Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák

Deme Fanni (4) ötször volt eredményes

Fotó: Sipeki Péter

Női

Mátészalka–Vitka SE 20–28 (12–13)

Mátészalka, 80 néző, v.: Oláh, Szikszai. Mátészalka: Bodó A. P. – Toók 3, Kovács 3, Deme F. 5/4, Czakó 2, Gáspár, Ábri 3. Csere: Bágyi (kapus), Deme B. 1, Bordás 1, Durbák, Bodó B., Ofra 1, Tóth 1 . Edző: Nagy Márkus Peónia. Vitka SE: Szabó – Kónya 4, Barati, Pál 6, Dévényiné 3, Rózsa 8, Haraszti 1. Csere: Deák (kapus) Repák, Varga, Balogh 1/1, Lipécz. Edző: Dévényi János.

Az erősen tartalékos hazaiak csak az első félidőben tudták tartani a lépést a Vitkával.

Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 2/1.

Nagy Márkus Peónia: – Az első félidőben bravúrosan teljesítettek a lányok, fordulás után azonban a lendületünket az öltözőben hagytuk, szétcsúsztunk védekezésben és támadásban egyaránt.

Dévényi János: – A megyei rangadón megyei színvonalú játékvezetés mellett megyei színvonalon játszottunk az ezer sebből vérző Mátészalka ellen. Szégyellem magam a teljesítményünk miatt.

Kállósemjén–Heves 25–35 (9–18)

Újfehértó, 50 néző, v.: Frank, Mucza. Kállósemjén: Száva – Sóvári 3, Sigér 9/1, Baraksó 7/3, Ferenci 1, Gergely 2, Fecsó-Zsuga 1. Csere: Kulcsár, Kovács (kapusok), Kósa, Zs. 1, Kósa A., Reszegi, Papp 1. Edző: Darius Sarca Alex.

A Kállósemjén az első félidő második felében nagy előnyt adott ellenfelének, amely megpecsételte sorsát.

Kiállítások: 12, illetve 2 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve 6/6.

Darius Sarca Alex: – Csapatként kezdünk megérni, az összhang egyre jobb a lányok között. Mérkőzést azonban addig nem fogunk nyerni, amíg ennyi technikai hibát vétünk. Gratulálok a Hevesnek.

További eredmények: H.böszörmény–Füzesabony 33–46 (16–19), Kazincbarcika–Salgótarján 36–27 (18–14), Hatvan–Lóci DSE 32–27 (15–14), DVSC U22–Miskolc 39–23 (18–12).

Fehérgyarmat–DEAC II. 32–29 (18–14)

Fehérgyarmat, 450 néző, v.: Dulai, Pisák. Fehérgyarmat: Cioroiu – Tuska, Oláh 3, Kovács 5, Czeglédi P. 3/1, Varga K. 9/1, Fekete 4. Csere: Szenczi (kapus) Csobay, Varga J. A., Imre 1, Varga L. 1, Czeglédi B. 1, Baros, Siket T. 2. Játékos-edző: Varga László.

A Fehérgyarmat lelkes játékkal szerezte meg idénybeli első hazai győzelmét a jó erőkből álló vendégekkel szemben.

Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 4/4.

Varga László: – Gratulálok a csapatnak, mert nagy győzelmet arattunk, remélem, ezzel hazai pályán is áttört a gát. Azok, akik eddig kevesebbet játszottak, ezúttal meghálálták a bizalmat. Külön köszönet jár a mérkőzésre kilátogató több mint négyszáz szurkolónknak a lelkes biztatásért.

Nyírbátor–Hajdúböszörmény 35–30 (16–12)

Nyírbátor, 90 néző, v.: Kovács T., Széles. Nyírbátor: Felföldi – Vasas 5, Gubó 7, Mészáros 5, Albecz 2, Pánczél 11/2, Szedlacsek 3. Csere: Gadnai (kapus), Siket, Varga, Lapos, Tamás 1, Bor 1, Illés. Edző: Molnár András.

A Nyírbátor saját magának tette nehézzé a mérkőzést.

Kiállítások: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/2.

Molnár András: – Nem jött jól nekünk ez a bajnoki szünet. Gratulálok a szervezett, a helyzeteit jól kihasználó ellenfelünknek. Egy olyan mérkőzésen sikerült begyűjtenünk a két pontot, amelyet többször kellett megnyernünk.

Kállósemjén–Kisvárda 27–30 (12–11)

Újfehértó, 50 néző, v.: Gulybán, Juhász. Kállósemjén: Tóth – Vizi 1, Havel 6, Buzás 1, Krisztián 2, Molnár 4, Horváth 3/1. Csere: Nagy (kapus), Bereznai 2, Bod, Hegedűs 3, Halmos 2, Bakó 2, Gyurina 1. Játékos-edző: Bécsi János. Kisvárda: Hostisóczki – Nagy G. 1, Csendes 2, Kovács, Ruzsinszki 1, Radojevics 10/2, Bottka 6. Csere: Simon (kapus), Vass 2, Virga 3, Király, Kiss, Papp 5, Revák. Edző: Türk Ferenc.

A megyei presztízsmérkőzést a vendégek a mérkőzés utolsó negyedében fordították a maguk javára. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/2.

Bécsi János: – Hiányos csapattal 45 percig voltunk partiban a rutinos Kisvárdával.

Türk Ferenc: – Nehéz mérkőzésre számítottunk, de arra nem, hogy ilyen rosszul fogunk játszani.

Berettyó MSE–Tiszavasvári 31–28 (15–12)

Berettyóújfalu, néző, v.: Fibec, Herbák. Tiszavasvári: Boczák – Balázs 5, Balogh 3, Csikós 10, Erdős 4, Szűcs 2, Gazdag 1. Csere: Bálint, Lippai, Orosz, Benyusz 3/3. Edző: Hadas Sándor.

A mérkőzés alatt a sérülések és kiállítások miatt megfogyatkozó Tiszavasvári elfogyott a lelkesen játszó hazaiak ellen.

Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 5/3.

Hadas Sándor: – Úgy látszik, mostanában minden ellenünk van, de nem adjuk fel, küzdünk tovább.

További mérkőzések: Hajdúnánás–Nádudvar 28–31 (18–15) Acélváros–Kazincbarcika 33–24 (17–11).

1. Nyírbátor 7 6 1 – 223–188 13

2. Acélváros KK 7 6 – 1 228–194 12

3. DEAC II. 7 5 – 2 199–176 10

4. Kisvárda 7 4 1 2 194–181 9

5. Nádudvar 7 4 – 3 202–194 8

6. Kazincbarcika 7 3 1 3 212–209 7

7. Fehérgyarmat 7 3 1 3 229–230 7

8. Hajdúnánás 7 2 1 4 203–219 5