A Fatum szettgyőzelem nélkül veszített rangadót

A listavezető Békéscsaba végig irányította a nyíregyháziak elleni mérkőzést.

A nyíregyháziak győzelemért utaznak Békéscsabára

Fotó: KM-archív/Dodó Ferenc

Legyen bármilyen formában a Fatum-Nyíregyháza, a Békéscsaba elleni párharc mindig rangadónak számít. Csütörtök este is volt tétje a női röplabda-klasszikus újabb felvonásának, hiszen a BRSE gyakorlatilag biztossá tehette az alapszakasz első helyét, míg a címvédő azért igyekezett, hogy a saját kezében maradjon a második pozíció sorsa.

A nyíregyháziak rossz nyitás-fogadásokkal kezdtek, emiatt nemcsak védekezésben, de támadásban is hibáztak. Marta Drpa azonnal a kezébe vette az irányítást, 7:2-nél időt kellett kérnie Németh Szabolcsnak. Ezt követően a korábbi Békéscsaba-játékos, Bodovics Hannának köszönhetően eredményessé
vált a sáncmunka, mellette a másik center, Pintér Andrea is ponterős volt. Sokáig együtt haladt a két csapat, de rendre a hazaiak jártak előrébb, a végjátékban pedig még pontosabbak voltak, Szara Kliszura villanásával behúzták az első szettet.

Rövid jó periódusok

Fantasztikusan kezdődött a második játékrész, hiszen a meccsen először vezetéshez jutott a Fatum és gyorsan növelte is az előnyét. Tóth Gábor időkérése azonban hatott, a vendéggárda megint nem tudott mit kezdeni a hazai nyitásokkal, de sok esetben a sáncot sem tudta átjátszani. Nagy különbségből
próbált visszakapaszkodni a Nyíregyháza, és a játszma vége biztató is volt a harmadik etapra. Nikola Radosová és Katarina Glavinic vezetésével haladt előre a nyíregyházi együttes, de a Békéscsaba irányította ezt a szettet is. Bodovics blokkjaival aztán előbb egyenlített, majd fordított is a Fatum (16:17).

Ekkor sajnos Salla Karhunak voltak értékes megmozdulásai. A Nyíregyháza majdnem visszahozta a sírból a játszmát, ám újabb egyenlítés helyett Pekárik Eszter lezárta a meccset.

Röplabda

Női Extraliga, 11. forduló

Békéscsaba–Fatum-Nyíregyháza 3:0 (21, 20, 23)
Békéscsaba, v.: Adler, Árpás.
Békéscsaba: Kornyijenko 5, Karhu 7, Pekárik 9, Drpa 17, Kliszura 12, Zólyomi 5. Csere: Molcsányi (liberó), Szatmári, Bodnár, Bagyinka, Strunjak. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Nyíregyháza: Radonjics 3, Vaszileva 5, Pintér 8, Cicic 2, Radosová 17, Bodovics 7. Csere: Tóth F. (liberó), Lászlop, Milanova, Glavinic 5. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
A mérkőzés alakulása. 1. játszma (25 perc): 2:0, 7:2, 9:5, 10:9, 12:12, 16:16, 21:18. 2. játszma (27): 0:4, 1:5, 5:8, 11:6, 13:11, 19:11, 22:13, 24:15. 3. játszma (): 1:1, 4:1, 4:5, 8:6, 12:8, 12:11, 15:12, 16:17, 19:18, 22:19, 24:21.