2022.05.22. 20:34

Így zárta a bajnoki pontvadászatot a Nyíregyháza Spartacus

Az utolsó fordulót rendezték az NB II.-ben.

Forrás: nyiregyhazaspartacus.hu

A balmazújvárosi albérletében zárta a bajnoki pontvadászatot a Nyíregyháza Spartacus. Az NB II-es együttes a szegedieket fogadta. A találkozó gyászszünettel kezdődött, ekkor emlékeztek a Szpari egykori meghatározó játékosára Cséke Györgyre és a tragikus hirtelenséggel elhunyt szegedi kajakosra, Csanki Márkra. A mérkőzés Veizer Roland számára feledhetetlen lesz, hiszen a debreceni játékvezető utoljára fújta a sípot. Így a kezdés előtt őt is köszöntötték és ajándékot is kapott. Miként Germán Tamás, akinek ez volt az utolsó bajnokija, ő Nyíregyházán is focizott ezért Márton István asszisztensedzőtől kapott ajándékot.

A meccse a vendégek számára kezdődött jól hiszen hamar vezetéshez jutottak, lelkes szurkolói nagy örömére.  Papucsek haza akarta fejelni egy előrevágott lasztit, ám Fejér már kiindult a kapujából és csak hozzáérni tudott a labdához, amely Gajdos elé került, aki megköszönte az ajándékot és gólra váltotta. Ez joggal zavarta meg a nyíregyháziakat, aki sok hibával játszottak. Aztán fokozatosan feljavult a játékuk, helyzetekig is eljutottak, sőt egyenlíteni is sikerült.

Szünet után nem sokkal ismét előnybe került a Tisza-parti csapat. Iparkodtak a mieink, ám a gólokat a vendégek szerezték, ezzel ők zárták három ponttal a bajnokságot.

Labdarúgás: NB II., 38. forduló

Nyíregyháza–Szeged 1–4 (1–1)
Balmazújváros, 600 néző, v.: Veizer (Horváth, Kövér)
Nyíregyháza: Fejér – Szokol, Papucsek, Gengeliczki, Debreceni Z. – Márkus (Sigér Á., 59.), Paku – Vass P. (Zamostny, 68.), Gresó (Pócsik, a szünetben), Kovács Á. (Pócsik, 75.) – Novák. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Szeged: Takács – Kővári, Temesvári, Vári, Debreceni (Germán, 90.) – Simon, Kovács (Murár, 90.) – Gajdos (Haruna, 90.)  Farkas, Gréczi – Daru (Bitó, 75). Megbízott edző: Andorka Péter
Gól: Vass (35.) illetve Gajdos (2.), Kovács (52.), Temesvári (63.) Vári (78. 11-esből)
2. perc:   Papucsek és Fejér nem kommunikáltak megfelelően egymással, hibájukat Gajdos  játszó használta ki, 0-1.
35. perc: Kovács jobb oldali beadása után Vass elép került a labda, aki 10 méterről a bal sarokba lőtt, 1-1.
52. perc:  Simon  szabadrúgását Kovács  4 méterről fejelte a kapuba, 1–2.
63. perc:  Dobos beadását Temesvári  3 méterről lőtt a hálóba, 1-3.
78. perc:  Debreceni vágta fel Kővárit a tizenhatoson belül, a büntetőt Vári értékesítette, 1-4.