Kézilabda

2022.05.10. 08:12

Kézilabda híradó

Igazi nagyüzem volt a hétvégén a megyei kézilabdás életben, hiszen amellett, hogy lejátszottak két felnőtt női bajnokit, hat helyszínen rendeztek gyermekbajnoki fordulót.

Megyei női bajnokság

Csenger VKC – Motocorp Fehérgyarmati VSE 26-29 (16-15)

A mérkőzés nagy részében a hazaiak vezettek, de a negyvenötödik perc után „elfogyott” a rövidebb kispaddal rendelkező csengeri csapat.

– Jó mérkőzést játszottak a csapatok, a Fehérgyarmat csak a találkozó végén tudta a maga javára fordítani a meccset. A játékvezetés végig jó volt – summázott Birta Sándor versenybíró.

Tiszavasvári SE – Balkányi ISE 31-26 (12-11)

Küzdelmes mérkőzést játszottak a csapatok, tizenkilenc hétméteres, a játékosok részéről 17 kétperces kiállítás, illetve 3 kizárás tarkította a megyei bajnokit.

– Nagyon hektikus volt a játék, és csak a második félidő második negyedórájában dőlt el a mérkőzés Tiszavasvári javára. A játékvezetés következetes volt – értékelt Birta Sándor versenybíró.

Gyermekbajnokság

LU-15 Nyírbátor

– A remek hangulatú játéknap három igazi rangadót és három „könnyedebb” mérkőzést hozott négy megye csapatainak küzdelme során. A VSE Nyírbátor kiváló teljesítményt nyújtott mindkét mérkőzésükön, a lányok dicséretet érdemelnek – összegzett Hostisóczki Tamás, aki a versenybírói feladatokat látta el a fordulóban.

LU-15 Balkány

Szabolcs megyét egyetlen csapatunk, mégpedig a rendező egyesület, Balkány képviselte a fordulón.

Eredmények:

Balkányi ISE – Mezőtúri AFC- Syngenta 21-13 (12-5)

Léta SC 97 – Békéscsabai BDSK 21-21 (10-15)

Szarvasi NKK – Mezőtúri AFC- Syngenta 21-14 (11-8)

Békéscsabai BDSK – Balkányi ISE 29-23 (12-8)

Léta SC 97 – Szarvasi NKK 32-21 (15-12)

A mostani állás szerint Békéscsaba vezeti a tabellát, Létavértes a második helyen szerepel és szorosan mögötte a Balkány csapata – adott részletes tudósítást Molnár Nikoletta, a forduló versenybírója.

FU-15 Nyíregyháza

A alsóház 5. fordulóját a nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium tornacsarnokában játszották le a csapatok, izgalmas mérkőzéseket láthattak a nézők, minden csapatban feltűntek tehetséges játékosok és eredményes rendszerszintű játéknak is tapsolhattak a szurkolók – közölte Bereczki-Müller Andrea versenybíró.

FU-13 Újfehértó

A nyíregyházi székhelyű Filo SE Újfehértón rendezte meg a fiú U-13-asok aktuális fordulóját.

Tiszavasvári SE – Filo SE 21-14

A Hajdúnánás és a Dombrád mindkét meccsét megnyerte, egyébként nagyon jó hangulatú meccseket láthattunk, ahol mindenki lelkesen tette a dolgát – értékelt Kocsmáros András versenybíró.

LU-13 Kisvárda

Izgalmas és változatos mérkőzések váltották egymást. A mezőnyből kiemelkedtek a Hajdúnánás, Csenger és Kisvárda lányai, de a többi csapat is szívvel lélekkel küzdött a pályán – adott tájékoztatást Mócsán Katalin versenybíró.

FU-11 Kisvárda

Vasárnap a kisvárdai Szent László Gimnázium tornacsarnokában rendezték meg a fiú U-11 (Hajdú, Szabolcs) 8. fordulóját. A Kisvárda KC, a Balkányi ISE, a Szabolcs Ifjúsági K.E., a Filo SE, a Dombrádi Mobil DSE és a Tiszavasvári Sportegyesület „fiai” lelkesen léptek pályára. Ebben a korosztályban minden mérkőzés végeredménye 0:0 – tájékoztatott Bereczki-Müller Andrea versenybíró.