A rengeteg hiba megbosszulta magát

A Kisvárda nagy előnyt adott a rutinos váci csapatnak.

Fotós:

Fotós:

Az aktuális szezonban is a nemzetközi szereplést érő helyre pályázó Vácot fogadta pénteken a Kisvárda Master Good SE a bajnokság aktuális fordulójában ideiglenes otthonában. A hazaiak a Budaörs elleni magabiztos győzelemmel a hátuk mögött várták az összecsapást, míg a vendégek legutóbb a Győr otthonában maradtak alul tíz góllal. Nem ez volt azonban a közelmúltban az egyetlen vereségük, Ottó Katalin csapata sorra veszítette el kulcsmérkőzéseit, kikaptak az edzőváltás után magára találó Siófoktól, ami ennél fájóbb lehetett számukra, hogy Debrecenből is pont nélkül távoztak, így lépéshátrányba kerültek a bronzért folytatott csatában a Lokival szemben. A hazaiak ezzel szemben utóbbi három mérkőzésükön a lehetséges hat pontból ötöt begyűjtöttek, így okkal várhatták bizakodva a találkozót, ráadásul Kisvárdán rendre szoros mérkőzéseket játszanak egymással a felek.

A maroknyi váci szurkoló síppal, dobbal felszerelkezve hazai pályát varázsolt a a Szent László Gimnázium csarnokából, otthon is érezték magukat Kácsor Grétáék, rendre megtalálták a vonalon Helembay Fannit és szélsőik is eredményesek voltak. Kapujukban pedig Pásztor Bettina magabiztosan állta útját egykori társai próbálkozásainak, egyedül Dombi Luca tudott túljárni az eszén. A félidő derekán már hattal vezettek a vendégek, Bakó Botond rövid időn belül kétszer is magához rendelte övéit. Az időkérések hasznosnak bizonyultak, a Kisvárda megkezdte a felzárkózást, négynél közelebb azonban nem sikerült férkőzniük. Pedig megvolt rá a lehetőségük, de kettős emberelőnyben eladták a labdát, aztán Juhász Gréta a saját hatosának előteréből pontatlanul célzott az üres kapura, majd Tamara Radojevics lövése is célt tévesztett.

Fordulás után Pásztor Bettina ott folytatta, ahol abbahagyta, továbbra is stabil támasza volt a váciaknak, de a hazaiak hálóőre Mátéfi Dalma is elkapta a fonalat, sorra mutatta be a szebbnél szebb védéseket. Ebből azonban nem tudott profitálni a Kisvárda, mert elöl rengeteg hibával kézilabdáztak. Sokáig öt hat gólon billegett a mérkőzés, aztán tíz perccel a vége előtt Tamara Radojevics idénybeli századik góljával négyre zsugorodott a hátrány, felcsillant a remény. Egy labdaszerzés után Dombi Luca volt eredményes, már csak három volt közte. Majd Mátéfi Dalma védett egyhetest, a másik oldalon Pásztor Betti védte Mérai Maja ziccerét. A Vác végül a mérkőzésen végig vezetve vitte el a két pontot Kisvárdáról.

Kisvárda Master Good SE-Vác 19-23 (10-15)

Kisvárda, 300 néző, v.: Hargitai, Markó. Kisvárda: Mátéfi – Dombi L. 6, Bouti 5, Karnik 2, Siska, Mészáros-Mihálffy, Sztamenics. Csere: Udvardi, Radojevics 3/2, Juhász 2, Dombi K. 1, Mérai. Edző: Bakó Botond. Vác: Pásztor – Diószegi 1, Hámori 4, Helembai 6, Kuczora 3/1, Kácsor 2, Schatzl Natalie 2. Csere: Bukovszky (kapus) Grosch 3, Ballai, Ferenczy 1, Kovalcsik, Aron, Szondi 1, Világos, Pálffy. Edző: Ottó Katalin. Az eredmény alakulása: 3. perc: 0-2, 9. p.: 3-6, 15. p.: 5-11, 22. p.: 7-12, 28. p.: 9-13, 35. p.: 11-17, 42. p.: 14-19, 49. p.: 15-20, 56. p.: 19-22. Kiállítások: 2, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 2/1.

Bakó Botond: – Fegyelmezetlenül kezdtük a mérkőzést, a Vác szétszedte és ezzel elbizonytalanította a védekezésünket. Védekezés váltás után stabilabbak tudtunk lenni és elöl azonban rengeteget hibáztunk, így megérdemelten nyert a Vác. Vannak ilyen napok, amikor minden kifelé pattant, pedig a csapat küzdött, mindent megpróbált.

Ottó Katalin: – Kemény összecsapásra számítottunk, tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, mert a a Kisvárda egy feljövőben lévő, jól összerakott csapata. Büszke vagyok a csapatra, mert minden nehézség ellenére megoldottuk a feladatunkat. Taktikusan, a kritikus pillanatokban jól védekezve szereztük meg a két pontot.