2021.11.18. 20:37

Sikerült visszatérni a sikeres útra

A Fatum-Nyíregyháza izgalmas meccsen nyert a jól játszó fürediek ellen.

Fotó: DODO FERENC

A bemelegítésnél úgy tűnt, hogy valóban átbeszélték a játékosok az elmúlt időszakot, mert nagy akarással és lelkesedéssel készültek az esti meccsre. A női röplabda Extraligában a Fatum-Nyíregyháza a pontvadászat eddigi meglepetést okozó Szent Benedek Röplabda Akadémia együttesét fogadta.

A harmadik szettlabda bejött

Az első pontot Vajda szerezte és az első szettben végig vezettek is a hazaiak. A fürediek – tagjai közül Vacsi Evelin játszott a Fatumban, Szerényi Gréta pedig Nyíregyházán kezdte a röplabdázást, hat éve igazolt el – igyekeztek tartani a lépést.

Szerencsére nem sok sikerrel, ezért kétszer is időt kért Dejan Desnica mester. Ezt követően is lendületesen és hatékonyan játszottak Ralitsa Vasileváék. A vendégek két játszmalabdát hárítottak, a harmadikat Nikola Radosova – ötödik pontját szerezve – már beütötte.

A második szett elején a hazaiak, elsősorban Vajda bebizonyította, hogy a blokkról kipattanó labda olyan pontot ér, mint a padlóra vágott. A fürediek bebizonyították, hogy nem véletlenül érkeztek másodikként, keményen küzdöttek és a játékrész derekán fordítottak.

Németh Szabolcs időt kért és a mieink rendezték a soraikat, 16:16 után Radosova bombáját követően újfent nálunk volt az előny. Erre a másik oldalon kértek időt.

Utóbbi jobban bejött, mert a véghajrára négypontos előnnyel (18:22) fordultak a vendégek. Aztán fokozódott az izgalom, mert Radosováék egalizáltak. Aztán egy pont oda, kettő ide és játszmalabda jött. Majd egál és újabb hazai esély, amit Bodovics ásszal váltott pontra és már kétszettnyi volt a hazai előny.

Megkönnyezett diadal

A sikeres végjáték a mieinket tartotta lendületben és jól kezdték a harmadik etapot. Aztán ahogy lanyhult az össz­pontosítás, úgy zárkóztak fel a fürediek (10:4-ről 10:8) majd egalizáltak, sőt fordítottak. A mieink azonban nem hagyták annyiban és ismét magukhoz vették az előnyt, amit az ellenfél nem hagyott annyiban és újra egyenlített (15:15), majd vezetett.

Hol itt, hol ott volt az előny, majd 19–19-nél a vendégek időt kértek. Jött két rossz nyitás, Radosova újabb bombájával ismét hazai előny, majd Vasileva bombájával már kétpontnyi. Radosova blokkban is remekelt, majd Thiem sáncával meccslabda következett. Az első nem jött be, miként a második. Pintér Andre ütése viszont a blokkról a pályán kívülre pattant, ezzel megszületett a nagyon várt nyíregyházi siker. Mégpedig remek meccsen és megérdemelten. Nagyon fontos volt ez a győzelem, amit az is jelezhet, hogy több játékos és Németh Szabolcs szeme is könnybe lábadt. Nagy teher esett le róluk.

Női Extraliga, 6. forduló

Fatum–Szent Benedek 3:0 (18, 24, 22)

Continental Aréna, 600 néző,v, Jámbor, Szarka. Fatum-Nyíregyháza: Radosova 26, Lászlop 3, Vajda 13, Pintér 4, Francesco 2, Vasileva 11. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Bodovics 1, Thiem 1. Vezetőedző. Németh Szabolcs.

Szent Benedek RA: Savovics 5, Stijepics 9, Vacsi, Kiss 13, Jimerson 7, Iosia 3. Csere: Fáth, Baksa (liberók), Lekics 2, Dimitrics, Koprivica 4, Bleicher 2. Edző: Dejan Desnica.

1. játszma (24 perc): 1:0, 10:6, 13:7, 14:10, 18:11, 20:14, 23:17

2. játszma (31): 0:1, 3:2, 5:6, 7:6, 10:8, 13:10, 14:12, 14:14, 14:15, 15:16, 18:22, 22:22, 24:23, 25:24

3. játszma (28): 1:0, 5:1, 5:3, 8:3, 10:4, 10:8, 11:13, 15:13, 16:19, 18:19, 19:19, 21:20,

Németh Szabolcs: – Mélyen nem szeretnék belemenni a miértekbe és az okokba, de mi, húszan tudjuk, hogy miről szólt ez a mérkőzés. Megmutattuk azt az énünket is, hogy csapatként miként tudunk küzdeni. A többit megtartjuk magunknak, bezárjuk az öltözőajtót, nem engedünk magunk közelébe senkit és megyünk tovább.

Dejan Desnica: – Jobban játszott a Nyíregyháza, attól is, ahogy mi szerettünk volna. A második szettben nagy esélyünk volt, hiszen négy ponttal is vezettünk a végjátékban. Az ilyen jellegű formaingadozások benne vannak a játékunkban, hiszen fiatal csapat vagyunk, és gyanítom a békéscsabai vereség is benne maradt a fejekben.