Nem nyertek nemzetközi szettet

A Fatum-Nyíregyháza vereséggel zárta a Bajnokok-ligája csoportkörét

Forrás: KM/Dodó Ferenc

Fotó: [email protected] 06703815378

Mi másban bízhattak elsősorban a Fatum-Nyíregyháza játékosai, minthogy kedden este végre szettet nyernek a női röplabda Bajnokok-ligája E-csoportjában. A csoportkör zárásakor az a Zok UB volt az ellenfél, amelyik egyetlen győzelemmel, az ellenünk elérttel bírt, így a szerbek számára is a Bl-búcsút jelentette a találkozó.

A két együttes szerbia meccsét úgy nyerték a hazaiak, hogy a Fatum mindhárom szettben legalább 20 pontot (21, 20, 23) teljesített. Kedden este a Continental Arénában az első szett nagy csatát hozott. Sajnos  a hajrában a vendégek bírták jobban idegekkel és  eredményes sáncmunkájuknak köszönhetően szettlabdához jutottak amit értékesítve előnybe kerültek.
A színvonal maradt a folytatásban is, az ubiak feladója Ana Jaksic jó szolgálta ki társait. Sajnos nem volt nyerő a huszonegy, csak ennyi pontig jutottak a mieink, ami kevés volt az üdvösséghez és az egyenlítéshez.

A harmadik felvonásban is a vendégek szerezték meg az első pontot, majd fokozatosan növelték az előnyüket, ami a játékrész derekára hat pontnyira hízott.  A mieink igyekeztek, ám ez kevés volt. Aztán negyed nyolc után nem sokkal a vendégek megszerezték a harmadik huszonötödik pontjukat és lezárták a meccset. A meccs játékosának Ljiljana Rankovicot választották aki 17 pontig jutott.

A  nemzetközi porondot tehát pont és sajnos nyert szett nélkül zárta a Fatum. Marad a bajnokság, szombaton az MTK lesz az ellenfél a Continetal Arénában.

Röplabda: Bajnokok Ligája, E csoport, 6. forduló

Fatum-Nyíregyháza–ZOK Ub (szerb) 0:3 (-19, -21, -17)
Continental Aréna, 800 néző, v.: Vinaliev (Bolgár), Bensimon (izraeli).
Nyíregyháza: Vaszileva 4, Pintér 7, Cicic 2, Radosová 17, Bodovics 4, Glavinic 1. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók), Vaida 3, Radonjics 1, Lászlop 2, Milanova. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Ub: Kecman 7, Gligorics 10, Erics 7, Rankovics 17, Medics 11, Jaksics 4. Csere: Djurdjevics, Djordjevics (liberók), Veszelinovics, Lukics 2, Petranovics. Vezetőedző: Barija Boricsics.
A mérkőzés alakulása. 1. játszma (23 perc): 1:3, 7:5, 7:8, 10:12, 13:13, 13:16, 17:17, 19:20. 2. játszma (21): 2:2, 4:8, 10:9, 11:14, 15:19, 21:23. 3. játszma (17): 3:3, 5:5, 7:11, 9:16, 14:21.