Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák

Fotó: Pusztai Sándor

Női

Mátészalka–Hatvan 33–29 (18–13)

Mátészalka, 145 néző, v.: Oláh, Szikszay. Mátészalka: Bágyi – Toók 4, Buzás 6, Kovács E. 6, Czakó 3, Drabik 7/2, Ábri 5. Csere: Kovács S. (kapus), Deme F. 2. Edző: Nagy Márkus Peónia. A sérülésektől tizedelt Mátészalka nagyot küzdve tartotta otthon a két pontot. Kiállítások: 8, illetve 0 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 7/5.

Nagy Márkus Peónia: – Sok játékosunk hiányzott. Akik viszont itt voltak, fegyelmezetten, a megbeszéltek szerint játszottak. Gratulálok a lányoknak.

Kállósemjén–Miskolc 31–27 (18–14)

Újfehértó, 150 néző, v.: Oláh, Szikszay. Kállósemjén: Kovács E. – Papp, Gáspár 8/6, Pál 6, Ferenci 3, Páll 8/2, Baraksó 2. Csere: Ferenczi (kapus), Kósa Zs, Fecsó-Zsuga, Kósa A. 3, Gergely 1. Edző: Sarca Darius Alex. A Kállósemjén megszerezte idénybeli első győzelmét. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 8/8, illetve 5/4.

Sarca Darius Alex: – Végre megtört a jég! Egy nagyon kemény és agresszív védekezéssel sok labdát szereztünk. Támadásban pedig végig koncentráltan, kevés technikai hibával játszottunk. Gratulálok a lányoknak.

További eredmények: Hajdúböszörmény–DVSC U22 21–40 (11–22), Heves–Lóci DSE 34–25 (14–10), Kazincbarcika–Füzesabony 34–28 (18–13).

Férfi

Hajdúszoboszló–Fehérgyarmat 30–22 (16–9)

Hajdúszoboszló, v.: Kovács, Széles. Fehérgyarmat: Cioroiu – Gacsályi 3, Tuska 1, Oláh 4, Siket T. 1, Imre 1, Fekete 2. Csere: Bihari (kapus), Csobay 1, Czeglédi P. 1, Kovács 7, Diószegi 1. Edző: Varga László. A mérkőzésre hiányosan érkező Fehérgyarmat nem tudta megnehezíteni a házigazdák dolgát. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/5, illetve 2/0.

Varga László: – Továbbra is sújt bennünket a sérülés és betegséghullám, ettől függetlenül ennyi technikai hibával, ennyi kihagyott ziccerrel nem lehet se meccset nyerni, se partiban lenni, de ami a legfontosabb, szív nélkül nem lehet így felmenni a pályára.

Kisvárda–Tiszavasvári 28–26 (14–15)

Kisvárda, v.: Tóth G., Tóth I. Kisvárda: Simon – Nagy 4, Csendes 7, Götz 3, Csatlós 1, Radojevics 4/3, Bottka 3. Csere: Hostisóczki (kapus), Papp 1, Revák 1, Ruzsinszki 4, Kapdos, Jenei, Virga, Kiss. Edző: Türk Ferenc. Tiszavasvári: Boczák – Balogh D. 5, Benyusz 2, Kelemen, Feind, Szűcs 10/6, Erdős 4. Csere: Balogh B., Molnár (kapusok), Csikós 1, Sóvágó 3, Orosz 1, Bálint. Edző: Hadas Sándor. A parázs megyei derbin a hazaiak négygólos hátrányból fordítva tartották otthon a két pontot. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 6/6.

Türk Ferenc: – Igazi harcos megyei rangadót játszottunk. Nagyon jó ellenfelet sikerült legyőznünk. Jobbulást kívánunk a mérkőzésen megsérült Revák Lacinak.

Hadas Sándor: – Tévedtem, nem a csapatok, hanem a játékvezetők pillanatnyi formája döntötte el a mérkőzést. Ezt a hazaiak edzője is megerősítette a lefújás után.

Kazincbarcika–Kállósemjén 43–33 (25–13)

Kazincbarcika, 300 néző, v.: Gulybán, Juhász. Kállósemjén: Lencsés – Pop-Rares 13/1, Havel 2, Bereznai 2, Barabás 8, Krisztián 3, Horváth 4/1. Csere: Hornyák (kapus), Bod, Vizi, Ferenczi, Bécsi, Hegedűs 1. Játékos-edző: Bécsi János. A Kállósemjén csak a második félidőben volt méltó partnere a borsodiaknak. Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/2.

Bécsi János: – Nagyon gyenge védekezésünknek és sok technikai hibánknak köszönhetően a házigazdák már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. A második félidőben jól játszottunk, de nem sikerült ledolgoznunk jelentős hátrányunkat.

Hajdúnánás–Nyírbátor 22–30 (10–13)

Hajdúnánás, 150 néző, v.: Aczél, Nagy. Nyírbátor: Gadnai – Vasas 5, Gubó, Mészáros 3, Bor, Pánczél 4/4, Szedlacsek 2. Csere: Felföldi (kapus), Albecz 2, Siket K., Varga 4, Lapos, Tamás 7, Fábián 2, Illés 1. Edző: Molnár András. A listavezető magabiztosan hozta haza a két pontot Hajdúnánásról. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/4.

Molnár András: – Voltak jó periódusaink a játék mind a négy elemében. Folyamatosan azonban nem tudtunk jól játszani, így aztán ismét csak nyomokban tartalmazott kézilabdát a játékunk.

További eredmények: DEAC II.–Berettyóújfalu 35–30 (19–13), Hajdúböszörmény–Acélváros 21–29 (9–15).

1. Nyírbátor 16 14 1 1 520-414 29

2. Acélváros KK 15 13 – 2 474-415 26

3. DEAC II. 16 10 – 6 461-417 20

4. Hajdúszoboszló 16 9 2 5 446-429 20

5. Kisvárda 16 8 2 6 458-437 18

6. Kazincbarcika 16 8 2 6 489-482 18

7. Fehérgyarmat 15 6 2 7 468-479 14

8. H.böszörmény 16 5 4 7 431-454 14