Futsalosaink az idegenbeli diadallal feljebb léptek a tabellán.

ML

Torkos Máté (középen) és a Szpari II. remek őszt produkált

Fotó: Sipeki Péter-archív

Nem túl közelre, de nem is túl messzire utaztak hétfőn a nyírgyulaji futsalosok. Az élvonalbeli csapatnak Kecskeméten a Messzi István Sportcsarnokban volt jelenése az alapszakasz tizennegyedik körében.

A mieink fejben már az öltözőben voltak, amikor fél perc elteltével előnyhöz jutottak a hazaiak. Szerencsére túl sokat nem kellett várni a válaszra. Az egyenlítés után a nyírgyulajiak akarata érvényesült, a vendégeknél Csoma Alpár nem lépett pályára, a lelátóról irányította társait. Aztán egy rossz helyezkedés, és ismét a hazaiaknál volt az előny. Újfent nem sokáig, mert egy kontra végén Matheus a jobb sarokba bombázott.
Szünet után mindkét csapat előtt adódott lehetőség, a gyulajiak hatmétereshez is jutottak, ám Matheus hibázott. A hazaiak büntettek is, és ismét vezetéshez jutottak.

Félórányi játék után aztán csoda történt, két perc alatt háromszor villantottak a gyulajiak. Fordult a kocka, Krajnyák, Valosvics és Matheus révén kétgólos volt a vendégek előnye.

Joggal villant a piros

Aztán paprikás lett a hangulat, a Krajnyákot felvágó Mánya második sárgája után pirosat kapott, így emberhátrányban kezdték az utolsó hét percet a kecskemétiek. Gól nélkül kihúzták a két percet, majd kockázatattak és a vészkapus mellett döntöttek. Csak kapufáig jutottak, a vendégeknél pedig a harmadik üres kapura emelés bejött, mégpedig Matheus révén.

A gyulajiak ezzel a forduló meglepetéseként négy vereséget követően nyertek az esélyesebb kecskemétiek ellen, akik egy hellyel visszább csúsztak a tabellán. A nyírgyulajiak pedig feljebb léptek eggyel.

Futsal: férfi NB I., 14. forduló

Kecskemét–Nyírgyulaj 3–6 (2–2)

Messzi István csarnok, 100 néző, v.: Borbás, Kakuk. Nyírgyulaj: Opre - Szöcs, Vlasovics, Tifán, Matheus. Csere: Szabó, Orosz, Krajnyák, Tóth, Domokos, Tamás. Gól: Mánya (1.), Bencsik (13.), Sallai (28.), illetve Tifán (5.), Matheus (15., 32.), Krajnyák (30., 39.), Vlasovics (31.). Kiállítva: Mánya (33.)
További eredmények: Aramis–Berettyóújfalu 2–0 (1–0), DEAC–Kistarcsa 5–3 (2–2), TFSE–Veszprém 1–7 (0–3).

1. Haladás 13 11 – 2 63–37 33

2. DEAC 14 8 2 4 57–43 26

3. Aramis 14 8 1 5 71–62 25

4. Kecskemét 14 7 3 4 48–33 24

5. Berettyóújfalu 14 7 2 5 35–15 23

6. Veszprém 14 7 2 5 56–42 23

7. Újpest 13 7 1 5 38–42 22

8. Nyírgyulaj 14 4 – 10 51–63 12