Kézilabda: NB II.-es eredmények, tabellák.

Deme Fanni (4) hét gólt dobott Debrecenben

Női

Vitka SE–Heves 32–29 (15–13)

Kisvárda, 30 néző, v.: Gulybán, Juhász. Vitka SE: Szabó – Varga 4, Repák D. 11/3, Rózsa 1, Barati 2, Dévényiné 4, Haraszti 3. Csere: Tóth-Tálas (kapus), Kónya 3, Balogh, Soltész 4. Edző: Dévényi János. A megfogyatkozott hazai csapat hősies küzdelemben szerezte meg a két pontot. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 4/3.

Dévényi János: – Baljós előjelekkel vártuk ezt a mérkőzést. Ketten betegen, egy játékosunk pedig sérülten vállalta a játékot. Gondjaink ellenére fegyelmezetten, jól játszottunk. Gratulálok a lányoknak. A meccsen megsérült Rózsa Nikinek mielőbbi felépülést kívánunk.

DVSC U22–Mátészalka 26–21 (13–14)

Debrecen, 100 néző, v.: Biri, Kiss S. Mátészalka: Bágyi – Toók, Sigér 2, Kovács 2, Drabik 4, Czakó, Deme F. 7/4. Csere: Buzás 4, Ábri, Deme B., Ofra 2. Edző: Nagy Márkus Peónia. A vendég Mátészalka alaposan megnehezítette a bajnokesélyes dolgát. Kiállítások: –, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 6/5.

Nagy Márkus Peónia: – Végig partiban voltunk, közben hárman is megsérültek, így nem tudtam megfelelően rotálni a csapatot. A vereség ellenére gratulálok a lányoknak.

Hatvan–Kállósemjén 32–24 (15–10)

Hatvan, 50 néző, v.: Kovács, Pál. Kállósemjén: Kovács E. – Papp 3, Gergely 3, Pál 5, Ferenci 1, Gáspár 6/2, Baraksó 3. Csere: Kulcsár-Czagány (kapus) Páll, Kósa Zs. 2, Kósa A. 1, Lőrincz. Edző: Darius Sarca Alex. A vendéggárda az első félidőben összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni. Kiállítások: 4, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 2/2.

Darius Sarca Alex: – Támadásban egész szép dolgokat mutattak a lányok, védekezésünkön azonban van még mit javítani.

További eredmények: Füzesabony–Salgótarján 31–27 (20–15), Lóci DSE–Hajdúböszörmény 29–22 (13–10), Miskolc–Kazincbarcika 35–35 (19–15).

Férfi

Fehérgyarmat–Hajdúböszörmény 33–33 (21–18)

Mátészalka, 105 néző, v.: Aczél, Nagy. Fehérgyarmat: Bihari – Oláh 8/6, Tuska 4, Kovács 2, Varga K. 8, Imre 3, Fekete 7. Csere: Cioroiu (kapus), Varga J., Siket T. 1, Miski. Edző: Varga László. A Fehérgyarmat ötgólos előnyét adta el a hajrára, ahol az utolsó másodpercekben labdájuk volt a győzelemhez. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 2/1.

Varga László: – Nehézségeink ellenére nagyot küzdöttünk. Ha jobban koncentráltunk volna, miénk lehetett volna a győzelem.

1. Nyírbátor 15 13 1 1 490-392 27

2. Acélváros KK 14 12 – 2 445-394 24

3. DEAC II. 15 9 – 6 426-387 18

4. Hajdúszoboszló 15 8 2 5 416-407 18

5. Kisvárda 15 7 2 6 430-411 16

6. Kazincbarcika 15 7 2 6 446-449 16

7. Fehérgyarmat 14 6 2 6 446-449 14

8. H.böszörmény 15 5 4 6 410-425 14