Fatum-Nyíregyháza

2021.12.04. 19:37

A legjobb nyolc között a Fatum

A nyíregyháziak 3:0-s győzelmet arattak a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján.

Fotó: DODO FERENC

A Fatum-Nyíregyháza szombaton azért lépett pályára, hogy bejusson a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé. A sorozat címvédője a székesfehérvári odavágón magabiztosan győzött, így a Continental Arénában „csak” ezt kellett megismételnie.

A hazaiak olyan felállásban kezdtek, amilyenben még nem nagyon láthattuk őket. A korábbiakban kevesebb játéklehetőséghez jutó Katarina Glavinic szerezte az első nyíregyházi pontot, amire jött egy ásznyitás Lászlop Alexandrától. A jó szervák jellemzőek voltak az első játékrészre, ezzel irányított a Fatum, a hálónál viszont jól védekezett az Előre, amely sokáig látótávolságon belül maradt.

A második szettben ennél is tovább jutottak a vendégek, mert bár Tóth Dalma többször is mentett és Dékány Bernadett ponterős volt, az ellenfélnél is kiemelkedett a korábbi nyíregyházi, Miklai Zsanett, aki hátán vitte a csapatát. A fehérváriak 13:8-as hátrányban zsinórban hat pontot szereztek. Az egész meccsen remeklő Vaida Beáta pontjaival fordított a Fatum, majd a játszma végéhez közeledve Galavinic ütött fontos pontot és blokkolt is, amivel megszilárdult a hazai előny.

A harmadik szettre is igaz, hogy a várakozásokhoz képest máshogyan alakult. A hazaiaknál technikai hibák is becsúsztak, míg a vendégek lelkesen játszottak, ezzel korán előnybe került az Előre. Pozitívum volt, hogy beállt a 17 éves Bogár Dorina, majd 7:11-nél megint Vaida pontjaival kezdődött meg a zárkózás. A végig kiélezett játékrész végén Ana Tiemi blokkja jelentette az utolsó pontot, így ha nem is nagy különbséggel, de 3:0-ra győzött a Fatum, ami továbbjutást ért.

Röplabda: Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó

Fatum-Nyíregyháza–MÁV Előre SC-Bericap 3:0 (16, 22, 21)

Continental Aréna, 200 néző, v.: Mezei, Bátkai-Katona.

Fatum: Vaida 20, Lászlop 9, Glavinic 12, Dékány 15, Bodovics 3, Tiemi 3. Csere: Tóth D. (liberó), Bogár. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

MÁV Előre: Szilágyi, Kiss 9, Kartniskaya 7, Bortnikova 6, Sólyom 1, Miklai 20. Csere: Kovács, Borostyán (liberók), Csabai, Sebestyén. Vezetőedző: Jurij Melnicsuk.

A mérkőzés alakulása. 1. játszma (25 perc): 2:1, 7:2, 10:3, 14:6, 16:10, 21:13. 2. játszma (25): 1:3, 8:4, 12:7, 13:14, 15:17, 16:18, 19:18, 21:19, 22:21. 3. játszma (25): 2:2, 4:2, 4:8, 6:9, 7:11, 11:11, 13:12, 15:15, 18:16, 19:18, 21:20.