Tenisz

2022.03.10. 09:24

McDonald ellen kezd Marci Kaliforniában

Három magyar teniszező főtáblás Indian Wellsben az ATP 1000-es tenisztornán. A nőknél Gálfi Dalma és Bondár Anna, a férfiaknál Fucsovics Márton, aki a világranglistán a 48. helyre csúszott. Az első körben az amerikai Mackenzie McDonald (59.) lesz az ellenfele. Már találkoztak egymással, mégpedig 2014 augusztusában az aptosi challenge versenyen. Ekkor Marci nyert 2:0-ra, most sokkal keményebb erőpróba elé néz. A párviadal győztesére a spanyol Carlos Alcaraz (19.) vár.

A kaliforniai BNP Paribas Opent tavaly nem márciusban, hanem októberben rendezték. Akkor Marci (42. volt) az olasz Gianluca Magerrel (73.) találkozott, és 2:1-re kikapott.