2022.01.22. 14:31

Szépen búcsúztak Törökországtól

A Kisvárda koszovói csapattal játszotta a harmadik felkészülési meccsét.

Bohdan Melnik (jobbról a második) szerezte az első találatot | Fotó: klub

Az NB I. tavaszi rajtjára készülő Kisvárda Master Good pénteken töltötte az utolsó teljes napját a törökországi edzőtáborban, ennek apropóján lejátszotta a harmadik felkészülési mérkőzését. Az ellenfél a koszovói bajnokság nyolcadik helyén telelő KF Dukagjini volt.

A kisvárdai klub beszámolója szerint csapatuk remekül kezdte a mérkőzést, Janisz Karabeljov már az első percben a kapuba juttatta a labdát, ám a lécről levágódó labda csak a magyar együttes képviselői szerint jutott át a gólvonalon, a játékvezető máshogy látta a történteket, így nem adta meg a gólt. A szabolcsiak lendületét ez sem törte meg, s a 20. percben a sokadik ígéretes akció után megszületett a vezető találat: Ötvös Bence játszotta ki jobbra a labdát Bohdan Melnik elé, aki a tizenhatos sarkáról a bal felső sarokba bombázott.

Jövő héten már bajnoki

Erős Gábor együttese támadásban maradt, növelhette volna az előnyét, ám több lehetőséget is elpuskázott, míg hátul Dombó Dávidnak kellett nagyot védenie egy esetben.

A második játékrészben a koszovóiak előtt adódott az első helyzet, mégis a Kisvárda szerezte a következő gólt, miután Driton Camaj labdaszerzését követően Jasmin Mesanovic betalált. Később mindkét fél pontrúgásokból veszélyeztetett, a hajrában pedig már kissé csapkodóvá vált a játék, maradt a 2–0.

A Kisvárda jövő héten hazai környezetben folytatja a felkészülést, majd 29-én már bajnokit játszik a DVSC vendégeként.

Labdarúgás: felkészülési mérkőzés

Kisvárda Master Good–KF Dukagjini (koszovói) 2–0 (1–0)

Kisvárda: Dombó – Peteleu (Czene), Prenga (Kravcsenko), Csirkovics, Leoni – Melnik, Karabeljov (Makowski) – Navrátil (Bumba), Ötvös (Szőr), Camaj (Gosztonyi) – Mesanovic (Heles). Vezetőedző: Erős Gábor. Gól: Melnik (20.), Mesanovic (57.).