Közel volt a bravúrhoz, de kikapott a Blue Sharks

A Sopron KC Nyíregyházán szerezte meg az egymást követő 10. győzelmét.

Fotók: Dodó Ferenc

Fotó: [email protected] 06703815378

Nagy feladatra vállalkozott a Hübner Nyíregyháza BS, ugyanis szombat este azzal a küldetéssel lépett pályára a csapat, hogy megszakítsa a Sopron kilencmérkőzéses győzelmi sorozatát.

Ebben a bajnokságban rengeteg meglepetéseredmény született már, így nem volt ördögtől való egy esetleges Blue Sharks-siker, mindazonáltal a kezdőjükben a nyíregyházi Sitku Mártont is bevető vendégek gyorsan megmutatták, hogy nem a szerencsének köszönhetik jó szériájukat.

Összeállt a védekezés

Quincy Ford egymást követő támadásokból szerzett nyolc pontot, ezzel négy perc után már tízzel ment az SKC. A hazaiak nehezen találtak utat a gyűrűig, idővel mégis összeálltak a támadások, öt perc elteltével Rytis Pipiras bedobta az első hazai triplát, majd Manny Suárez is kiválóan szállt be csereként – a center Fordhoz hasonlóan megállíthatatlan volt.

Az első negyedben összeszedett tízpontos hátrány egyébként a harmadik negyed végéig kísérte a Cápákat: többször felzárkóztak négy-hat pontra, majd újra ellépett a Sopron tízzel. A második negyedben nagyon aktív volt C. J. Bryce, Nigel Johnson is hozta a szokásos játékát, az ellenfélnél pedig előlépett az ugyancsak nyíregyházi nevelés, Fazekas Csaba.

A Blue Sharks fordulás után szigorított a védekezésén, ami több labdaszerzést eredményezett és olyan soproni támadásokat, melyekből nem lehetett tisztán dobni. Jól állt be Bazsó Brúnó, ám a vendéggárda ekkor már Milos Boriszov vezetésével továbbra is elképesztően dobott, a harmadik negyed egy pontján 14 kísérletből 9 értékesített hármas volt a mutatójuk. Mindenesetre ez sem törte meg Pethő Ákos együttesét, Suárez és Pipiras is dobott egy-egy triplát, Johnson középtávolijával egy pontra csökkent a különbség, ami a 29. percben el is tűnt.

Nyíregyházi hős az ellenfélnél

Innentől azért bosszankodhattak a hazai szurkolók, mert csapatuk több alkalommal is fordíthatott volna, ám rendre elrontotta az akcióit. A Cápák

a negyedik negyedben nagyon megálltak támadásban, így hiába maradt jó a védekezés, elöl sehogy sem sikerült kosarakat szerezni. Így is nyílt volt

a meccs, de az utolsó perchez érve Fazekas tett vissza egy támadólepattanót, ezzel négy pontra növelve a vendégelőnyt, és mivel a következő támadásból eladta a labdát a Nyíregyháza, elszálltak az esélyek. A Blue Sharks közel volt egy nagy bravúrhoz, de nem tudta megállítani a harmadik helyen továbbrobogó Sopront.

Kosárlabda: Tippmix NB I/A, 19. forduló

Hübner Nyíregyháza BS–Sopron KC 81–88 (21–30, 24–25, 29–19, 7–14)

Continental Aréna, 1100 néző, v.: Kapitány, Lengyel, Györfy.

Nyíregyháza: Johnson 20, Kiss 3, Bryce 18/9, Pipiras 13/9, LeDay 4. Csere: Suárez 17/9, Mokánszki, Bus 1, Bazsó 5/3. Vezetőedző: Pethő Ákos.

Sopron: McGill 11/3, Myers 14/6, Sitku 2, Ford 17/9, Montgomery 9. Csere: Werner 2, Boriszov 19/9, Halász, Fazekas 14/6, Takács. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.

Kipontozódott: Pipiras (40.).

A mérkőzés alakulása. 3. perc: 2–4, 4. perc: 2–12, 7. p.: 15–19, 9. p.: 17–28, 21. p.: 24–30, 23. p.: 29–32, 25. p.: 31–41, 20. p.: 43–55, 23. p.: 51–55, 25. p.: 56–66, 27. p.: 67–68, 29. p.: 70–70, 34. p.: 76–78, 39. p.: 81–83

Forrás: [email protected] 06703815378