"Győzelemmel búcsúztunk a hazai pályától és ez a legfontosabb!"

Kézilabda: NB II.-es bajnoki eredmények, tabellák.

Albecz Bence öt gólt dobott a megyei derbin

Fotó: Pusztai Sándor

Férfi

Nyírbátor–Kállósemjén 38–19 (20–10)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Babidorics, Reszegi. Nyírbátor: Felföldi – Vasas 3, Gubó 2, Bor 6, Mészáros 2, Tamás 6, Szedlacsek 5. Csere: Gadnai (kapus), Albecz 5, Siket K. 2, Varga R. 5, Lapos 1, Pánczél 1/1. Edző: Molnár András.Kállósemjén: Tóth – Vizi, Pop-Rares 5, Bod 3/2, Bereznai 2, Barabás 4, Horváth 2. Csere: Hornyák (kapus), Magyar 1, Orosz, Bakó 2, Bécsi. Játékos-edző: Bécsi János.

A megyei derbin a már bajnok Nyírbátor igazi örömjátékkal búcsúzott hazai közönségétől. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 3/2.

Molnár András: – A kölcsönös tisztelet és a küzdelem játékunk két alapvető szabálya. Ezt mindig meg kell adni ellenfelünknek és e szerint kell dolgoznunk. Ez másképp nem működik! Győzelemmel búcsúztunk a hazai pályától és ez a legfontosabb.

Bécsi János: – Gratulálok a Nyírbátor bajnoki címéhez. Sok sikert kívánunk nekik az osztályozóra.

Acélváros–Tiszavasvári 25–30 (13–16)

Miskolc, 75 néző, v.: Major, Szuromi. Tiszavasvári: Boczák – Benyusz, Csikós 2, Szűcs 10/2, Kelemen 5, Erdős 7, Sóvágó 4. Csere: Molnár (kapus), Gazdag 1, Orosz, Balogh 1. Edző: Hadas Sándor. A kiesés ellen harcoló Tiszavasvári meglepően magabiztos, nagy győzelmet aratott az ezüstérmes otthonában. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 2/2.

Hadas Sándor: – Az első félidő második felétől nagy nyomás alatt tartottuk a hazai csapatot, akik nem találták játékunk ellenszerét. Csapatként óriásit küzdöttek a fiúk, gratulálok nekik.

Fehérgyarmat–Berettyóújfalu 31–25 (16–10)

Fehérgyarmat, 293 néző, v.: Kovács, Széles. Fehérgyarmat: Bihari – Oláh 2, Tuska 5, Czeglédi 5, Kovács 2, Imre 5, Fekete 4. Csere: Cioroiu (kapus), Varga J., Gaál 2, Gacsályi 1, Diószegi 1, Varga L. 4, Siket T. Játékos-edző: Varga László. A hazai csapat nagyszámú szurkolóserege előtt az első félidőben megszerzett magabiztos előnyét megőrizte a mérkőzés végéig. Kiállítások: 14, illetve 6 perc. Hétméteresek: 1/0, illetve 6/4.

Varga László: – Köszönjük a gyarmati közönségnek, hogy ennyien kijöttek és buzdították a csapatot. Sokszor elmondtam, hogy kapusteljesítmény nélkül nem lehet meccset nyerni, ez most megvolt és elöl is eredményesek voltuk, így bárkit meg tudunk verni. A kidolgozott taktikánk bevált, ezzel meg tudtuk lepni a Berettyóújfalut.

További eredmények: Hajdúböszörmény–DEAC II. 38–32 (16–15), Hajdúszoboszló–Kazincbarcika 34–31 (18–18)

Salgótarján–Mátészalka 32–27 (17–14)

Salgótarján, 60 néző, v.: Gimesi, Kékesi. Mátészalka: Bágyi – Toók, Buzás 5, Kovács E., Czakó 2, Drabik 9, Ábri 1. Csere: Deme F. 2, Deme B. 1, Torma 6/1, Nagy-Márkus 1. Edző: Nagy Márkus Peónia. A hazai csapat a mérkőzést végig kontrollálva szerezte meg a két pontot. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 2/1.

Nagy Márkus Peónia: – Álmosan kezdtük az első félidőt, fejben többen nem voltak ott. Mivel kevesen voltunk, ez most nem fért bele.

Kazincbarcika–Kállósemjén 52–28 (26–15)

Kazincbarcika, 100 néző, v.: Oláh, Szikszay. Kállósemjén: Kulcsár – Papp, Gáspár 2, Pál 8, Ferenci, Páll 4, Baraksó 7. Csere: Ferenczi (kapus), Kósa Zs. 1, Kósa A. 2, Gergely 4. Edző: Sarca Darius Alex. A két gárda nem volt egy súlycsoportban. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/3.

Sarca Darius Alex: – Egy nagyon erős Kazincbarcikával játszottunk, amely a mérkőzésen végig hajtva a játék minden elemében felülmúlt bennünket. Csapatomat nem találtam a pályán.

További eredmények: Füzesabony–Hatvan 19–19 (11–11), Heves–Hajdúböszörmény 33–23 (18–11), Lóci DSE–Miskolc 26–39 (12–18)

1. DVSC U22 21 21 – – 758-428 42

2. Füzesabonyi 21 14 3 4 665-550 31

3. Vitka SE 21 14 2 5 613-490 30

4. Salgótarján 21 13 3 5 648-562 29

5. Mátészalka 21 12 1 8 646-584 25

6. Kazincbarcika 21 11 2 8 653-597 24

7. Hatvan 21 10 3 8 541-548 23

8. Miskolc 21 8 2 11 607-627 18