha az ellenfél kapusa nem véd tizenötösre, akkor nagyobb különbségű is lehetett volna a győzelmünk. Záhony városa büszke lehet a csapatára. Gratulálunk a lányok harmadik helyezéséhez. Köszönjük a polgármester úrnak a vendéglátást.

Balogh István elnökhelyettes: – Teljesen megérdemelten nyert Záhony. Sajnos gyengén játszottunk, kapura lövés nélkül nem lehet mecset nyerni. Sok sikert Záhonynak.

Pannónia Zrt. csoport

Ófehértó – Nagykálló 4-4 (2-3)

Ófehértó, 80 néző, v.: Major.

Ófehértó: Duleba S. – Győrfi, Fekete, Gyarmati, Pór (Iváncsik), Duleba Sz. (Kiss), Király (Rousseau), Papp, Ruszinkó, Novák, Busák (Martocsán). Edző: Papp Attila.

Nagykálló: Pekk – Marinka, Erdei, Málik (Simon), Sipos, Balogh (Tóth), Ruska (Árki), Juhász, Bencs, Balázsi, Tatár. Edző: Kaszap István.

Gól: Győrfi, Pór, Kiss, Iváncsik, illetve Balázsi 2, Sipos 2. Kiállítva: Erdei (15. p.). Ifi: 5-6.

Papp Attila: – Egy picit szomorú vagyok, mert meg is nyerhettük volna a mérkőzést, nem tudtuk kihasználni az emberelőnyünket. Gratulálok a gólszerzőimnek, további sok sikert Nagykálló csapatának.

Kaszap István: – Tíz emberrel úgy érzem megérdemeltük legalább az egy pontot.

Kállósemjén – Tiszalök 3-1 (2-1)

Kállósemjén, 100 néző, v.: Gergely.

Kállósemjén: Ovszijenko – Szabó, Vass (Páll), Marozsán Zs., Kóth, Mészáros, Hamza, Danó (Mező), Marozsán M. (Petruska), Fodor, Pekk. Edző: Ovszijenko Vologyimir.

Tiszalök: Szombati – Balogh S., Palencsár, Balogh A., Cseh, Lakatos, Kiss R., Majoros, Bacskai, Kiss T. (Fábián), Gál. Edző: Magyar Gergely.

Gól: Fodor, Hamza, Danó, illetve Gál. Ifi: 8-0.

Ovszijenko Vologyimir: – Egy nagyon korrekt szép futballt játszó csapat ellen, simán tartottuk itthon a három pontot.

Magyar Gergely: – Gratulálok a fiúknak, tisztesen helyt álltunk a bajnokesélyes otthonában.

Nyírlugos – Nyíribrony 3-3 (0-0)

Nyírlugos, 50 néző, v.: Hegedűs.

Nyírlugos: Sinka Á. – Kavalecz, Pénzes, Illés, Samad, Sveda, Balogh, Muhammad, Sinka M. (Balogh), Csákányos, Horváth. Edző: Kavalecz Béla.

Nyíribrony: Udvari – Kokrák, Orgován, Erőss, Támba, Imre (Fodor), Juhász, Kiss (Kantár), Varga, Badarász, Zsíros. Edző: Kantár József.

Gól: Horváth, Balogh, Samad, illetve Erőss, Kantár, Támba. Ifi: 7-1.

Kavalecz Béla: – Három-egynél már azt hittük, hogy megvan a győzelemt, de sajnos az elemek közbeszóltak, így maradt az igazságos döntetlen.

Kantár József: – Küzdelmes mérkőzésen úgy érzem megérdemelten szereztünk egy pontot.

Apagy – Kálmánháza 4-1 (3-1)

Apagy, 100 néző, v.: Kosztyu.

Apagy: Polgári – Balogh, Fekete (Svelta), Árpási, Marics T., Németh, Rubóczki, Hegedüs, Marics G., Harsányi, Budai (Lucza). Edző: Németh Attila.

Kálmánháza: Petró – Tolnai, Vidoven, Matejkó (Décsi), László, Nagy J. (Lakatos), Kotricz (Majláth), Dávid (Sramkó), Fekete, Nagy L., Korsoveczki. Edző: Kotricz Zoltán.

Gól: Marics 3, Fekete, illetve Matejkó. Kiállítva: Vidoven (52. p.). Ifi: 4-1.

Németh Attila: – Taktikus, fegyelmezett játékkal az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést. Köszönjük Nagy Sándor „csapatának” az ellátást, Isten éltesse a születésnaposainkat. Gratulálok mindkét csapatunknak a győzelemhez.

Kotricz Zoltán: – Hiába sikerült a mérkőzés első részében mezőnyfölényben játszanunk, buta, hibáinknak köszönhetően az apagy az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. A második félidőben a kiállítás még inkább megnehezítette a dolgunkat, nem is igazán tudtunk újítani.

Baktalórántháza-Biri 5-2 (1-1)

Baktalórántháza, 100 néző, v.: Oláh.

Baktalórántháza: Csordás – Geda, Faragó (Berki), ifj. Pataki G., Fábri, Istenes, Pataki G., Maleskovits M. (Mócsán), Zámbori, Maleskovits K. (Lakatos), Gábor (Molnár L.). Edző: Illés László.

Biri: Jakocska – Barabás, Katona, Takács (Huri), Nagy T., Nagy M., Szlávik, Makács (Zámbó), Daróczi, Ónadi, Földi (Soltész). Edző: Dankó Zsolt.

Gól: ifj. Pataki G. 3, Zámbori, Gábor, illetve Földi, Ónadi. Ifi: 1-0.

Illés László: – Kicsit elborult az idő, és ez kihatott az első félidei játékunkra, aztán tudatosan lassítottuk a játékot, és éltünk a lehetőségeinkkel, így megérdemelt győzelmet arattunk egy lendületesen és jól futballozó ellenféllel szemben.

Dankó Zsolt: – Amit a pályán láttam, jobban tetszett, mint az eredmény.

Kótaj-Rakamaz 4-1 (3-0)

Kótaj, 100 néző, v.: Kujbus.

Kótaj: Csikós – Hangácsi (Tóth Z.), Nagy, Papp, Sárközi, Csörgő (Ferenczi), Pápa (Bagoly), Boros, Szarka (Tóth N.), Balogh, Verner. Edző: Seregi Mihály.

Rakamaz: Simkó – Noizer (Szabó), Kántor, Karacs, Málik, Szitai, Bíró, Ludas, Venczel (Gerhard), Chrabák, Dudás. Edző: Kántor Zsolt.

Gól: Sárközi 2, Verner, Szarka, illetve Málik. Kiállítva: Nagy. Ifi: 0-8.

Seregi Mihály: – Ezen a vasárnap délutánon magabiztos, közönségszórakoztató játékkal sikerült itthon tartani a három pontot.

Kántor Zsolt: – Sajnos hétről-hétre elkövetjük az egyéni hibákat, ezen változtatni kell a soron következő mérkőzéseken, különben nem leszünk sikeresek.